Мәслихаттың 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 174 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26101 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10337549,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2389217,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30345,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 51731,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7866255,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2702066,0 мың теңге;
2) шығындар – 10348472,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12768,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 23829,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11061,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 171248,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 171248,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194939,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194939,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23829,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11061,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182171,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 348426,5 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 755746,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 1885073,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 208746,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 250000,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 258113,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14 декабря 2022 года № 174
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26101) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10337549,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2389217,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30345,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51731,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7866255,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2702066,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10348472,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12768,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 23829,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11061,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 171248,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 171248,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194939,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194939,0 тысяч тенге:
поступление займов – 23829,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11061,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182171,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 348426,5 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 755746,6 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1885073,3 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 208746,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 250000,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 258113,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:

"8. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 320925,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 23829,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 23829,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

"8. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 320925,9 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 23829,0 тысяч тенге, в том числе:
местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 23829,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата