Мәслихаттың 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 92 "Қарасу ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 180 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасу аудандық мәслихатының "Қарасу ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 92 болып тіркелген шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 348,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 743,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 605,0 мың теңге;
2) шығындар – 25 155,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 807,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 807,4 мың теңге.";
5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 256,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 548,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 708,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 903,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 647,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 647,1 мың теңге.";
11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарасу ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 254 229,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 23 544,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 374,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 374,0 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2021 года № 92 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 8 декабря 2022 года № 180
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Карасуского района на 2022 - 2024 годы" от 29 декабря 2021 года № 92 следующие изменения:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –22 348,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –1 743,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов –20 605,0 тысяч тенге;
2) затраты – 25 155,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 807,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 807,4 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 256,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 548,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 22 708,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 903,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 647,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2647,1 тысяча тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 254 229,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 544,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 374,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 230 311,2 мың теңге;
2) шығындар – 259 113,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 884,1 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 884,1 мың теңге.";
13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Қойбағар ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 897,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 811,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 420,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 32 269,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 372,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 372,0 мың теңге.";
15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Люблин ауылдық округінің 2022 -2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 122,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 899,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21 223,0 мың теңге;
2) шығындар – 26 175,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 053,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1053,4 мың теңге.";
17-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Новопавлов ауылы әкімінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 780,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 733,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –26 042,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 146,6 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 230 311,2 тысячи тенге;
2) затраты – 259 113,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 884,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 884,1 тысяча тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Койбагарского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 897,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 811,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 420,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 25 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32 269,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 372,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 372,0 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 122,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 899,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 21 223,0 тысяч тенге;
2) затраты – 26 175,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 053,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 053,4 тысячи тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2022-2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 780,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 733,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 26 042,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 146,6 тысяч тенге;

3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 366,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 366,6 мың теңге.";
19-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Октябрь ауылдық округінің 2022 -2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 698,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 243,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 41 455,2 мың теңге;
2) шығындар – 56 607,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 908,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 908,5 мың теңге.";
23-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Шолақашы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 442,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша –11 127,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –16 315,0 мың теңге;
2) шығындар – 30 999,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 557,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 557,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 7, 16, 19, 22, 25, 28, 34 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 366,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 366,6 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 698,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 243,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 41 455,2 тысячи тенге;
2) затраты – 56 607,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 908,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 908,5 тысяч тенге.";
пункт 23 изложить в новой редакции:
"23. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 442,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 127,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 16 315,0 тысяч тенге;
2) затраты –30 999,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 557,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 557,7 тысяч тенге.";
приложения 4, 7, 16, 19, 22, 25, 28, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему решению.