Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 87 "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2022 жылғы 17 ақпандағы № 11 шешімі
Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 87 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Архангельск ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 025,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 157,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21 868,3 мың теңге;
2) шығындар – 25 375,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 350,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Архангельск ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
2) көше жарығын монтаждауға.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Архангельск ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аршалы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 865,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 148,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 717,3 мың теңге;
2) шығындар – 34 090,3 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области от 28 декабря 2021 года № 87 "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 17 февраля 2022 года № 11
Денисовский районный маслихат Костанайской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 87 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 025,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 157,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21 868,3 тысяч тенге;
2) затраты – 25 375,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 350,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 350,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
1) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства;
2) монтаж уличного освещения.";
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 865,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 148,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30 717,3 тысяч тенге;
2) затраты – 34 090,3 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -225,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 225,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. Аршалы ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Әйет ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 133 190,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 762,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 127 428,3 мың теңге;
2) шығындар – 133 630,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 440,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 440,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. Әйет ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Глебовка ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 027,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 104,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 923,3 мың теңге;
2) шығындар – 22 256,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -229,0 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -225,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 225,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете Аршалинского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 133 190,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 762,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 127 428,3 тысяч тенге;
2) затраты – 133 630,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -440,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 440,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Глебовка на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 027,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 104,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 923,3 тысячи тенге;
2) затраты – 22 256,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -229,0 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 229,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Денисов ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 305 910,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 794,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 281 116,1 мың теңге;
2) шығындар – 309 572,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3662,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3662,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 17-1 тармағымен толықтырылсын:
"17-1. Денисов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 18-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Красноармейск ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 940,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 312,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 628,7 мың теңге;
2) шығындар – 30 560,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -620,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 20-1 тармағымен толықтырылсын:
"20-1 Красноармейск ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Қырым ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 229,0 тысяч тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 305 910,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 794,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 281 116,1 тысяч тенге;
2) затраты – 309 572,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3662,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3662,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,9 тысяч тенге.";
пункт 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 940,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 312,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 628,7 тысяч тенге;
2) затраты – 30 560,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -620,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 620,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1 Учесть, что в бюджете Красноармейского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Крымского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

"36. Тельман ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 047,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 058,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 62 989,3 мың теңге;
2) шығындар – 67 826,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -779,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 779,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 39-1 тармағымен толықтырылсын:
"39-1 Тельман ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"36. Утвердить бюджет Тельманского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 047,3,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 058,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 62 989,3 тысяч тенге;
2) затраты – 67 826,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -779,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 779,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1 Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.