Мәслихаттың 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 106 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26101 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8349983,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2455608,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22274,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 111901,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5760200,0 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2702066,0 мың теңге;
2) шығындар – 8365664,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11911,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 22972,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11061,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10990,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 10990,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194082,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194082,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22972,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11061,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182171,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1306652,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 934087,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 441677,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12 апреля 2022 года № 106
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26101) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8349983,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2455608,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22274,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 111901,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5760200,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2702066,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8365664,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11911,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22972,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11061,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 166490,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 166490,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194082,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194082,0 тысяч тенге:
поступление займов – 22972,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11061,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182171,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 1306652,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 934087,2 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 441677,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

585 820,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
585 820,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
159 131,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 893,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 556,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 557,7
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
89 423,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 772,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
49 996,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
55 230,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 261,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
143 625,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143 625,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 294,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 094,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 782,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38 115,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
340,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
654 643,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
26 867,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
1 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 867,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
25 867,0
2
Коммуналдық шаруашылық
439 854,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
308 864,8
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2 016,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

585 820,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
585 820,2
002
Программа занятости
159 131,0
006
Оказание жилищной помощи
12 893,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 556,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 557,7
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
89 423,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 772,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
49 996,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55 230,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 261,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
143 625,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 625,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 294,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 094,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 782,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38 115,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
340,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
654 643,3
1
Жилищное хозяйство
26 867,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 867,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
25 867,0
2
Коммунальное хозяйство
439 854,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
308 864,8
005
Развитие коммунального хозяйства
2 016,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения