Қарасу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 185 шешімі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 084 034,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 232 636,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 868,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 090,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 1 830 440,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 119 530,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 449,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 47 190,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 741,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 212 427,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 212 427,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 259 373,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 259 373,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 14.12.2023 № 95 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 379 884,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 23 181,0 мың теңге;
Жалғысқан ауылы 22 228,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 12 814,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 21 822,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 28 117,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 84 995,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 22 327,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 35 746,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 23 807,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 25 489,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 24 385,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 24 285,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 30 688,0 мың теңге.

О районном бюджете Карасуского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 28 декабря 2022 года № 185.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 084 034,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 232 636,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16 868,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 090,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 830 440,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 119 530,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 449,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 190,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 741,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 212 427,2 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 212 427,2 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 259 373,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 259 373,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 14.12.2023 № 95 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2023 год в сумме 379 884,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 23 181,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 22 228,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 12 814,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 21 822,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 28 117,0 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 84 995,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 22 327,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 35 746,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 23807,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 25 489,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 24 385,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 24 285,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 30 688,0 тысяч тенге.

3. Алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 16.11.2023 № 76 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 199 947,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Қажиев
Мәслихаттың

3. Исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 16.11.2023 № 76 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Учесть, что в 2023 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 199 947,0 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год не предусматривается.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата

75917,9
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
67760,1
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
8157,8
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
72762,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11331,8
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11331,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
41784,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28743,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12821,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
219,9
457
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19646,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19646,1
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
50771,0
1
Отын және энергетика
50771,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50771,0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
50771,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
85640,4
6
Жер қатынастары
64749,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
64749,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34622,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
29533,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
594,6
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20890,8
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20890,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20890,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31470,9
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31470,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31470,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

75917,9
006
Функционирование районных (городских) библиотек
67760,1
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8157,8
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
72762,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11331,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11331,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
41784,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28743,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12821,0
006
Капитальные расходы государственного органа
219,9
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
19646,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19646,1
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
50771,0
1
Топливо и энергетика
50771,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50771,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
50771,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
85640,4
6
Земельные отношения
64749,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
64749,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
34622,0
004
Организация работ по зонированию земель
29533,0
007
Капитальные расходы государственного органа
594,6
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20890,8
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20890,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20890,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31470,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31470,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31470,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)