Әулиекөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 170 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әулиекөл ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 721 428,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 194 892,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30 527,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 744,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 489 265,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 837 951,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 94 899,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 181 125,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 226,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –126 744,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 338 166,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 338 166,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 07.12.2023 № 102 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 558 266,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 421 378,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Әулиекөл ауылы – 38 924,0 мың теңге;
Көктал ауылы – 23 940,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 18 837,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 26 617,0 мың теңге;
Құсмұрын кенті – 44 387,0 мың теңге;
Аманқарағай ауылдық округі – 43 945,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 36 165,0 мың теңге;
Қазанбасы ауылдық округі – 34 974,0 мың теңге;
Москалев ауылдық округі – 29 138,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 34 808,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 30 695,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі – 28 360,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 30 588,0 мың теңге;
2) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 414 828,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Әулиекөл ауылы – 37 904,0 мың теңге;

О районном бюджете Аулиекольского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 170.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 721 428,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 194 892,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 30 527,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 744,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 489 265,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 837 951,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 94 899,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 181 125,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 226,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126 744,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 338 166,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 338,166,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 07.12.2023 № 102 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2023 год в сумме 558 266,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2023 год в сумме 421 378,0 тысяч тенге, в том числе:
село Аулиеколь – 38 924,0 тысячи тенге;
село Коктал – 23 940,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 18 837,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 26 617,0 тысяч тенге;
поселок Кушмурун – 44 387,0 тысяч тенге;
Аманкарагайский сельский округ – 43 945,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 36 165,0 тысяч тенге;
Казанбасский сельский округ – 34 974,0 тысячи тенге;
Москалевский сельский округ – 29 138,0 тысяч тенге;
Новонежинский сельский округ – 34 808,0 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 30 695,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 28 360,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 30 588,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2024 год в сумме 414 828,0 тысяч тенге, в том числе:
село Аулиеколь – 37 904,0 тысячи тенге;

Сұлукөл ауылдық округі – 29 239,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 31 081,0 мың теңге.
4. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 20 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 170 шешіміне
1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті

Сулукольский сельский округ – 29 239,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 31 081,0 тысяча тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2023 год в сумме 20 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 170
Районный бюджет Аулиекольского района на 2023 год

6415852,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
908417,8
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
253248,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45892,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45892,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
207356,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
207356,0
2
Қаржылық қызмет
52798,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52798,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46198,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2400,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4200,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
104811,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
104811,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39340,0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
65471,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
497560,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
497560,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42248,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
455312,8
02
Қорғаныс
22405,0
1
Әскери мұқтаждар
17705,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17705,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17705,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4700,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) əкімінің аппараты
4700,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу жəне оларды жою
4200,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

6415852,2
01
Государственные услуги общего характера
908417,8
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
253248,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45892,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45892,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
207356,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
207356,0
2
Финансовая деятельность
52798,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52798,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46198,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2400,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4200,0
5
Планирование и статистическая деятельность
104811,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
104811,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
39340,0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований и бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно- частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно- частного партнерства и концессионных проектов
65471,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
497560,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
497560,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42248,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
455312,8
02
Оборона
22405,0
1
Военные нужды
17705,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17705,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17705,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4700,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4700,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4200,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы