Уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 26 тамыздағы № 585 ө бұйрығы.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 77-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес, жануарлар дүниесін қорғау, өсіру және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар және олардың мамандандырылған ұйымдарының материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении норм оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 августа 2022 года № 585 п.
В соответствии с подпунктом 77-3) пункта 9 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) нормы оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений находящихся в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) нормы оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений находящихся в ведении Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) нормы оснащенности материально-техническими средствами местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после официального опубликования настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
Приложение к приказу
Приложение 1
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан

1. Арнайы транспорттық құралдар
1
Қарда жүретін көлік
бірлік
21
7
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
Ақмола – 4,
Ақтөбе – 2,
Шығыс Қазақстан – 2,
Батыс Қазақстан – 2,
Қарағанды – 3,
Қостанай – 3,
Павлодар – 2,
Солтүстік Қазақстан – 3
2
Қарда жүретін көлік және басқа жүктер үшін көліктің тіркемесі
бірлік
21
7
Ақмола – 4,
Ақтөбе – 2,
Шығыс Қазақстан – 2,
Батыс Қазақстан – 2,
Қарағанды – 3,
Қостанай – 3,
Павлодар – 2,
Солтүстік Қазақстан – 3
3
Қарда жүретін көлік үшін шаналар
бірлік
21
7
Ақмола – 4,
Ақтөбе – 2,
Шығыс Қазақстан – 2,
Батыс Қазақстан – 2,
Қарағанды –3,
Қостанай – 3,
Павлодар –2,
Солтүстік Қазақстан – 3
4
Қарда жүретін көлік үшін арнайы қысқы киім
дана
21
3
Ақмола – 4,
Ақтөбе – 2,
Шығыс Қазақстан – 2,
Батыс Қазақстан – 2,
Қарағанды – 3,
Қостанай – 3,
Павлодар – 2,
Солтүстік Қазақстан – 3
5
Квадроцикл
бірлік
40
7
Ақмола –4,
Ақтөбе – 2,
Алматы – 5,
Атырау – 2,
Шығыс Қазақстан – 3,
Жамбыл - 3,
Батыс Қазақстан – 3,
Қарағанды – 3,
Қостанай – 3,
Қызылорда – 2,
Маңғыстау – 2,
Павлодар – 2,
Солтүстік Қазақстан – 3,
Түркістан -3
6
Вахтовка кунг
бірлік
5
7
Алматы – 1,
Шығыс Қазақстан – 2,
Қостанай – 1,
Солтүстік Қазақстан – 1
2. Радиобайланыс құралдары
7
Алып жүретін рация
бірлік
59
3
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
Ақмола – 6,
Ақтөбе –4,
Алматы – 7,
Атырау – 2,
Шығыс Қазақстан – 4,
Жамбыл - 4,
Батыс Қазақстан – 4,
Қарағанды – 4,
Қостанай – 5,
Қызылорда – 4,
Маңғыстау – 2,
Павлодар – 4,
Солтүстік Қазақстан – 5,
Түркістан-4
8
Мобильді рация (автомобильдік)
бірлік
106
7
Ақмола – 13,
Ақтөбе – 6,
Алматы – 13,
Атырау – 4,
Шығыс Қазақстан – 8,
Жамбыл - 6,
Батыс Қазақстан – 6,
Қарағанды – 9,
Қостанай – 9,
Қызылорда – 5,
Маңғыстау – 5,
Павлодар – 6,
Солтүстік Қазақстан – 10,
Түркістан-6
9
Стационарлық радиостанция
бірлік
31
7
Ақмола –3,
Ақтөбе – 2,
Алматы – 3,
Атырау – 2,
Шығыс Қазақстан – 2,
Жамбыл -2,
Батыс Қазақстан – 2,
Қарағанды – 2,
Қостанай – 2,
Қызылорда – 2,
Маңғыстау – 2,
Павлодар – 2,
Солтүстік Қазақстан – 3,
Түркістан -2
10
Антенна
бірлік
137
10
Ақмола – 16,
Ақтөбе – 8,
Алматы – 16,
Атырау – 6,
Шығыс Қазақстан – 10,
Жамбыл - 8,
Батыс Қазақстан – 8,
Қарағанды – 11,
Қостанай – 11,
Қызылорда – 7,
Маңғыстау – 7,
Павлодар – 8,
Солтүстік Қазақстан – 13,
Түркістан-8

1. Специальные транспортные средства
1
Снегоход
единиц
21
7
Охрана, воспроизводство и использование животного мира
Акмолинская – 4,
Актюбинская – 2,
Восточно-Казахстанская – 2,
Западно-Казахстанская – 2,
Карагандинская – 3,
Костанайская – 3,
Павлодарская – 2,
Северо-Казахстанская – 3
2
Прицеп для снегоходов и других грузов
единиц
21
7
Акмолинская – 4,
Актюбинская – 2,
Восточно-Казахстанская – 2,
Западно-Казахстанская – 2,
Карагандинская – 3,
Костанайская – 3,
Павлодарская – 2,
Северо-Казахстанская – 3
3
Сани для снегоходов
единиц
21
7
Акмолинская – 4,
Актюбинская – 2,
Восточно-Казахстанская – 2,
Западно-Казахстанская – 2,
Карагандинская – 3,
Костанайская – 3,
Павлодарская – 2,
Северо-Казахстанская – 3
4
Специальная одежда для снегоходов
единиц
21
3
Акмолинская – 4,
Актюбинская – 2,
Восточно-Казахстанская – 2,
Западно-Казахстанская – 2,
Карагандинская – 3,
Костанайская – 3,
Павлодарская – 2,
Северо-Казахстанская – 3
5
Квадроцикл
единиц
40
7
Акмолинская – 4,
Актюбинская – 2,
Алматинская – 5,
Атырауская – 2,
Восточно-Казахстанская –3,
Жамбылская - 3,
Западно-Казахстанская – 3,
Карагандинская – 3,
Костанайская – 3,
Кызылординская – 2,
Мангистауская – 2,
Павлодарская –2,
Северо-Казахстанская –3,
Туркестанская-3
6
Вахтовка кунг
единиц
5
7
Алматинская – 1,
Восточно-Казахстанская – 2,
Костанайская – 1,
Северо-Казахстанская – 1,
2. Средства радиосвязи
7
Рация носимая
единиц
59
3
Охрана, воспроизводство и использование животного мира
Акмолинская – 6,
Актюбинская – 4,
Алматинская – 7,
Атырауская – 2,
Восточно-Казахстанская – 4,
Жамбылская – 4,
Западно-Казахстанская – 4,
Карагандинская – 4,
Кызылординская – 4,
Костанайская – 5,
Мангистауская – 2,
Павлодарская – 4,
Северо-Казахстанская – 5,
Туркестанская – 4
8
Рация мобильная (автомобильный транспорт)
единиц
106
7
Акмолинская – 13,
Актюбинская – 6,
Алматинская – 13,
Атырауская – 4,
Восточно-Казахстанская – 8,
Жамбылская -6,
Западно-Казахстанская – 6,
Карагандинская – 9,
Костанайская – 9,
Кызылординская – 5,
Мангистауская – 5,
Павлодарская – 6,
Северо-Казахстанская – 10,
Туркестанская – 6
9
Стационарная радиостанция
единиц
31
7
Акмолинская – 3,
Актюбинская – 2,
Алматинская – 3,
Атырауская – 2,
Восточно-Казахстанская – 2,
Жамбылская -2,
Западно-Казахстанская – 2,
Карагандинская – 2,
Костанайская – 2,
Кызылординская –2,
Мангистауская – 2,
Павлодарская – 2,
Северо-Казахстанская – 3,
Туркестанская – 2
10
Антенна
единиц
137
10
Акмолинская – 16,
Актюбинская – 8,
Алматинская – 16,
Атырауская – 6,
Восточно-Казахстанская – 10,
Жамбылская -8,
Западно-Казахстанская – 8,
Карагандинская – 11,
Костанайская – 11,
Кызылординская – 7,
Мангистауская – 7,
Павлодарская – 8,
Северо-Казахстанская – 13,
Туркестанская – 8

226
7
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
Арал-Сырдария бассейні – 23,
Балқаш-Алакөл бассейні – 35,
Зайсан-Ертіс бассейні – 35,
Есіл бассейні – 24,
Жайық-Каспий бассейні – 81,
Нұра-Сарысу бассейні - 6,
Тобол-Торғай бассейні – 14,
Шу-Таласс бассейні – 8
2
Қарда жүретін көлік
бірлік
42
7
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3
3
Қарда жүретін көлік және басқа жүктер үшін көліктің тіркемесі
бірлік
42
7
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3,
4
Қарда жүретін көлікке арналған арнайы қысқы киім
дана
42
3
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3
5
Вахтовка кунг
бірлік
24
7
Арал-Сырдария бассейні – 2,
Балқаш-Алакөл бассейні – 5,
Зайсан-Ертіс бассейні – 4,
Есіл бассейні – 2,
Жайық-Каспий бассейні – 7,
Нұра-Сарысу бассейні - 1,
Тобол-Торғай бассейні – 2,
Шу-Талас бассейні-1
6
Әмбебап аэрошана (Амфибия- аэрошана)
бірлік
32
7
Арал-Сырдария бассейні – 2,
Балқаш-Алакөл бассейні – 5,
Зайсан-Ертіс бассейні – 7,
Есіл бассейні – 3,
Жайық-Каспий бассейні – 10,
Нұра-Сарысу бассейні - 1,
Тобол-Торғай бассейні – 3,
Шу-Талас бассейні-1
7
Квадроцикл
бірлік
60
7
Арал-Сырдария басейні – 8,
Балқаш-Алакөл басейні – 10,
Зайсан-Ертіс басейні – 12,
Есіл басейні – 4,
Жайық-Каспий басейні – 17,
Нұра-Сарысу басейні - 2,
Тобол-Торғай басейні – 4,
Шу-Талас басейні- 3
8
Мотоцикл
бірлік
60
7
Арал-Сырдария басейні – 8,
Балқаш-Алакөл басейні – 10,
Зайсан-Ертіс басейні – 12,
Есіл басейні – 4,
Жайық-Каспий басейні – 17,
Нұра-Сарысу басейні - 2,
Тобол-Торғай басейні – 4,
Шу-Талас басейні- 3
2. Радиобайланыс құралдары
9
Алып жүретін рация
бірлік
327
3
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
Арал-Сырдария басейні – 31,
Балқаш-Алакөл басейні – 56,
Зайсан-Ертіс басейні – 52,
Есіл басейні – 33,
Жайық-Каспий басейні – 110,
Нұра-Сарысу басейні - 12,
Тобол-Торғай басейні – 21,
Шу-Талас басейні- 12
10
Мобильді рация (автомобильдік, теңіздік, су көліктік)
бірлік
466
7
Арал-Сырдария басейні – 50,
Балқаш-Алакөл басейні – 70,
Зайсан-Ертіс басейні – 83,
Есіл басейні – 46,
Жайық-Каспий басейні – 159,
Нұра-Сарысу басейні - 13,
Тобол-Торғай басейні – 29,
Шу-Талас басейні- 16
11
Стационарлық радиостанция
бірлік
43
7
Арал-Сырдария басейні – 4,
Балқаш-Алакөл басейні – 7,
Зайсан-Ертіс басейні – 8,
Есіл басейні – 4,
Жайық-Каспий басейні – 13,
Нұра-Сарысу басейні - 2,
Тобол-Торғай басейні – 3,
Шу-Талас басейні- 2

226
7
Охрана, воспроизводство и использование животного мира
Арало-Сырдарьинский бассейн – 23;
Балхаш-Алакольский басейн – 35;
Зайсан-Ертисский бассейн – 35;
Есильский бассейн – 24;
Жайык-Каспийский бассейн – 81;
Нура-Сарысуский бассейн – 6;
Тобол-Торгайский бассейн – 14;
Шу-Таласский бассейн – 8;
2.
Снегоход
единиц
42
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
3.
Прицеп для снегоходов и других грузов
единиц
42
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
4.
Специальная одежда для снегоходов
единиц
42
3
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
5.
Вахтовка кунг
единиц
24
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 2;
Балхаш-Алакольский басейн – 5;
Зайсан-Ертисский бассейн – 4;
Есильский бассейн –2;
Жайык-Каспийский бассейн –7;
Нура-Сарысуский бассейн –1;
Тобол-Торгайский бассейн –2;
Шу-Таласский бассейн –1;
6.
Универсальные аэросани (Аэросани - амфибия)
единиц
32
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 2;
Балхаш-Алакольский басейн – 5;
Зайсан-Ертисский бассейн – 7;
Есильский бассейн – 3;
Жайык-Каспийский бассейн –10;
Нура-Сарысуский бассейн – 1;
Тобол-Торгайский бассейн –3;
Шу-Таласский бассейн – 1
7.
Квадроцикл
единиц
60
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 8;
Балхаш-Алакольский басейн – 10;
Зайсан-Ертисский бассейн – 12;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –17;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 4;
Шу-Таласский бассейн – 3;
8.
Мотоцикл
единиц
60
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 8;
Балхаш-Алакольский басейн – 10;
Зайсан-Ертисский бассейн – 12;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –17;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 4;
Шу-Таласский бассейн – 3;
2. Средства радиосвязи
9.
Рация носимая
единиц
327
3
Охрана, воспроизводство и использование животного мира
Арало-Сырдарьинский бассейн – 31;
Балхаш-Алакольский басейн – 56;
Зайсан-Ертисский бассейн – 52;
Есильский бассейн – 33;
Жайык-Каспийский бассейн – 110;
Нура-Сарысуский бассейн – 12;
Тобол-Торгайский бассейн – 21;
Шу-Таласский бассейн – 12;
10.
Рация мобильная (автомобильный, морской, речной транспорт)
единиц
466
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 50;
Балхаш-Алакольский басейн – 70;
Зайсан-Ертисский бассейн – 83;
Есильский бассейн – 46;
Жайык-Каспийский бассейн – 159;
Нура-Сарысуский бассейн – 13;
Тобол-Торгайский бассейн – 29;
Шу-Таласский бассейн – 16;
11.
Стационарная радиостанция
единиц
43
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 4;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 8;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн
– 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3;
Шу-Таласский бассейн – 2;