Денисов ауданы бойынша 2022–2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2022 жылғы 10 тамыздағы № 71 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының хатшысы А. Мұрзабаев
Мәслихатының
2022 жылғы 10 тамыздағы
№ 71 шешімімен
бекітілген
Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Денисов ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 10 августа 2022 года № 71
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Денисовского районного маслихата А. Мурзабаев
Утвержден
решением маслихата
от 10 августа 2022 года
№ 71
План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Денисовского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2022-2023 годы);

124
"ПРИРЕЧЕНСКОЕ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
125
"Просторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
126
"РОДНИК – М" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
127
"Сарыагаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
128
"Терек-М" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129
"Олжа-Тобольское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
130
"Фрунзенское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2022
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2023
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Денисов ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 207 857 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 128 420 гектар, елді мекендер жері 58 869 гектар, босалқы жер 18 435 гектар, басқалар 2 133 гектар.
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Денисов
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2022 жылғы қашалар саны
2023 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельск ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
2
Аршалы ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
3
Әйет ауылдық округі
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
4
Глебовка ауылы
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
5
Денисов ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
6
Красноармейск ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
7
Қырым ауылы
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
8
Перелески ауылы
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
9
Покров ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
10
Приречен ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
11
Свердлов ауылдық округі
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
12
Тельман ауылдық округі
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз

124
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПРИРЕЧЕНСКОЕ"
125
Товарищество с ограниченной ответственностью "Просторы"
126
Товарищество с ограниченной ответственностью "РОДНИК – М"
127
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сарыагаш"
128
Товарищество с ограниченной ответственностью "Терек-М"
129
Товарищество с ограниченной ответственностью "Олжа-Тобольское"
130
Товарищество с ограниченной ответственностью "Фрунзенское"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2022
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2023
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Денисовском районе площадь сезонных пастбищ составляет 207 857 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 128 420 гектар, земли населенных пунктов 58 869 гектар, земли запаса 18 435 гектар, прочие 2 133 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных и обводнительных каналов не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Денисовскому району
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2022 году
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
2
Аршалинский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
3
Аятский сельский округ
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
4
село Глебовка
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
5
Денисовский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
6
Красноармейский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
7
село Крымское
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
8
село Перелески
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
9
Покровский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
10
Приреченский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
11
Свердловский сельский округ
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
12
Тельманский сельский округ
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето