Қамысты ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 199 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қамысты ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3873135,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1542446,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10565,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5531,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2314592,7 мың теңге;
2) шығындар – 3929263,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5734,0 мың теңге – оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31050,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 25316,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6589,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -68451,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68451,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 05.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 266528,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2023 жылға 288 095,0 мың теңге сомасында;
2024 жылға 320 534,0 мың теңге сомасында;
2025 жылға 331 753,0 мың теңге сомасында.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 41 400 мың теңге сомасында бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 2032,0 мың теңге сомасында;
2) Қамысты ауданында Адаевка ауылында жасанды жабыны бар көпфункционалды спорт алаңын орнатуға 16 500,0 мың теңге сомасында;
3) Қостанай облысы Қамысты ауданы Бестөбе ауылын, Адаевка ауылын сумен жабдықтаудың тарату желілері мен құрылыстарын салуға 64 574,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Камыстинского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 26 декабря 2022 года № 199.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3873135,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1542446,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10565,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5531,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 2314592,7 тысячи тенге;
2) затраты – 3929263,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5734,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25316,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6589,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 68451,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68451,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 05.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 266 528,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023-2025 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2023 год в сумме 288 095,0 тысяч тенге;
2024 год в сумме 320 534,0 тысячи тенге;
2025 год в сумме 331 753,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 41 400 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в том числе на:
1) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 2032,0 тысячи тенге;
2) на установку многофункциональной спортивной площадки с искусственным покрытием в Камыстинском районе с. Адаевка в сумме 16 500,0 тысяч тенге;
3) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения села Бестобе, села Адаевка Камыстинского района Костанайской области в сумме 64 574,0 тысячи тенге;

4) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 168 248,0 мың теңге;
5) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 48 981,0 мың теңге сомасында;
6) Қостанай облысы, Қамысты ауданының "Красногорское ауылына кіреберіс" KP-КМ-37 аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-6,9 км учаскесін орташа жөндеуге 225 268,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 11 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

4) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 168 248,0 тысяч тенге;
5) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 48 981,0 тысяча тенге;
6) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения KP-КМ-37 "Подъезд к селу Красногорское" 0-6,9 км, Камыстинского района, Костанайской области в сумме 225 268,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 14.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023).

6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қостанай облысы Қамысты ауданы Бестөбе ауылының, Адаевка ауылының сумен жабдықтау және тарату желілерінің құрылыстарын салуға 311168,0 мың теңге сомасында кепілдендірілген трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.
7. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 27 415,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения села Бестобе, села Адаевка Камыстинского района Костанайской области в сумме 311 168,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2023 год в сумме 27 415,0 тысяч тенге.

8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының хатшысы С. Кстаубаева
Мәслихаттың
2022 жылғы "26" желтоқсандағы
№ 199 шешіміне
1 - қосымша
Қамысты ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 05.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
І. Кірістер

8. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Камыстинского районного маслихата С. Кстаубаева
Приложение 1
к решению маслихата
от "26" декабря 2022 года
№ 199
Районный бюджет Камыстинского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 05.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы