Мәслихаттың 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 73 "Қамысты ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2022 жылғы 1 маусымдағы № 140 шешімі
Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қамысты ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 73 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26236 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қамысты ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 853 086,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 264 905,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 362,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 572 219,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 956 835,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 38 468,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 59 729,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 21 261,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде: қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -142 216,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142 216,9 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай редакциядағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жалақы мен жастар практикасын ішінара субсидиялауға;
2) жаңа бизнес идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
3) қоғамдық жұмыстарға;
4) "Алғашқы жұмыс орны";
5) "Күміс жасы";
6) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
7) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 29 декабря 2021 года № 73 "О районном бюджете Камыстинского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 1 июня 2022 года № 140
Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Камыстинского района на 2022-2024 годы" от 29 декабря 2021 года № 73 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26236) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 853 086,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 264 905,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 362,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 600,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 572 219,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 956 835,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 468,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 729,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 261,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 142 216,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 142 216,9 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 7-1 в следующей редакции:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику;
2) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей;
3) общественные работы;
4) "Первое рабочее место";
5) "Серебряный возраст";
6) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных Предприятий;
7) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16706,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
569,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14852,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10532,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49797,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50697,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50697,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31428,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
834,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6490,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3255,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2200,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6490,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
500615,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6102,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5331,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5331,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
771,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
771,0
2
Коммуналдық шаруашылық
477778,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
477778,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
477778,0
3
Елді - мекендерді көркейту
16735,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16735,4
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
16735,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
316215,7
1
Мәдениет саласындағы қызмет
116896,2
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16706,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
569,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14852,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10532,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49797,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50697,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50697,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31428,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
834,0
021
Капитальные расходы государственного органа
6490,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3255,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2200,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6490,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
500615,6
1
Жилищное хозяйство
6102,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5331,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5331,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
771,0
003
Пректирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
771,0
2
Коммунальное хозяйство
477778,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
477778,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
477778,0
3
Благоустройство населенных пунктов
16735,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16735,4
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
16735,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
316215,7
1
Деятельность в области культуры
116896,2
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)