Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 87 "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 маусымдағы № 68 шешімі
Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 87 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Архангельск ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 528,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 261,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 267,3 мың теңге;
2) шығындар – 25 878,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 350,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аршалы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 995,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 278,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 717,3 мың теңге;
2) шығындар – 34 220,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -225,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 225,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Әйет ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области от 28 декабря 2021 года № 87 "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 27 июня 2022 года № 68
Денисовский районный маслихат Костанайской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2022 года № 87 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 528,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 261,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 267,3 тысяч тенге;
2) затраты – 25 878,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 350,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 350,0 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 995,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 278,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30 717,3 тысяч тенге;
2) затраты – 34 220,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -225,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 225,1 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

"18. Красноармейск ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 766,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 108,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26 658,6 мың теңге;
2) шығындар – 33 386,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -620,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 20-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2022 жылға арналған Красноармейск ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
2) көшелерді жарықтандыруға;
3) спорттық мүкәммал сатып алуға;
4) су тарту құрылыстарының суын зертханалық зерттеуге.";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Қырым ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 342,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 19 072,3 мың теңге;
2) шығындар – 21 472,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -130,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 130,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 24-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"24. Перелески ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 119,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 512,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;

"18. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 766,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 108,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 658,6 тысяч тенге;
2) затраты – 33 386,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -620,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 620,0 тысяч тенге.";
пункт 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"20. Учесть, что в бюджете Красноармейского сельского округа на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства;
2) освещение улиц;
3) приобретение спортивного инвентаря;
4) лабораторные исследования воды водозаборных сооружений.";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Крымского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 342,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 270,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 19 072,3 тысячи тенге;
2) затраты – 21 472,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -130,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 130,0 тысячи тенге.";
пункт 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"24. Утвердить бюджет села Перелески на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 119,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 512,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;

1) кірістер – 66 254,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 058,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 62 196,4 мың теңге;
2) шығындар – 67 033,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -779,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 779,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 38-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"38. 2022 жылға арналған Тельман ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
1) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
2) ауылдық округті абаттандыруға;
3) жолдарды ағымдағы жөндеуге;
4) су тарту құрылыстарының суын зертханалық зерттеуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) доходы – 66 254,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 058,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 62 196,4 тысяч тенге;
2) затраты – 67 033,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -779,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 779,0 тысяч тенге.";
пункт 38 указанного решения изложить в новой редакции:
"38. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства;
2) благоустройство сельского округа;
3) текущий ремонт дорог;
4) лабораторные исследования воды водозаборных сооружений.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.