Білім беру саласындағы мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 23 мамырдағы № 142/1 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 29 маусымдағы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Келесі мемлекеттік мекемелердің (бұдан әрі – ММ) ережелері:
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес;
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Об утверждении Положений государственных учреждений в сфере образования
Постановление акимата Павлодарской области от 23 мая 2022 года № 142/1
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 29 июня 2020 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положения cледующих государственных учреждений (далее - ГУ):
ГУ "Управление образования Павлодарской области" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области согласно приложению 14 к настоящему постановлению.

2. Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 25 желтоқсандағы "Білім беру саласындағы мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы" № 287/5 қаулысының күші жойылсын.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Құрмановаға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ә. Сқақов
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
1-қосымша
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ)облыстық бюджеттен қаржыландырылатынПавлодар облысының аумағында білім беру саласындағы басшылықты жүзеге асыруға облыс әкімдігі уәкілеттікберген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ ведомстволарыжоқ.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ аудандар мен қалаларда аумақтық мемлекеттік органдары бар.
Аумақтық мемлекеттік органдар (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері) "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері мен қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

2. Отменить постановление акимата Павлодарской области от 25 декабря 2020 года № 287/5 "Об утверждении Положений государственных учреждений в сфере образования".
3. ГУ "Управление образования Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Курманову А.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Скаков
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Управление образования Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" (далее - ГУ "Управление образования Павлодарской области") является государственным органом Республики Казахстан, финансируемым из областного бюджета, уполномоченным акиматом на осуществление руководства в сфере образования на территории Павлодарской области.
2. ГУ "Управление образования Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. ГУ "Управление образования Павлодарской области" имеет территориальные государственные органы в районах и городах.
Территориальные государственные органы (отделы образования районов и городов) подотчетны и подконтрольны ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Управление образования Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Управление образования Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ егерҚазақстан Республикасыныңзаңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгiленген тәртiпте"Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
9. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасыныңқолданыстағы заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
10. Заңды тұлғаның орналасқан жерi:
Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32.
11. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ жұмыс тәртібі:
жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
12. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде – государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области".
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ құрылтайшысы болып табылады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ өзіне қосылу жолымен қайта ұйымдастырылған "Павлодар облысының балалар құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің тараптар дауласатын міндеттемелерін қоса алғанда, тапсыру актісіне сәйкес құқықтар мен міндеттерге қатысты оның құқық иеленушісі болып табылады.
14. Осы Ереже "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің құрылтай құжаты болып табылады.
15. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің қызметiн қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
16. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-не кәсiпкерлiк субъектілерімен "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ өкілеттіктері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысынанкелісім-шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-не заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджет кiрiсiне жiберiледi.

6. ГУ "Управление образования Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Управление образования Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Управление образования Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Управление образования Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Управление образования Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение юридического лица:
Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Каирбаева, 32.
11. Режим работы ГУ "Управление образования Павлодарской области":
дни работы: понедельник – пятница с 900 до 1830 часов, обеденный перерыв с 1300 до 1430 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
12. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области".
13. Учредителем ГУ "Управление образования Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
ГУ "Управление образования Павлодарской области" является правопреемником в отношении прав и обязанностей реорганизованного путем присоединения к нему государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" в соответствии с передаточным актом, включая и обязательства, оспариваемые сторонами.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Управление образования Павлодарской области".
15. Финансирование деятельности ГУ "Управление образования Павлодарской области" осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Управление образования Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Управление образования Павлодарской области".
Если ГУ "Управление образования Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

2. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ міндеттері, мақсаты, мәні, өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке адамды қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік шыңдауға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және күш-қуат мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, даралықты дамыту үшін жағдай жасау арқылы ой-өрісін байыту;
3) азаматтық пен патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына деген сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, Республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттігін, жеке тұлғаның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқы мен республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік тілді, орыс, шетел тілдерін меңгеру;
6) педагог қызметкерлердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беру ісін басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын, оның ішінде кәсіптік білім беру бағдарламаларының қоғам мен еңбек нарығының өзгеріп отыратын қажеттіліктеріне тез бейімделуіне ықпал ететін кредиттік, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқытудың, жұмыс орны бойынша оқытудың және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен біліктілікке негізделген жеке әлеуметін қоғамда барынша пайдалануға көмектесетін оқыту жүйесін өмір бойы дамыту;
11) білім интеграциясы;
12) білім алушылардың кәсіптік ұмтылысын қамтамасыз ету;
13) жұмыс берушілермен және басқа да әлеуметтік әріптестермен белсенді өзара іс-қимыл арқылы техникалық және кәсіптік білім берудің озық қарқынмен дамуын қамтамасыз ету;
14) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
15) өз өкілеттіліктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
18. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ қызметінің мақсаты облыста білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.

2. Задачи, цели, предмет, полномочия ГУ "Управление образования Павлодарской области"
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения, в том числе кредитной, информационно-коммуникационных, способствующих быстрой адаптации профессионального образования к изменяющимся потребностям общества и рынка труда;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) обеспечение опережающего развития технического и профессионального образования путем активного взаимодействия с работодателями и другими социальными партнерами;
14) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
15) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Управление образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в области, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.

19. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ қызметінің мәні облыстық деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктері:
1) Құқықтары:
1-1) облыс әкімдігі мен әкімінің қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы проблемаларды жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
1-2) мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте ақпарат сұратуға және алуға;
1-3) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіруге;
1-4) өз өкілеттігі шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығаруға;
1-5) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасының, келісімдердің, ұжымдық, еңбек шарттарының, өзі шығарған актілердің талаптарын сақтауға;
2-2) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасуға;
2-3) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек шартын жасасу үшін қажетті құжаттарды талап етуге;
2-4) қызметкерге еңбек шартында келісілген жұмысты беруге;
2-5) қызметкерге Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде, еңбек, ұжымдық шарттарда, жұмыс берушінің актілерінде көзделген жалақы мен өзге де төлемдерді уақтылы және толық мөлшерде төлеуге;
2-6) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
21. Функциялары:
1) білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) мемлекеттік білім беру ұйымдарында кешкі (ауысымдық) оқыту нысанын қоса алғанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді және интернат үлгісіндегі ұйымдар арқылы берілетін жалпы орта білім беруді қамтамасыз етеді;
3) тірек мектептерініңжумысістеуін қамтамасыз етеді (ресурсты орталықтар);
4) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді;
5) ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдарды (балаларды) оқытуды, олардың білім беру ұйымдарында білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасауды, әмбебап дизайн және (немесе) ақылға қонымды бейімдеу қағидаттарын ескере отырып, мемлекеттік құрылыс нормалары мен стандарттарына сәйкес білім беру ұйымдары ғимараттарының, құрылыстары мен үй-жайларының қолжетімділігін қамтамасыз етеді;

19. Предметом деятельности ГУ "Управление образования Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Управление образования Павлодарской области";
1-3) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-4) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с действующим законодательством;
1-5) в пределах своих полномочий осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) обязанности:
2-1) соблюдать требования трудового законодательства Республики Казахстан, соглашений, коллективного, трудового договоров, изданных им актов;
2-2) при приеме на работу заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;
2-3) требовать при приеме на работу документы, необходимые для заключения трудового договора, в соответствии законодательством Республики Казахстан;
2-4) предоставить работнику работу, обусловленную трудовым договором;
2-5) своевременно и в полном размере выплачивать работнику заработную плату и иные выплаты, предусмотренные нормативными правовыми актами Республики Казахстан, трудовым, коллективным договорами, актами работодателя;
2-6) в пределах своих полномочий осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
21. Функции:
1) реализует государственную политику в области образования;
2) обеспечивает предоставление в государственных организациях образования начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения, и общего среднего образования, предоставляемого через организации интернатного типа;
3) обеспечивает функционирование опорных школ (ресурсных центров);
4) обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования;
5) обеспечивает обучение лиц (детей) с особыми образовательными потребностями, создание им специальных условий для получения образования в организациях образования, доступности зданий, сооружений и помещений организаций образования в соответствии с государственными строительными нормами и стандартами с учетом принципов универсального дизайна и (или) разумного приспособления;

6) мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды оқытуды қамтамасыз етеді;
7) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
8) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
9) негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді ұйымдастырады және оларды пайдалануды бақылауды жүзеге асырады;
10) облыстың жергілікті атқарушы органына мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын қоспағанда, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құру, қайта ұйымдастыру және тарату, сондай-ақ білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын, балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары туралы ұсыныстар енгізеді;
11) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім беру бөлімінің ұсынуы бойынша облыстың жергілікті атқарушы органына мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, сондай-ақ ата-ана төлемақысының мөлшерін бекітуге енгізеді;
12) облыстың жергілікті атқарушы органының бекітуіне жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын енгізеді;
13) аймақтық кәсіпкерлер палатасы мен мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
14) облыстың жергілікті атқарушы органына мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білімге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітуге енгізеді;
15) облыстың жергілікті атқарушы органының бекітуіне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын енгізеді;

6) обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
7) организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования;
8) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение;
9) организует заказ и обеспечивает организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании, и осуществляет контроль за их использованием;
10) вносит в местный исполнительный орган области предложения о создании, реорганизации и ликвидации, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, государственных организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования и дополнительные образовательные программы для детей, за исключением государственных организаций образования, реализующих специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы, а также по согласованию с уполномоченным органом в области образования государственных организации образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы, детско-юношеские спортивные школы;
11) вносит на утверждение местному исполнительному органу области государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, а также размер родительской платы по представлению отдела образования районов, городов областного значения;
12) вносит на утверждение местному исполнительному органу области государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием;
13) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом предложений региональных палат предпринимателей и заинтересованных организаций;
14) вносит на утверждение местному исполнительному органу области государственный образовательный заказ на среднее образование в государственных организациях образования;
15) вносит на утверждение местному исполнительному органу области государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием;

16) облыстың жергілікті атқарушы органына тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерде бекітілген бюджет қаражатының көлемі шегінде балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітуге енгізеді;
17) білім алушылардың бірыңғай ұлттық тестілеуге қатысуын ұйымдастырады;
18) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзету мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
19) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде ықпал етеді;
20) облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымды мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне, жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға, органы айқындайтын білім алушылар мен тәрбиеленушілердің өзге де санаттарына жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы күтіп-ұстауға және шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде екі пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жібереді;
21) мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін жыл сайын 1 тамызға дейін қағаз және электрондық тасығышта оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етеді;
22) жыл сайын 1 тамызға дейін аудандарда (облыстық маңызы бар қалаларда) орналасқан, мектепалды даярлықтың жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына, орта білім беру ұйымдарына білім беру органдары оқу жылына болжайтын көлемде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады;

16) вносит в местный исполнительный орган области на утверждение государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей в пределах объемов бюджетных средств, утвержденных в местных бюджетах на соответствующий финансовый год;
17) организует участие обучающихся в едином национальном тестировании;
18) осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);
19) поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);
20) направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования областного и районного (города областного значения) масштабов из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, неполучающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее двух процентов от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ и на размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения;
21) ежегодно до 1 августа обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов на бумажных и электронных носителях для организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования, а также специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы на основе государственного заказа;
22) ежегодно до 1 августа организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, расположенным в районах (городах областного значения), реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, организациям среднего образования в объеме, прогнозируемом органами образования на учебный год;

23) мектепке дейінгі ұйымдарды және интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен білім беру ұйымдарының, оның ішінде аудандарда (облыстық маңызы бар қалаларда) орналасқан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
24) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қамтамасыз етеді, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
25) балаларға облыстық деңгейде жүзеге асырылатын қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
26) бюджеттік қаражат есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік білім беру ұйымдарыныңкадрларынқайта даярлауды және қызметкерлердің біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
27) балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз етуді және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетудіүйлестіреді;
28) дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді;
29) жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін тәрбиеленушілерді белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді, оларды жұмысқа орналастыруды және тұрғын үймен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
30) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, оның ішінде аудандарда (облыстық маңызы бар қалаларда) орналасқан ұйымдарға және отбасыларға қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
31) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тәртіпте оқушылардың жекелеген категорияларын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұйымдастырады;
32) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруға ықпал етеді;
33) берілген өтінімдерге сәйкес кейіннен жұмысқа орналастыра отырып, ауылдық жердің кадрларға қажеттілігі туралы өтінімді білім беру және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдарға жыл сайын 15-ші сәуірге дейін ұсынады;
34) мәслихатқа оқушылардың қоғамдық көлікте(таксиден басқа) жеңілдікпен жүруі туралы ұсыныс енгізеді;
35) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
36)жыл сайын белгіленген мерзімде білім беру саласындағы уәкілетті органның ақпараттандыру объектілерінде статистикалық байқаулар деректерін жинауды қамтамасыз етеді;

23) организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования, в том числе расположенных в районах (городах областного значения), за исключением дошкольных организаций и организаций среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
24) обеспечивает дошкольное воспитание и обучение, в том числе организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание в организациях дошкольного воспитания и обучения;
25) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне;
26) организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств;
27) координирует обеспечение обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи;
28) координирует обеспечение реабилитации и социальной адаптации детей и подростков с проблемами в развитии;
29) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение воспитанников организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, их трудоустройство и обеспечение жильем;
30) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, в том числе расположенным в районах (городах областного значения), и семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
31) организует бесплатное и льготное питание отдельных категорий обучающихся и воспитанников в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
32) содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;
33) ежегодно до 15 апреля представляет в уполномоченные органы в области образования и здравоохранения заявки о потребности в кадрах в сельской местности с последующим трудоустройством согласно представленным заявкам;
34) вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте (кроме такси);
35) осуществляет образовательный мониторинг;
36) ежегодно в установленные сроки обеспечивает сбор данных статистических наблюдений в объектах информатизации уполномоченного органа в области образования;

37) өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау жөніндегі орталықтардағы кәмелетке толмағандарға жағдай жасауды қамтамасыз етеді;
38) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
39) мемлекеттік білім беру ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
40) конкурс жеңімпаздарына – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын төлейді;
41) мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында, мамандандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат береді;
42) облыстық деңгейдегі әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді;
43) орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызмет жұмысы қағидаларының әзірленуін ұйымдастырады және облыс әкімдігіне бекітуге ұсынады;
44) білім беру ұйымдарындағы ішкі тәртіптің үлгілік ережелерін әзірлейді және облыс әкімдігіне бекітуге ұсынады;
45) дуальді оқыту бойынша білікті жұмысшы кадрлар мен орта буын мамандарының дайындығын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
46) конкурс жеңімпаздарына–мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін үздік ұйым" грантын төлейді;
47) орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызметке әдістемелік басшылықты қамтамасыз етеді;
48) тиісті кентте, ауылда, ауылдық округте мектеп болмаған жағдайда білім алушыларды таяудағы мектепке дейін және кері қарай тегін тасымалдауды ұйымдастырады;
49) мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларына ротация жүргізу қағидаларына сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларына ротация жүргізеді;
50) жалпы білім беретін пәндер бойынша облыстық мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді;
51) аумақтық органдарды (аудандар мен қалалардың білім бөлімдері), ведомстволық бағынысты заңды тұлғаларды басқару мәселелері бойынша актілер шығарады;
52) тиісті деректер банктерін құра отырып, Павлодар облысының бірыңғай электрондық жүйесін ұйымдастыруға қатысады;
53) облыстың білім беру саласында кадрлық саясатты іске асырады, қолданыстағы заңнамаға сәйкес педагогтер мен білім беру басшы қызметкерлерін аттестаттауды ұйымдастырады;

37) обеспечивает условия несовершеннолетним, содержащимся в центрах поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации;
38) оказывает содействие попечительским советам;
39) организует кадровое обеспечение государственных организаций образования;
40) выплачивает победителям конкурса – государственным организациям среднего образования грант "Лучшая организация среднего образования";
41) выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования, организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта;
42) обеспечивает материально-техническую базу методических кабинетов областного уровня;
43) организует разработку и представляет на утверждение акимату области правила деятельности психологической службы в организациях среднего образования;
44) разрабатывает и представляет на утверждение акимату области типовые правила внутреннего распорядка организации образования;
45) обеспечивает организацию подготовки квалифицированных рабочих кадров и специалистов среднего звена по дуальному обучению;
46) выплачивает победителям конкурса – государственным организациям технического и профессионального, послесреднего образования грант "Лучшая организация технического и профессионального, послесреднего образования";
47) обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях среднего образования;
48) организует бесплатный подвоз обучающихся до ближайшей школы и обратно в случае отсутствия школы в соответствующем поселке, селе, сельском округе;
49) проводит ротацию первых руководителей государственных организаций образования в соответствии с правилами проведения ротации первых руководителей государственных организаций образования;
50) обеспечивает организацию и проведение областных школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства;
51) издает акты по вопросам управления территориальными органами (отделы образования районов и городов), подведомственными юридическими лицами;
52) участвует в организации единой электронной системы Павлодарской области с созданием соответствующих банков данных;
53) реализует кадровую политику в сфере образования области, организует аттестацию педагогов и руководящих работников образования в соответствии с действующим законодательством;

54) өз құзыреттілігі шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында мемлекеттік саясатты іске асырады;
55) облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі бойынша мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне, құны 30000 АЕК-тен асатын деңгейден деңгейге дейін білім беру басқармасының қарамағында тұрған ведомствоға бағынысты білім беру ұйымдары мен аумақтық органдардың мүлкін қабылдау-тапсыру актілерін келіседі және қаулы жобаларын дайындайды;
56) заңнамада көзделген құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді әзірлейді;
57) білім беру саласында мемлекеттік қызметтерді үйлестіреді және көрсетеді;
58) аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері)жұмысын үйлестіреді;
59) облыстың жергілікті атқарушы органына басқарманың және аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері)мемлекеттік қызметшілерінің штат санын бекіту туралы ұсыныстар енгізеді;
60) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру бойынша қажетті іс-шараларды өткізеді;
61)білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері) бірінші басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
62) аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері) басшылары тағайындайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қоспағанда, білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен конкурстық негізде мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
63) ведомствоға бағынысты ұйымдардың бас бухгалтерлерін тағайындауды келіседі;
64) аумақтық орган басшысының ұсынуы бойынша ауданның, қаланың немесе облыстық маңызы бар қалалардағы аудандардың білім беру бөлімінің құрылымын келіседі;
65) аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері) бірінші басшыларын және ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жаупкершілікке тартады;
66) ақпараттандыру және консультациялар жүргізу тәртібін белгілейді, баланың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады;
67) мемлекеттік кәсіпорын басшысының ұсынысы бойынша ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындардың басшы орынбасарларын лауазымға тағайындайды және босатады;
68) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері

54) реализует в пределах своей компетенции государственную политику в области государственно-частного партнерства;
55) подготавливает проекты постановлений и согласовывает акты приема – передач имущества подведомственных организаций образования и территориальных органов, находящихся в ведении управления образования из уровня в уровень, стоимостью более 30000 МРП, из одного вида государственной собственности в другой, по решению местного исполнительного органа области;
56) разрабатывает нормативные правовые и правовые акты в пределах компетенции, предусмотренные законодательством;
57) координирует и оказывает государственные услуги в сфере образования;
58) координирует работу территориальных органов (отделы образования районов и городов);
59) вносит в местный исполнительный орган области предложения об утверждении штатной численности государственных служащих управления и территориальных органов (отделы образования районов и городов);
60) проводит необходимые мероприятия по формированию антикоррупционной культуры;
61) назначает на должности и освобождает от должностей первых руководителей территориальных органов (отделы образования районов и городов) по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
62) назначает на должности и освобождает от должностей руководителей государственных организаций образования на конкурсной основе в порядке, определенном уполномоченным органом в области образования, за исключением руководителей государственных организаций образования назначаемых руководителями территориальных органов (отделы образования районов и городов);
63) согласовывает назначение главных бухгалтеров подведомственных организаций;
64) по представлению руководителя территориального органа согласовывает структуру отдела образования района, города или районов в городах областного значения;
65) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей территориальных органов (отделы образования районов и городов) и первых руководителей подведомственных организаций образования;
66) определяет порядок информирования и проведения консультаций, осуществляет мероприятия по защите прав и законных интересов ребенка;
67) назначает и освобождает от должности заместителей руководителя подведомственных государственных предприятий по представлению руководителя государственного предприятия;
68) осуществляет в интересах местного государственного управления иные функции, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Управление образования Павлодарской области"

22. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-ін басқаруды "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ жүктелген міндеттердің орындалуын және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес облыс әкімінің өкіміменлауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
24. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің қызметкерлерін ынталандыруды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
3) "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) Құрылымдық бөлімшелер туралы ережелерді, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің мүддесін білдіреді;
6) "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдарда, өзге де мекемелерде басқарма мүдделерін білдіру құқығына сенімхаттар береді;
7) ведомстволық бағынысты ұйымдар, аумақтық органдар (аудандардың және қалалардың білім беру бөлімдері) басшыларының қатысуымен мәжілістер өткізеді;
8) "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
10) аумақтық органдардың (аудандар мен қалалардың білім беру бөлімдері) басшылары тағайындайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қоспағанда, білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен конкурстық негізде мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

22. Руководство ГУ "Управление образования Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на ГУ "Управление образования Павлодарской области" и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Управление образования Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель ГУ "Управление образования Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя ГУ "Управление образования Павлодарской области":
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Управление образования Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников ГУ "Управление образования Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Управление образования Павлодарской области";
4) утверждает Положения о структурных подразделениях, должностные инструкции его работников;
5) представляет ГУ "Управление образования Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) выдает доверенности на право представления интересов управления в государственных органах, иных учреждениях по вопросам, входящим в компетенцию ГУ "Управление образования Павлодарской области";
7) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций, территориальных органов (отделы образования районов и городов);
8) утверждает перспективные и текущие планы работы ГУ "Управление образования Павлодарской области";
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
10) назначает на должности и освобождает от должностей руководителей государственных организаций образования на конкурсной основе в порядке, определенном уполномоченным органом в области образования, за исключением руководителей государственных организаций образования, назначаемых руководителями территориальных органов (отделы образования районов и городов);

11) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аумақтық органдардың (аудандардың және қалалардың білім беру бөлімдері), ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
12) басқарма қызметінің негізгі мәселелерін қарау үшін білім беру басқармасының алқасын, оның сандық және дербес құрамын құру туралы бұйрық шығарады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-ніңбірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
27. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
4. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММмүлкi
30. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-нің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ-нің мүлкі оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
31. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ-не бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық меншiкке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар облысының білім беру басқармасы"ММ-ін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдар тізбесі

11) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение руководителей территориальных органов (отделы образования районов и городов), подведомственных организаций, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
12) издает приказы о создании коллегии управления образования, ее численном и персональном составе, для рассмотрения основных вопросов деятельности управления.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Управление образования Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между ГУ "Управление образования Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между ГУ "Управление образования Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Управление образования Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
4. Имущество ГУ "Управление образования Павлодарской области"
30. ГУ "Управление образования Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Управление образования Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за ГУ "Управление образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. ГУ "Управление образования Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Управление образования Павлодарской области"
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Управление образования Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области

1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
13. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
"Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдар тізбесі
Мемлекеттік мекемелер:
1. Павлодар қаласының "Дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі.
2. Павлодар қаласының "Дарынды балаларға арналған №3 гимназиясы" мемлекеттік мекемесі.
3. Павлодар қаласының "Жас дарын" мамандандырылған мектебі" мемлекеттік мекемесі.
4. "Ы. Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия-интернат" мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернат" мемлекеттік мекемесі.
6. "Мемлекеттік тілде оқытатын дарынды балаларға арналған "Зерде" мамандандырылған жалпы білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі.
7. "Музыкалық колледж – дарынды балаларға арналған музыкалық мектеп-интернат" кешені" мемлекеттік мекемесі.
8. "Екібастұз каласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған №1 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі.
9. "Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған гимназиясы" мемлекеттік мекемесі.
Коммуналдык мемлекеттік мекемелер:

1. Государственное учреждение "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области.
2. Государственное учреждение "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области.
3. Государственное учреждение "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области.
4. Государственное учреждение "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области.
5. Государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области.
6. Государственное учреждение "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области.
7. Государственное учреждение "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области.
8. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области.
9. Государственное учреждение "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области.
10. Государственное учреждение "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области.
11. Государственное учреждение "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области.
12. Государственное учреждение "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области.
13. Государственное учреждение "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление образования Павлодарской области" Государственные учреждения:
1. Государственное учреждение "Школа-лицей № 8 для одаренных детей" города Павлодара;
2. Государственное учреждение "Гимназия № 3 для одаренных детей" города Павлодара;
3. Государственное учреждение "Специализированная школа "Жас дарын" города Павлодара;
4. Государственное учреждение "Областная казахская гимназия-интернат для одаренных детей имени И.Алтынсарина";
5. Государственное учреждение "Областной многопрофильный лицей-интернат для одаренных детей" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6. Государственное учреждение "Специализированная общеобразовательная школа "Зерде" с государственным языком обучения для одаренных детей";
7. Государственное учреждение "Комплекс "Музыкальный колледж-музыкальная школа-интернат для одаренных детей";
8. Государственное учреждение "Специализированная школа-лицей № 1 для одаренных детей города Экибастуза";
9. ГУ "Специализированная гимназия для одаренных детей города Аксу".
Коммунальные государственные учреждения:

1. Облыс білім беру басқармасының "Павлодар облыстық ақпараттық технологиялар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аймақтық оқу-тәжірибелік дене тәрбиесі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс дарыны" өңірлік қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Білім беруді дамытудың инновациялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Дарынды балаларға арналған Абай атындағы гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Қабанбай батыр атындағы облыстық мамандандырылған әскери мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Дарынды қыз балаларға арналған "БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ" лицей-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Дарынды ер балаларға арналған "БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ" лицей-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған көптілді лицей-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының отбасы үлгісіндегі балалар ауылы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Кенжекөл ауылының отбасы үлгісіндегі балалар ауылы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Отбасы үлгісіндегі Шақат балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Отбасы үлгісіндегі Успен балалар үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау жөніндегі өңірлік орталық" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

1. Коммунальное государственное учреждение "Павлодарский областной центр информационных технологий" управления образования области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Региональный учебно-практический центр физической культуры" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Региональный учебно-методический центр дополнительного образования "Ертiс дарыны" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Инновационный центр развития образования" управления образования Павлодарской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Гимназия для одаренных детей имени Абая" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная военнная школа-интернат имени Кабанбай батыра" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Лицей-интернат "БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ" для одаренных девочек" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Лицей-интернат "БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ" для одаренных юношей" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Областной многопрофильный полиязычный лицей-интернат для одаренных детей" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Детская деревня семейного типа города Павлодара" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Детская деревня семейного типа села Кенжеколь" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Шакатский детский дом семейного типа" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
13. Коммунальное государственное учреждение "Успенский детский дом семейного типа" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации, города Экибастуза" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Региональный центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

16. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес беру" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Облыстық психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Асыл Мирас" аутизмі (аутистік спектрдің бұзылуы) бар балаларды қолдау орталығы (autism-орталығы)" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№ 1арнайы кешен балабақша-мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі;
22. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№2 арнайы мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
23. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№3 арнайы мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
24. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№4 арнайы мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
25. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№5 арнайы мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
26. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№6 арнайы мектебі" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
27. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "№7 арнайы мектеп-интернаты" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
28. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Technikum-Арт орталығы" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
29. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған гимназиясы" коммуналдык мемлекеттік мекемесі.
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар:
1. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "М.М.Катаев атындағы Оқушылар сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

16. Коммунальное государственное учреждение "Областная психолого-медико-педагогическая консультация" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
17. Коммунальное государственное учреждение "Психолого-медико-педагогическая консультация города Павлодара" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
18. Коммунальное государственное учреждение "Психолого-медико-педагогическая консультация города Экибастуза" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
19. Коммунальное государственное учреждение "Областной кабинет психолого-педагогической коррекции" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
20. Коммунальное государственное учреждение "Центр (autism-центр) поддержки детей с аутизмом (расстройством аутистического спектра) "Асыл Мирас" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
21. Коммунальное государственное учреждение "Специальный комплекс детский сад-школа-интернат № 1" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
22. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа-интернат № 2" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
23. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа-интернат № 3" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
24. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа-интернат № 4" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
25. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа-интернат № 5" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
26. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа № 6" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
27. Коммунальное государственное учреждение "Специальная школа-интернат № 7" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
28. Коммунальное государственное учреждение "Technikum-Арт центр" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
29. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная гимназия для одаренных детей города Аксу" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
Коммунальные государственные казенные предприятия:
1. Коммунальное государственное казенное предприятие "Дворец школьников имени М.М. Катаева" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

2. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жас дәурен" облыстық оқыту-сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жас ұрпак" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қызмет көрсету саласы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Қ.Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкол ауданының аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар химия-механикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ertis" жоғары инновациялық-аграрлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл көпсалалы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар:
1. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар техникалық сервис колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.

2. Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной учебно-оздоровительный центр "Жас дәурен" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3. Коммунальное государственное казенное предприятие "Жас ұрпак" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4. Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский колледж сферы обслуживания" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5. Коммунальное государственное казенное предприятие "Экибастузский горно-технический колледж имени К.Пшенбаева" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6. Коммунальное государственное казенное предприятие "Актогайский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
7. Коммунальное государственное казенное предприятие "Железинский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
8. Коммунальное государственное казенное предприятие "Иртышский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
9. Коммунальное государственное казенное предприятие "Аграрно-технический колледж района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
10. Коммунальное государственное казенное предприятие "Успенский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
11. Коммунальное государственное казенное предприятие "Щербактинский аграрно-технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
12. Коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский химико-механический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
13. Коммунальное государственное казенное предприятие "Технический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
14. Коммунальное государственное казенное предприятие "Высший инновационный аграрный колледж "Ertis" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
15. Коммунальное государственное казенное предприятие "Баянаульский многопрофильный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
Коммунальные государственные предприятия на праве хозяйственного ведения:
1. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский колледж технического сервиса" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

2. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жоғары түсті металлургия колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
3. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар монтаждау колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
4. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының"Павлодар сервис және тамақтану колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
5. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қара металлургия колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын.
6. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
7. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар технологиялық колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
8. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Б. Ахметов атындағы жоғары педагогикалық колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
9. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар машина жасау колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
10. Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақпараттық технологиялар колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
11. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз политехникалық колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
12. Павлодар облысының әкімдігі Павлодар облысы білім беру басқармасының "Жаяу Мұса атындағы Ақсу жоғары көпсалалы колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ)Павлодар облысының әкімдігімен қала аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Высший колледж цветной металлургии" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский монтажный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский колледж сервиса и питания" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аксуский колледж черной металлургии" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Высший колледж электроники и коммуникаций" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
7. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский технологический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
8. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Педагогический высший колледж имени Б. Ахметова" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
9. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский машиностроительный колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
10. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Колледж информационных технологий" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
11. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастузский политехнический колледж" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
12. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аксуский высший многопрофильный колледж им. Жаяу Мусы" управления образования Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования города Аксу") является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории города.

2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Строителей көшесі, 14Б.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.

2. ГУ "Отдел образования города Аксу" ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования города Аксу" подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования города Аксу" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования города Аксу" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования города Аксу" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования города Аксу" имеет право выступать стороной Гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования города Аксу" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141100, город Аксу, улица Строителей, 14Б.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.

13. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы Павлодар облысы әкімдігі тұлғасындағы мемлекет болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;

13. Учредителем ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования города Аксу"
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;

9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Ақсу қаласында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім бөлімі" ММ қызметінің мәні қала деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.

9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом
индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в городе Аксу, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне города государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.

2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, келісімдердің, ұжымдық, еңбек шарттарының, өзі шығарған актілердің талаптарын сақтау;
2-2) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
2-3) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек шартын жасасу үшін қажетті құжаттарды талап ету;
2-4) қызметкерге еңбек шартында келісілген жұмысты беру;
2-5) қызметкерге Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде, еңбек, ұжымдық шарттарда, жұмыс берушінің актілерінде көзделген жалақы мен өзге де төлемдерді уақтылы және толық мөлшерде төлеу;
2-6) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
21. Функциялар:
1) Ақсу қаласының аумағында білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) оқудың кешкі (ауысымдық) нысанын қоса алғанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарында бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді қамтамасыз етеді;
3) мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы бұйрық шығарады;
4) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
5) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысының қажеттілігін, ата-ана төлемақысының мөлшерін айқындайды;
6) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекітуге енгізеді;
7) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітуге енгізеді;
8) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
9) мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
10) қалалық деңгейде жүзеге асырылатын балаларға қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
11) оқу-өндірістік комбинаттардың қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;
12) білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
13) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдем көрсетеді;

2) Обязанности:
2-1) соблюдать требования трудового законодательства Республики Казахстан, соглашений, коллективного, трудового договоров, изданных им актов;
2-2) при приеме на работу заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;
2-3) требовать при приеме на работу документы, необходимые для заключения трудового договора, в соответствии законодательством Республики Казахстан;
2-4) предоставить работнику работу, обусловленную трудовым договором;
2-5) своевременно и в полном размере выплачивать работнику заработную плату и иные выплаты, предусмотренные нормативными правовыми актами Республики Казахстан, трудовым, коллективным договорами, актами работодателя;
2-6) в пределах своих полномочий осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
21. Функции:
1) реализует государственную политику в области образования на территории города Аксу;
2) обеспечивает предоставление в государственных организациях образования начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения;
3) издает приказ о назначении и освобождении от должностей руководителей государственных организаций образования;
4) организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования;
5) определяет потребность государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы;
6) вносит на утверждение местному исполнительному органу области, государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы через управление образования области;
7) вносит на утверждение местному исполнительному органу области, государственный образовательный заказ на среднее образование через управление образования области;
8) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение;
9) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных организациях образования;
10) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на городском уровне;
11) обеспечивает координацию деятельности учебно-производственных комбинатов;
12) содействует в организации участия обучающихся в едином национальном тестировании;
13) поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);

14) жыл сайын 1 тамызға дейін мектепалды даярлықтың жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын қалада орналасқан білім беру ұйымдарына, орта білім беру ұйымдарына білім беру органдары оқу жылына болжайтын көлемде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады;
15) жалпы білім беретін пәндер бойынша қалалық мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар байқауларын, орындаушылар байқауларын мен кәсіби шеберлік байқауларын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді;
16) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге мемлекеттік білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын, жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы күтіп-ұстауға және шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға бөлінетін бюджет қаражатының жиынтық көлемінің кемінде екі пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жұмсайды;
17) қаланың білім беру бөлімінің әдістемелік кабинетінің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді;
18) қолданыстағы заңнамаға сәйкес қаланың білім беру ұйымдарының педагогтері мен басшы қызметкерлерін аттестаттауды ұйымдастырады;
19) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрларын қайта даярлау және қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жоспарды қалыптастырады;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен барлық үлгідегі білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жекелеген санаттардың, білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тегін және жеңілдікпен тамақтануын ұйымдастырады;
22) тиісті кентте, ауылда, ауылдық округте мектеп болмаған жағдайда білім алушыларды жақын жердегі мектепке дейін және кері қарай тегін тасымалдауды ұйымдастырады;
23) қаладағы мемлекеттік білім беру ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
24) қалада орналасқан білім беру ұйымдарында психологиялық қызметке әдістемелік басшылықты қамтамасыз етеді;

14) ежегодно до 1 августа организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, расположенным в городе, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, организациям среднего образования в объеме, прогнозируемом органами образования на учебный год;
15) обеспечивает организацию и проведение городских школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства;
16) направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования, находящимся на территории города из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления государственной организации образования, в размере не менее двух процентов от совокупного объема бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ и на размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения;
17) обеспечивает материально-техническую базу методических кабинетов отдела образования города;
18) организует аттестацию педагогов и руководящих работников образования города в соответствии с действующим законодательством;
19) формирует план по переподготовке кадров и повышению квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств;
20) организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования всех типов;
21) организует в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, бесплатное и льготное питание отдельных категорий, обучающихся и воспитанников;
22) организует бесплатный подвоз обучающихся до ближайшей школы и обратно в случае отсутствия школы в соответствующем поселке, селе, сельском округе;
23) осуществляет кадровое обеспечение государственных организаций образования в городе;
24) обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования, расположенных в городе;

25) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
26) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
27) білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
28) жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде қалада орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) қаланың білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына қаланың білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:

25) выдает разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
26) оказывает содействие попечительским советам;
27) оказывает государственные услуги в сфере образования;
28) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, городах специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования города;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа области через управление образования области структуру отдела образования города;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующей территорий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Аксу"
22. Руководство ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач возложенных на ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области:

1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
26. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
30. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММөзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
33. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақсу қаласының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасыАқсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 1 қазақ орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасыАқсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 4 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 7 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

29. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области
30. ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Аксу" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования города Аксу" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Казахская средняя школа № 1 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
3) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
4) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 4 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
5) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 7 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;

6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 8 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу кентінің К. Шүлембаев атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Айнакөл ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "М. Қабылбеков атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Жолқұдық ауылының Қ. Қамзин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Қызылжар ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасыАқсу қаласы білім беру бөлімінің "Сарышығанақ ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақжол ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Қалқаман ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Береке ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Достық орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Пограничник ауылының Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Еңбек ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Жамбыл орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Құркөл ауылының Дөнентаев атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ю. Гагарин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Үштерек ауылының орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

6) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 8 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
7) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени К. Шулембаева поселка Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
8) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Айнаколь" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
9) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени М. Кабылбекова" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
10) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени К. Камзина села Жолкудук" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области
11) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Кызылжар" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
12) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Сарышыганак" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
13) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Акжол" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
14) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Калкаман" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
15) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Береке" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
16) Коммунальное государственное учреждение "Достыкская средняя школа" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
17) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Бауыржана Момышулы села Пограничник" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
18) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Енбек" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
19) Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская средняя школа" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
20) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Донентаева села Курколь" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
21) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Ю. Гагарина" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
22) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа села Уштерек" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;

23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Спутник станциясының негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Сольветка ауылының негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 5 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Суаткөл ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 2 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 10 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу кентінің № 14 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 16 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
31) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 18 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
32) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 19 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
33) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 20 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
34) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының № 24 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
35) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Асыл бөбек" арнайы балабақшасы" коммуналдық мемлекетік қазыналық кәсіпорны.
36) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Айналайын" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
37) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Балапан" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
38) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Балдырған" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

23) Коммунальное государственное учреждение "Основная школа станции Спутник" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
24) Коммунальное государственное учреждение "Основная школа села Сольветка" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
25) Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа № 5 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
26) Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа села Суатколь" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 2 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 10 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
29) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 14 поселка Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
30) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 16 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
31) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 18 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
32) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 19 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
33) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 20 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области
34) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 24 города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
35) Коммунальное государственное казенное предприятие "Специальный детский сад "Асыл бөбек" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
36) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад "Айналайын" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
37) Коммунальное государственное казенное предприятие "Балапан" сәбилер бақшасы" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
38) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад "Балдырған" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;

39) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Чайка" балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
40) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Айгөлек" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
41) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының балалар шығармашылық үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
42) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу қаласының балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
43) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақсу қаласы білім беру бөлімінің "Ақсу" балалар эко-техно орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
3-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысы білім беру басқармасының Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі өз атауы және қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

39) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад "Чайка" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
40) Коммунальное государственное казенное предприятие "Айгөлек" сәбилер бақшасы" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
41) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дом детского творчества города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
42) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств города Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области;
43) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский эко - техноцентр "Аксу" отдела образования города Аксу, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140700, Аққулы ауданы, Аққулы ауылы, Әбілқайыр Баймолдин көшесі, 13-ғимарат.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі"ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі"ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

7. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной Гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140700, район Аққулы, село Аққулы, улица Абылкайыра Баймолдина, здание 13.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

3) мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы бұйрық шығарады;
4) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
5) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысының қажеттілігін, ата-ана төлемақысының мөлшерін айқындайды;
6) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекітуге енгізеді;
7) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітуге енгізеді;
8) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
9) мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етеді;
10) аудандық деңгейде жүзеге асырылатын балаларға қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
11) оқу-өндірістік комбинаттардың қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;
12) білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
13) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдем көрсетеді;
14) жыл сайын 1 тамызға дейін мектепалды даярлықтың жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын ауданда орналасқан білім беру ұйымдарына, орта білім беру ұйымдарына білім беру органдары оқу жылына болжайтын көлемде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады;
15) жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар байқауларын, орындаушылар байқауларын мен кәсіби шеберлік байқауларын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді;
16) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге мемлекеттік білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын, жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы күтіп-ұстауға және шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға бөлінетін бюджет қаражатының жиынтық көлемінің кемінде екі пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жұмсайды;

3) издает приказ о назначении и освобождении от должностей руководителей государственных организаций образования;
4) организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования;
5) определяет потребность государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы;
6) вносит на утверждение местному исполнительному органу области, государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы через управление образования области;
7) вносит на утверждение местному исполнительному органу области, государственный образовательный заказ на среднее образование через управление образования области;
8) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение;
9) обеспечивает размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных организациях образования;
10) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на районном уровне;
11) обеспечивает координацию деятельности учебно-производственных комбинатов;
12) содействует в организации участия обучающихся в едином национальном тестировании;
13) поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);
14) ежегодно до 1 августа организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, расположенным в районе, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, организациям среднего образования в объеме, прогнозируемом органами образования на учебный год;
15) обеспечивает организацию и проведение районных школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства;
16) направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования, находящимся на территории района из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления государственной организации образования, в размере не менее двух процентов от совокупного объема бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ и на размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения;

35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Аққулы ауданының білім беру бөлімі"ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;

35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования района Аққулы"
22. Руководство ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области задач, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области;

15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММөзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі"ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Аққулы ауданының білім беру бөлімі"ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:

15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования района Аққулы" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования района Аққулы" управления образования Павлодарской области:

1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Шәмші жалпы бастауыш білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Жамбыл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Малыбай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Қазы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Лебяжі жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Потанин жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Майқарағай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Аманкелді жалпы бастауыш білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Тлектес жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Абай атындағы негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Шақа жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Шарбақты жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Жабағлы негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Қазантай негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Ямышев жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

1) Коммунальное государственное учреждение "Начальная общеобразовательная школа Шамши" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
3) Коммунальное государственное учреждение "Малыбайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
4) Коммунальное государственное учреждение "Казынская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
5) Коммунальное государственное учреждение "Лебяжинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
6) Коммунальное государственное учреждение "Потанинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
7) Коммунальное государственное учреждение "Майкарагайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
8) Коммунальное государственное учреждение "Амангельдинская начальная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
9) Коммунальное государственное учреждение "Тлектесская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
10) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа имени Абая" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
11) Коммунальное государственное учреждение "Шакинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
12) Коммунальное государственное учреждение "Шарбактинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
13) Коммунальное государственное учреждение "Жабаглинская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
14) Коммунальное государственное учреждение "Казантайская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
15) Коммунальное государственное учреждение "Ямышевская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;

16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Ленин негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Жаңатан негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Бесқарағай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Абұлқаир Баймұлдин атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Зор-Октябрь негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің"Тақыр негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Бекмұрат Уахатов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Садуақас Сатыбалдин атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Айгөлек" балабақшасы" коммуналдықмемлекеттік қазыналықкәсіпорны.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Айналайын" сәбилер бақшасы" коммуналдықмемлекеттік қазыналықкәсіпорны.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Қызғалдақ" сәбилер бақшасы" коммуналдықмемлекеттік қазыналықкәсіпорны.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Күншуақ" сәбилер бақшасы" коммуналдықмемлекеттік қазыналықкәсіпорны.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Болашақ" балабақшасы" коммуналдықмемлекеттік қазыналықкәсіпорны.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Өнер мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Аққулы ауданы білім беру бөлімінің "Жастар" балалар жасөспірімдер клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
4-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

16) Коммунальное государственное учреждение "Ленинская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
17) Коммунальное государственное учреждение "Жанатанская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
18) Коммунальное государственное учреждение "Бескарагайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
19) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Абулкаира Баймульдина" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
20) Коммунальное государственное учреждение "Зор-Октябрьская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
21) Коммунальное государственное учреждение "Такирская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
22) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Бекмурата Уахатова" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
23) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Садуакаса Сатыбалдина" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
24) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад "Айгөлек" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
25) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Айналайын" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
26) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Қызғалдақ" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Күншуақ" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад "Болашақ" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
29) Государственное казенное коммунальное предприятие "Школа искусств" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области;
30) Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеский клуб "Жастар"" отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области

1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жауылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140200, Ақтоғай ауданы, Алин көшесі, 97
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
6. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
8. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан. 9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140200, Актогайский район, улица Алина, 97.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области.

12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі"ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі"ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;

12. Режим работы ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета. 16. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;

6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Ақтоғай ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім бөлімі" ММ қызметінің мәні қала деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен белгіленген келісім бойынша тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;

6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в Актогайском районе, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;

24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
31. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММөзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
32. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ақтоғай ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Ақтоғай балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Қараоба жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Еңбекші негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

27. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
4. Имущество ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области
29. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области, относится к областной коммунальной собственности.
31. ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области
32. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Актогайского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Актогайского района" управления образования Павлодарской области:
1. Коммунальное государственное казенное предприятие "Актогайская детская школа искусств" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Караобинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Енбекшинская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.

4. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Харьков жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Агрономия жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Шолақсор жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Естай атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Қ.Ыдырысов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Тіленшін атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Приреченск жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Абай атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Шідерті негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Нығыман Алшынов атындағы Жалаулы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Нығыманов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Павлодар облысының білім беру басқармасыАқтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Махмет Қайырбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Павлодар облысының білім беру басқармасыАқтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Мүткенов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі.
17. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Х.Шаяхметов атындағы негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Шілікті негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

4. Коммунальное государственное учреждение "Харьковская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Агрономийская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Шолаксорская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Естая" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени К.Идрисова" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Тленшина" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Приреченская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Абая" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
12. Коммунальное государственное учреждение "Шидертинская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Жалаулинская средняя общеобразовательная школа имени Ныгымана Алшинова" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Ныгманова" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Махмета Кайырбаева" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Муткенова" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
17. Коммунальное государственное учреждение "Основная школа имени Х.Шаяхметова" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
18. Коммунальное государственное учреждение "Шиликтинская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.

19. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Жамбыл негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Ленин негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Балтасап негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Өтес бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Жаңатап бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Жалаулы бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25. Павлодар облысының білім беру басқармасы Ақтоғай ауданы білім беру бөлімінің "Ақ бота" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
5-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысы білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жауылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

19. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
20. Коммунальное государственное учреждение "Ленинская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
21. Коммунальное государственное учреждение "Балтасапская основная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
22. Коммунальное государственное учреждение "Отесская начальная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
23. Коммунальное государственное учреждение "Жанатапская начальная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
24. Коммунальное государственное учреждение "Жалаулинская начальная школа" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
25. Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли сад "Ақ бота" отдела образования Актогайского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен государственному учреждению "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140300, Баянауыл ауданы, Баянауыл ауылдық округі, Баянауыл ауылы, Қаныш Сәтбаев көшесі, 27-ғимарат.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер мемлекеттік мекемесіПавлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

6. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
8. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140300, Баянаульский район, Баянаульский сельский округ, село Баянаул, улица Каныша Сатпаева, здание 27.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
на русском языке – государственное учреждение "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) басшының бұйрықтарын шығарады;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда ұсынады;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда жәнешегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнама белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;

35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области
22. Руководство ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач возложенных на ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;

14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату

14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
4. Имущество ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел образования Баянаульского района", управления образования Павлодарской области

31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Баянауыл ауданының білім беру бөлімі" ММқарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Мәшhүр Жүсіп Көпейұлы атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "№2 Майқайың жалпы орта білім беру мектебі"коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Мұхтар Әуезов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Сұлужон жалпы орта білім беру мектебі"коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Б.Хайдаров атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Дүйсенбай Рахметов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "С.Торайғыров атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Шадыра жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Ж.Аймауытов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Жайма жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Шапық Шөкин атындағы №2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Қаражар жалпы негізгі білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Шөптікөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

31. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел образования Баянаульского района" управления образования Павлодарской области:
1. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им.Машхур Жусуп Копеева" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Майкаинская средняя общеобразовательная школа № 2" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Мухтара Ауэзова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Служонская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. Б.Хайдарова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Дюсенбая Рахметова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. С. Торайгырова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Шадринская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. Ж.Аймаутова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Жайминская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 имени Шапыка Шокина" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Каражарская основная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района,управления образования Павлодарской области;

13. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Қ.Кемеңгеров атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Е.Бекмаханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Егіндібұлақ жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Зейтін Ақышев атындағы жалпы орта білім берумектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Лекер жалпы негізгі білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Жылбек Ағаділов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Академик Қаныш Сәтбаев атындағы мектеп-балабакша оқу-тәрбие кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Үшқұлын жалпы негізгі білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Әлкей Марғулан атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Ақши жалпы негізгі білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Ш.Айманов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Шоманкөл жалпы бастауыш білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Біріншімай жалпы бастауыш білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар:
26. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Жаяу-Мұса атындағы Баянауыл балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

13. Коммунальное государственное учреждение "Шоптыкольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. К.Кеменгерова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. Е.Бекмаханова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
16. Коммунальное государственное учреждение "Егиндыбулакская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района", управления образования Павлодарской области;
17. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Зейтына Акишева" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
18. Коммунальное государственное учреждение "Лекерская основная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
19. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Жылбека Агадилова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
20. Коммунальное государственное учреждение "Учебно-воспитательный комплекс Школа - детский сад им.Академика Каныша Сатпаева" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
21. Коммунальное государственное учреждение "Ушкулунская основная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
22. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа им. Алкея Маргулана" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
23. Коммунальное государственное учреждение "Акшийская основная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
24. Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа-интернат имени Ш.Айманова" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
25.Коммунальное государственное учреждение "Шоманкольская начальная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
26. Коммунальное государственное учреждение "Первомайская начальная общеобразовательная школа" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
Коммунальные государственные казенные предприятия:

27. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Майқайың балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
28. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Балалар шығармашылық үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
29. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Баянауыл ауылының сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
30. Павлодар облысының білім беру басқармасы Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің "Майқайың кенті сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
31. Павлодар облысының білім беру басқармасы "Туберкулез ауруына шалдығуы ыктимал мектеп жасына дейінгі балаларға арналған "Шағала" бала бақшасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
6-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесітуралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ)Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ "Железин ауданының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

27. Коммунальное государственное казенное предприятие "Майкаинская детская школа искусств" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
28. Коммунальное государственное казенное предприятие "Баянаульская детская школа искусств имени Жаяу-Мусы" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
29. Коммунальное государственное казенное предприятие "Дом детского творчества" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
30. Коммунальное государственное казенное предприятие "Баянауыл ауылының сәбилер бақшасы" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
31. Коммунальное государственное казенное предприятие "Майқайың кенті сәбилер бақшасы" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области;
32. Коммунальное государственное учреждение "Детский сад "Шагала" для тубвиражных детей дошкольного возраста" отдела образования Баянаульского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140400, Железинка ауылы, Квитков көшесі, 27.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде-государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыруоблыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММзаңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

6. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140400, село Железинка, улица Квиткова, 7.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Железин ауданыныңбілім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысыҚазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда жәнешегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;

35) осуществляет иные функции, предусмотренныезаконодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Железинского района"
22. Руководство ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач возложенных на ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ"Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской областив государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области;

15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі"ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданыныңбілім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және таратуҚазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Железин ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:

15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской областиможет иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской областиформируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Железинского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Железинского района" управления образования Павлодарской области:

1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "№ 1 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "№ 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Міржақып Дулатұлы атындағы № 3 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Алакөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Башмашын жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Веселая Роща жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Новомир жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Есқара жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Лесной жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Михайлов орта жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Жаңа жұлдыз ауылының жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Т.П. Праслов атындағы Прииртышск жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Озерный негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Еңбекші негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

1) Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 1" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 2" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 3 имени Мыржакыпа Дулатулы" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
4) Коммунальное государственное учреждение "Алакольская общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Башмачинская общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Веселорощинская общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа им. Ч. Валиханова" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Новомирская общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Ескаринская общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Лесная общеобразовательная средняя школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Михайловская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа села Жаңа жұлдыз" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Прииртышская общеобразовательная средняя школа им. Т.П. Праслова" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Озерная основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Енбекшинская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.

16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Березовка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Моисеев негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Пятерыжск негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Аққайын селосының негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Захаров негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Береговой негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Кузьмино негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Абай негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Крупский негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Екішоқ негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "БудҰнов негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Мыңкөл негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Жолтаптық негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Славянов негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Балапан" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

16) Коммунальное государственное учреждение "Березовская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Моисеевская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Пятерыжская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа села Аккаин" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Захаровская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Береговая основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Кузьминская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Абайская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Крупская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Екишокская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное учреждение "БудҰновская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное учреждение "Мынкульская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное учреждение "Жолтаптыкская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное учреждение "Славяновская основная общеобразовательная школа" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
30) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балапан" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.

31) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Светлячок" балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
32) Павлодар облысының білім беру басқармасы Железин ауданы білім беру бөлімінің "Балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
7-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ)Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім басқармасының "Ертіс ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

31) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский-сад "Светлячок" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
32) Комунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств" отдела образования Железинского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимитіҚазақстан Республикасыныңқолданыстағы заңнамағасына сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140500, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде-государственное учреждение "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;

9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140500, Иртышский район, село Иртышск, улица Иса Байзакова, 14.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;

3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) Заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда жәнешегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;

3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области
22. Руководство ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач возложенных на ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области;

15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі"ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММөзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Ертіс ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:

15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Иртышского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Иртышского района" управления образования Павлодарской области:

1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "№1 Ертіс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "№2 Ертіс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "№3 Ертіс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "№4 Ертіс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Амангелді жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Абай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Ағашорын жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қосағаш жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қоскөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қарақұдық жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қызылжар жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қызылқақ жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Ленин жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Луговой негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Максим Горький жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

1) Коммунальное государственное учреждение "Иртышская средняя общеобразовательная школа № 1" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Иртышская средняя общеобразовательная школа № 2" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Иртышская средняя общеобразовательная школа № 3" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
4) Коммунальное государственное учреждение "Иртышская средняя общеобразовательная школа № 4" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Амангельдинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Абайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Агашорынская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Косагашская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Коскольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Каракудукская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Кызылкакская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Ленинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Луговская основная общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Максима Горьковская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.

16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Майқоңыр жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Панфилов жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Шоқан Уәлиханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Сілеті жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Тоқта негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Ұзынсу жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Қарағаш жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Иса Байзақов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Бірлік негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Бұланбай негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім бөлімінің "Ертіс балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім беру бөлімінің "Балалар шығармашылық және бос уақытты қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім бөлімінің "Ертіс ауылының сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Ертіс ауданы білім бөлімінің "Жұлдыз" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
8-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

16) Коммунальное государственное учреждение "Майконырская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Панфиловская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Шокана Уалиханова" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Селетинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Тохтинская основная общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Узынсуская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Караагашская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Исы Байзакова" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Берлыкская основная общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Буланбайская основная общеобразовательная школа" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное казенное предприятие "Иртышская детская школа искусств" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное учреждение "Центр детского творчества и досуга", отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли – сад села Иртышск" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли – сад "Жулдыз" отдела образования Иртышского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области

1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май аудадының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140800, Май ауданы, Көктүбек ауылдық округі, Көктөбе ауылы, Абылайхан көшесі, 32/1 құрылыс.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной Гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140800, Майский район, Коктубекский сельский округ, село Коктобе, улица Абылайхана, строение 32/1.

11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;

11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;

5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Май ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім бөлімі" ММ қызметінің мәні аудан деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;

5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в Майском районе, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;

24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі"ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі"ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММөзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Май ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Аудандық оқушылар үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Байғабыл Жылқыбаев атындағы балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Ақбота" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4) Павлодар облысы білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Қарлыгаш" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Май жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Майскогорайона" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Майского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Майского района" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное казенное предприятие "Районный Дом школьников" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств им. Байгабыла Жылкыбаева" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли- сад "Акбота" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
4) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли -сад "Карлыгаш" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Майская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.

6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Ерсін Мұқашев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Жалтыр жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Қазан жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Май ауданы білім беру бөлімінің "Ақжар жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Ақшиман негізгі орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Қазақстан негізгі орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Саты негізгі орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Аманкелді Иманов атындағы жалпы орта білім беру лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Майтүбек жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Қаратерек жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Малайсары жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Май ауданы білім беру бөлімінің "Көктөбе жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
9-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі(бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен қала аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

6) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Ерсина Мукашева" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Жалтырская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Казанская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Акжарская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Акшиманская основная средняя школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Казахстанская основная средняя школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Сатинская основная средняя школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа-лицей имени Амангельды Иманова" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Майтюбекская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Каратерекская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Малайсаринская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Коктюбинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Майского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории города.

2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы, мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.

2. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.

13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі"ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;

13. Учредителем ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;

9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Павлодар қаласында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім бөлімі" ММ қызметінің мәні қала деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.

9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в городе Павлодаре, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне города государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.

25) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
26) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
27) білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
28) жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде қалада орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) қаланың білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына қаланың білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:

25) выдает разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
26) оказывает содействие попечительским советам;
27) оказывает государственные услуги в сфере образования;
28) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, городах специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования города;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа области через управление образования области структуру отдела образования города;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующей территорий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Павлодара"
22. Руководство ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение зада возложенных на ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области:

1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
30. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
33. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар қаласының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 1 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Камал Макпалеев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

28. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
30. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №1 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Камала Макпалеева города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 5 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 6 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 7 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 9 жалпы орта білім беру гимназия-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 11 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Қалижан Бекқожин атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Алихан Бөкейхан атындағы мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Мұзафар Әлімбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 14 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 15 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 16 лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 17 жалпы орта білім беру саралап оқытатын бейіндік мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 18 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 19 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

4) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №5 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №6 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 7 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа-гимназия № 9 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 11 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Калижана Бекхожина" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей имени Алихана Бокейхана города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Музафара Алимбаева города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №14 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №15 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Школа - лицей №16 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа дифференцированного обучения №17 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №18 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №19 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 21 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Бауыржан Момышұлы атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 23 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 24 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 25 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 26 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 27 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 28 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 29 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 30 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 31 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 32 негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 33 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
31) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 34 инновациялық үлгідегі жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

18) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 21 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Бауыржана Момышулы города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа№ 23 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа№ 24 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 25 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 26 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 27 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 28 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 29 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 30 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 31 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа № 32 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
30) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 33 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
31) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 34 инновационного типа города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

32) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 35 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 36 экологиялық бағыттағы жалпы орта білім беру бейіндік мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
34) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 37 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
35) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 38 негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
36) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 39 инновациялық үлгідегі гимназия сыныптары бар жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
37) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 40 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
38) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 41 дене шынықтыру-сауықтыру бағытындағы жалпы орта білім беру бейіндік мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
39) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Мұхтар Әуезов атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
40) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 43 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
41) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 44 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
42 )Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 45 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
43) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Кенжекөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
44) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының Жетекші орта жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

32) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 35 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
33) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 36 экологической направленности города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
34) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 37 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
35) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа № 38 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
36) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 39 инновационного типа с гимназическими классами города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
37) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 40 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
38) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 41 города Павлодара" с физкультурно – оздоровительной направленностью" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
39) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Мухтара Ауэзова города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
40) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 43 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
41) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 44 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
42) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 45 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
43) Коммунальное государственное учреждение "Кенжекольская средняя общеобразовательная школа города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
44) Коммунальное государственное учреждение "Жетекшинская средняя общеобразовательная школа города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

45) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының оқу - өндірістік комбинаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
46) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 1 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
47) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 2 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
48) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 3 сәбилер бақшасы – Мектепке дейінгі экоцентр орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
49) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 4 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
50) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 5 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
51) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 6 мектепке дейінгі гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
52) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 7 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
53) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 8 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
54) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 9 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
55) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 10 сәбилер бақшасы – "ZamanStar" білім беру-дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
56) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 11 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
57) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 12 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
58) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 14 арнайы балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
59) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Ленин кентінің № 15 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

45) Коммунальное государственное учреждение "Учебно – производственный комбинат города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
46) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 1 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
47) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 2 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
48) Коммунальное государственное казенное предприятие ""Ясли-сад № 3 города Павлодара -Дошкольный экоцентр" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
49) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 4 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
50) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 5 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
51) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дошкольная гимназия № 6 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
52) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 7 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
53) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад №8 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
54) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 9 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
55) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 10 города Павлодара Образовательно – развивающий центр "ZamanStar" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
56) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 11 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
57) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 12 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
58) Коммунальное государственное казенное предприятие "Специальный детский сад №14 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
59) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 15 поселка Ленинский" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

60) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 16 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
61) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 17 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
62) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 18 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
63) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 19 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
64) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Кенжекөл ауылының № 20 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
65) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 21 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
66) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 22 санаторлық сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
67) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 23 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
68) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 24 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
69) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 25 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
70) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 26 арнайы балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
71) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 27 сәбилер бақшасы – Дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
72) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 28 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
73) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 29 сәбилер бақшасы – "Мерей" білім беру-дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
74) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 30 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

60) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 16 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
61) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 17 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
62) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 18 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
63) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 19 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
64) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 20 села Кенжеколь" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
65) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 21 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
66) Коммунальное государственное казенное предприятие "Санаторный ясли-сад № 22 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
67) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 23 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
68) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 24 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
69) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 25 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
70) Коммунальное государственное казенное предприятие "Специальный детский сад № 26 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
71) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 27 города Павлодар-–Центр развития" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
72) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 28 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
73) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 29 города Павлодара – Образовательно-развивающий центр "Мерей" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
74) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 30 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

105) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 86 сәбилер бақшасы - "Baby Land" дене шынықтыру - сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
106) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 93 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
107) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 96 сәбилер бақшасы – "Радуга" үйлесімді даму орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
108) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 102 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
109) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 104 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
110) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 111 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
111) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 112 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
112) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 115 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
113) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 116 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
114) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар ауылының № 117 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
115) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 120 сәбилер бақшасы – Этномәдени тәрбие беру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
116) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 121 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
117) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 122 мектепке дейінгі гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
118) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 126 сәбилер бақшасы - Эстетикалық даму орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

105) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 86 города Павлодара - физкультурно-оздоровительный центр "Baby Land" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
106) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 93 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
107) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 96 города Павлодара - Центр гармонического развития "Радуга" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
108) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 102 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
109) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 104 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
110) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 111 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
111) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 112 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
112) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 115 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
113) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 116 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
114) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 117 села Павлодарское" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
115) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 120 – центр этнокультурного воспитания" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
116) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 121 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
117) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дошкольная гимназия № 122 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
118) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 126 города Павлодара - Центр эстетического развития" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.

119) Павлодар облысының білім беру басқармасы "Балалар музыка мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
120) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балалар көркемсурет мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
121) Павлодар облысының білім беру басқармасы "Балалар техникалық мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
122) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балалар – жасөспірімдер экология және туризм орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
123) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Қанат Болатұлы Даржұман атындағы ұлттық жаңғыру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
124) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар дарыны" бос уақытты қамту және балалардың дарындылығын дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
125) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Жігер" балалар – жасөспірімдер клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
126) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балдәурен" оқу-сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
10-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

119) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
120) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская художественная школа" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
121) Коммунальное государственное учреждение "Детская техническая школа" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
122) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детско – юношеский центр экологии и туризма" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
123) Коммунальное государственное учреждение "Школа национального возрождения имени Даржумана Қаната Болатұлы" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
124) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр занятости и развития детской одаренности "Павлодар дарыны" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
125) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детско – подростковый клуб "Жигер" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
126) Коммунальное государственное казенное предприятие "Учебно-оздоровительный центр "Балдаурен" отдела образования города Павлодара, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140909, Павлодар ауданы, Кемеңгер ауылы,Тәуелсіздік көшесі, 34-құрылыс.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.

5. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140909, Павлодарский район, село Кемеңгер, улица Тәуелсіздік, строение 34.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области.

15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;

15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;

11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Павлодар ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мәні аудан деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, келісімдердің, ұжымдық, еңбек шарттарының, өзі шығарған актілердің талаптарын сақтау;
2-2) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;

11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в Павлодарском районе, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
2) Обязанности:
2-1) соблюдать требования трудового законодательства Республики Казахстан, соглашений, коллективного, трудового договоров, изданных им актов;
2-2) при приеме на работу заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;

29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде қалада орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) ауданының білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына ауданының білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, городах специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования района;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа области через управление образования области структуру отдела образования района;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующей территорий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Павлодарского района"
22. Руководство ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;

4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;
7) ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Павлодарского района"
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования города Павлодара" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі"ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Ефремовка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Шақат жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Заря жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "№ 1 Чернорецк жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "№ 2 Чернорецк жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Заңғар жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Мичурин жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Ольгинка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Рождественка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Луганск жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Павлодарского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Павлодарского района" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Ефремовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Шакатская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Заринская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
4) Коммунальное государственное учреждение "Чернорецкая средняя общеобразовательная школа № 1" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Чернорецкая средняя общеобразовательная школа № 2 отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Зангарская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Мичуринская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Ольгинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Рождественская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Луганская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.

11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Черноярка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Розовка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Кемеңгер жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Ямышев жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Пресное жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Маралды негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Жаңа қала негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Богдановка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Сычевка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Достық негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Кеңес негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Қаратоғай бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Қаракөл бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Коряковка бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Жамбыл бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

11) Коммунальное государственное учреждение "Черноярская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Розовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Кеменгерская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Ямышевская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Пресновская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Маралдинская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Жана калинская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Богдановская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Сычевская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Достыкская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Кенесская основная общеобразовательная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Каратогайская начальная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Карагольская начальная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Коряковская начальная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская начальная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.

26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Аққұдық бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Кемеңгер ауылының "Аяла" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Новочерноярка ауылының "Балапан" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Розовка сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Набережное ауылының "Балбөбек" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
31 Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Еркежан" Заря сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
32) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Ямышев сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Мичурин сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
34) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Ольгинка сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
35) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Чернорецк ауылының "Ақ бота" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
36) Павлодар облысының білім беру басқармасы Павлодар ауданы білім беру бөлімінің "Балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
11-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөлауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

26) Коммунальное государственное учреждение "Аккудыкская начальная школа" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Аяла" села Кемеңгер" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балапан" села Новочерноярка" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное казенное предприятие "Розовский ясли-сад" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
30) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балбөбек" села Набережное" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
31) Коммунальное государственное казенное предприятие "Заринский ясли-сад "Еркежан" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
32) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ямышевский ясли-сад" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
33) Коммунальное государственное казенное предприятие "Мичуринский ясли-сад" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
34) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ольгинский ясли-сад" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
35) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Ақ бота" села Чернорецк" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
36) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств" отдела образования Павлодарского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.

2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім басқармасының "Тереңкөл ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылғанмөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140600, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 243.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.

2. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140600, район Тереңкөл, село Теренколь, улица Тәуелсіздік, 243.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.

13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;

13. Учредителем ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;

9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Тереңкөл ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мәні аудан деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.

9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом
индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в районе Тереңкөл, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.

3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.

3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.

5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Тереңкөл ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "А.Н.Ңлгин атындағы № 1 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "А.Текенов атындағы № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Қ.Оспанова атындағы № 3 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Песчан № 1 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Песчан № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Байқоныс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

5. Имущество ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования района Тереңкөл" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №1 имени Ңлгина А.Н." отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 имени А.Текенова" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Қатшы Оспановой" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
4) Коммунальное государственное учреждение "Песчанская средняя общеобразовательная школа № 1" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Песчанская средняя общеобразовательная школа № 2" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Байқонысская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.

7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Береговая жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Березовка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Львовка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Ивановка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Октябрь жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Қызылтаң жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Жасқайрат негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Фрументьевка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі. 15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Калиновка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Бобровка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Федоровка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Трофимовка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Воскресенка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Ынталы негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Осьмерыжск негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

7) Коммунальное государственное учреждение "Береговая средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Березовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Львовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Ивановская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Октябрьская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Кызылтанская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Жаскайратская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Фрументьевская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Калиновская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Бобровская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Федоровская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Трофимовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Воскресенская средняя общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Инталинская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Осьмерыжская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.

22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Зеленороща негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Тілеубай негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Первомайск негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Жанақұрылыс негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Музыкалық мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Оқушылар үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Талбесік" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Балдырған" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Тереңкөл ауданы білім беру бөлімінің "Айналайын" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
12-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі(бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігіменУспен ауданының аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

22) Коммунальное государственное учреждение "Зеленорощинская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Тлеубайская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Первомайская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Жанакурлысская основная общеобразовательная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное казенное предприятие "Музыкальная школа" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дом школьников" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Талбесік" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балдырған" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
30) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Айналайын" отдела образования района Тереңкөл, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории Успенского района.
2. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141000, Успен ауданы, Успен ауылы, Геринг көшесі, 17.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.

5. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141000, Успенский район, село Успенка, улица Геринга, 17.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.

12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Успен ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мәні аудан деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасының, келісімдердің, ұжымдық, еңбек шарттарының, өзі шығарған актілердің талаптарын сақтау;
2-2) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
2-3) жұмысқа қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек шартын жасасу үшін қажетті құжаттарды талап ету;

12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в Успенском районе, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
2) обязанности:
2-1) соблюдать требования трудового законодательства Республики Казахстан, соглашений, коллективного, трудового договоров, изданных им актов;
2-2) при приеме на работу заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;
2-3) требовать при приеме на работу документы, необходимые для заключения трудового договора, в соответствии законодательством Республики Казахстан;

29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде ауданда орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) ауданның білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына ауданның білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданыныңбілім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) Заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, городах специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования района;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа области через управление образования области структуру отдела образования района;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующей территорий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области
22. Руководство ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области задач, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;

4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ басшылығы мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
7)ппредставляет ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Успен ауданыныңбілім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "№ 1 Успен жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "№ 2 Успен жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "№ 3 Успен жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Константинов жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Таволжан жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Равнополь негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Белоусов жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Ольгин жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Тимирязев негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Вознесен негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Успенского района " управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Успенского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Успенского района" управления образования Павлодарской области:
1. Коммунальное государственное учреждение "Успенская средняя общеобразовательная школа № 1" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Успенская средняя общеобразовательная школа № 2" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Успенская средняя общеобразовательная школа № 3" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
4. Коммунальное государственное учреждение "Константиновская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Таволжанская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Равнопольская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Белоусовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Ольгинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Тимирязевская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Вознесенская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.

11. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Новопокров негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Дмитриев бастауыш жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Павлов жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Галицк жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Ковалев негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Қозыкеткен жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Лозов жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Қаратай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Богатырь негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Балдырған" балалар эстетикалық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
21. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Балалар музыкалық мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
22. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Ақбота" сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.
23. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Айгөлек" сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.
24. Павлодар облысының білім беру басқармасы Успен ауданының білім беру бөлімінің "Балапан" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
13-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты аданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесітуралы ереже

11. Коммунальное государственное учреждение "Новопокровская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
12. Коммунальное государственное учреждение "Дмитриевская начальная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Павловская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Галицкая средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Ковалевская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Козыкеткенская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
17. Коммунальное государственное учреждение "Лозовская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
18. Коммунальное государственное учреждение "Каратайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
19. Коммунальное государственное учреждение "Богатырская основная общеобразовательная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
20. Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский эстетический центр "Балдырган" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
21. Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
22. Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Акбота" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
23. Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Айголек" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
24. Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балапан" отдела образования Успенского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области

1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданың білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен аудан аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" ММ есеп береді және бақылауында болады.
4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Шарбақты ауданы, Шарбақты ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 53.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории района.
2. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".
4. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственногоучреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием наказахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской областиимеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, Щербактинский район, село Шарбакты, улица Тәуелсіздік, 53.

11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі"ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыруоблыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі"ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымыбар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;

11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ"Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.
14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской областиосуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;

5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;
10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Шарбақты ауданында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мәні аудан деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;

5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;
10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования Щербактинском районе, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне района государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ"Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;

21) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жекелеген санаттардың, білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тегін және жеңілдікпен тамақтануын ұйымдастырады;
22) тиісті кентте, ауылда, ауылдық округте мектеп болмаған жағдайда білім алушыларды жақын жердегі мектепке дейін және кері қарай тегін тасымалдауды ұйымдастырады;
23) аудан мемлекеттік білім беру ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
24) ауданда орналасқан білім беру ұйымдарында психологиялық қызметке әдістемелік басшылықты қамтамасыз етеді;
25) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
26) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
27) білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
28) жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде қалада орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) қаланың білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына қаланың білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

21) организует в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, бесплатное и льготное питание отдельных категорий, обучающихся и воспитанников;
22) организует бесплатный подвоз обучающихся до ближайшей школы и обратно в случае отсутствия школы в соответствующем поселке, селе, сельском округе;
23) осуществляет кадровое обеспечение государственных организаций образования в районе;
24) обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования, расположенных в районе;
25) выдает разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
26) оказывает содействие попечительским советам;
27) оказывает государственные услуги в сфере образования;
28) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования районе;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа областичерезуправление образования областиструктуру отдела образования района;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующейтерриторий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Щербактинского района"
22. Руководство ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) Заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданыныңбілім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда жәнешегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области:
1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

26. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі"ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі"ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданыныңбілім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және таратуҚазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Шарбақты ауданының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Александровка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Алексеевка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Галкино жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области
28. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской областиможет иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования Щербактинского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования Щербактинского района" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Александровская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Алексеевская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Галкинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.

4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Есілбай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Жаңа-ауыл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Красиловка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Орловка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Сосновка жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Хмельницкий жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Шалдай жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Гимназиялық сыныптары бар жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Арбиген жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "№ 2 негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "№ 3 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Абай Құнанбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Жылыбұлақ негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Заборовка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Қарабидай негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

4) Коммунальное государственное учреждение "Есильбайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Жана-аульская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Красиловская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Орловская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Сосновская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Хмельницкая средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Шалдайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа с гимназическими классами" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Арбигенская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа № 2" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 3" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Абая Кунанбаева" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Жылыбулакская основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Заборовская основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Карабидайская основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.

19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Назаровка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Северный негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Малиновка негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Алға бастауыш жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Маралды бастауыш жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Шегірен жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Балалар музыка мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Радуга" мектептен тыс жұмыс орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Шарбақты ауданы білім беру бөлімінің "Балдәурен" сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "23" мамырдағы
№ 142/1 қаулысына
14-қосымша
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі(бұдан әрі – Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ) Павлодар облысының әкімдігімен қала аумағында білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыруға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне есеп береді және бақылауында болады.

19) Коммунальное государственное учреждение "Назаровская основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
20) Коммунальное государственное учреждение "Северная основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Малиновская основная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Алгинская начальная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Маралдинская начальная общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Чигириновская средняя общеобразовательная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр внешкольной работы "Радуга" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Балдаурен" отдела образования Щербактинского района, управления образования Павлодарской области.
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "23" мая 2022 года
№ 142/1
Положение о государственном учреждении "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области (далее – ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченное акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере образования на территории города.
2. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области подотчетен и подконтролен ГУ "Управление образования Павлодарской области".

4. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жауылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
10. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141200, Екібастұз қаласы, Бауыржан Момышұлы, 70А құрылыс.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области.
12. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
13. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігі тұлғасында Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.

4. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Местонахождение ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141200, город Экибастуз, улица Бауыржан Момышұлы, ст-е 70 А.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области.
12. Режим работы ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области: понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
13. Учредителем ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области является государство в лице акимата Павлодарской области.

14. Осы Ереже Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
15. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
16. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
17. Міндеттері:
1) ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке тұлғаны қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік қалыптастыруға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғаның дамуына жағдай жасау арқылы зияткерлікті байыту;
3) азаматтыққа және патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттілігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;
5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқының және республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу; мемлекеттік, орыс, шет тілдерін меңгеру;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымдарының еріктілігін, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) қоғам мен экономиканың қажеттіліктеріне жауап беретін білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесінің жұмыс істеуі;
9) оқытудың жаңа технологияларын енгізу және тиімді пайдалану;

14. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области.
15. Финансирование деятельности ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области осуществляется из средств областного бюджета.
16. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области.
Если ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет если, иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области
17. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;
5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики; овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) функционирование национальной системы оценки качества образования, отвечающей потребностям общества и экономики;
9) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения;

10) жалпы оқыту, жұмыс орны бойынша оқыту және еңбек нарығының қажеттіліктері арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ететін және әркімге білім мен құзыреттілікке негізделген қоғамда өзінің жеке әлеуетін барынша пайдалануға көмектесетін өмір бойы оқыту жүйесін дамыту;
11) білімге деген интеграция;
12) білім алушылардың кәсіби уәждемесін қамтамасыз ету;
13) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жеке ерекшеліктерін ескере отырып, білім алу үшін арнайы жағдайлар жасау;
14) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
18. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мақсаты Екібастұз қаласында білім беруді дамытуға, білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
19. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметінің мәні қала деңгейінде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
20. Өкілеттіктер:
1) Құқықтары:
1-1) облыстың білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органының қарауына дамудың негізгі бағыттары, білім беру саласындағы мәселелерді жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізу;
1-2) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіппен ақпарат сұрату және алу;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
1-4) заңмен белгіленген тәртіпте және негіздер бойынша қызметкерлермен еңбек шарттарын өзгерту, толықтыру, бұзу;
1-5) өз өкілеттігі шегінде заңнамаға сәйкес жұмыс берушінің актілерін шығару;
1-6) заңнамамен белгіленген тәртіпте және шарттарда жұмыскерлермен еңбек шарттарын жасасу;
1-7) білім беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
1-8) ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселесі бойынша актілерді әзірлеу, олардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
1-9) осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру;
1-10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:

10) развитие систем обучения в течение жизни, обеспечивающих взаимосвязь между общим обучением, обучением по месту работы и потребностями рынка труда и помогающих каждому максимально использовать свой личный потенциал в обществе, основанный на знании и компетентности;
11) интеграция в образование;
12) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
13) создание специальных условий для получения образования с учетом индивидуальных особенностей обучающихся и воспитанников;
14) в пределах своих полномочий осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
18. Целью деятельности ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие образования в городе Экибастуз, обеспечение конституционных прав и свобод граждан в сфере образования.
19. Предметом деятельности ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области является осуществление на уровне города государственной политики в сфере образования.
20. Полномочия:
1) Права:
1-1) вносить через управление образования области на рассмотрение местного исполнительного органа области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере образования;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) изменять, дополнять, расторгать трудовые договоры с работниками в порядке и по основаниям, которые установлены законодательством;
1-5) издавать в пределах своих полномочий акты работодателя в соответствии с законодательством;
1-6) заключать трудовые договоры с работниками в порядке и на условиях, установленных законодательством;
1-7) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы образования;
1-8) разрабатывать акты по вопросу управления подведомственными организациями, обеспечивать их реализацию;
1-9) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
1-10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
2) обязанности:

25) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
26) қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді;
27) білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
28) жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
29) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына, отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
30) білім беру ұйымдарында, оның ішінде қалада орналасқан білім беру ұйымдарында ерекше білім беруді қажет ететін адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
31) қаланың білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі бойынша мәселелерді үйлестіреді;
32) облыс білім беру басқармасы арқылы облыстың жергілікті атқарушы органына қаланың білім беру бөлімінің құрылымын бекітуге енгізеді;
33) мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын (мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, қосымша білім беру), сондай-ақ орта білім беру ұйымдарының сынып-жиынтықтарының санын қызмет көрсетудің тиісті аумағының қажеттілігіне қарай келіседі;
34) ведомстволық бағынысты аумақта мектепке дейінгі, орта білім беру және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тартады;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
22. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ-не басшылықты Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23.Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:

25) выдает разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
26) оказывает содействие попечительским советам;
27) оказывает государственные услуги в сфере образования;
28) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
29) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения, семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
30) создает в организациях образования, в том числе расположенных в районах, городах специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
31) координирует вопросы по системе оплаты труда работников организации образования города;
32) вносит на утверждение местного исполнительного органа области через управление образования области структуру отдела образования города;
33) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы государственных организаций образования (дошкольное воспитание и обучение, начальное, основное среднее, общее среднее образование, дополнительное образование), а также численность класс-комплектов организаций среднего образования, исходя из потребности, соответствующей территорий обслуживания;
34) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей государственных организаций образований дошкольного, среднего образования и дополнительного образования на подведомственной территории;
35) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Экибастуза"
22. Руководство ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области, и осуществление им своих полномочий.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области:

1) мемлекеттік мекеме туралы ережені білім беру басқармасы арқылы Павлодар облысының әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс әкімдігі қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім бөлімі" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
6) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке билік етеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен шарттар жасасады;
10) сенімхаттар береді;
11) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ актілеріне қол қояды;
12) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
13) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен функцияларын айқындайды;
14) Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
15) өзіне заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
26. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
27. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

1) представляет через управление образования на утверждение акимата Павлодарской области Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
7) представляет ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
12) издает приказы о назначении и освобождении от занимаемой должности работников ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области;
15) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

28. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММмен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
5. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі
30. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
6. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
33. Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы білім беру басқармасының "Екібастұз қаласының білім беру бөлімі" ММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Абай Құнанбаев атындағы № 2 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 4 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 5 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

28. Взаимоотношения между ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Имущество ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области
30. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
6. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Отдел образования города Экибастуза" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел образования города Экибастуза" управления образования Павлодарской области:
1) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 имени Абая Кунанбаева" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
2) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 4" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
3) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 5" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.

4) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№6 лицей - мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 7 мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 9 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 10 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 11 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 12 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 13 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 14 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 16 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 17 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 18 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 21 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "С. Торайғыров атындағы № 22 гимназия- мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 23 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Көп салалы бағыттағы № 24 мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 25 қазақ қыздар гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

4) Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 6" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
5) Коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия № 7" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
6) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 9" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
7) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 10" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
8) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 11" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
9) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 12" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
10) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 13" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
11) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 14" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
12) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 16" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
13) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 17" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
14) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 18" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
15) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 21" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
16) Коммунальное государственное учреждение "Школа - гимназия № 22 имени С.Торайгырова" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
17) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 23" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
18) Коммунальное государственное учреждение "Школа - гимназия № 24 многопрофильного направления" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
19) Коммунальное государственное учреждение "Казахская гимназия для девочек № 25" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.

20) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 26 гимназия -мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 28 Абай атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 33 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 35 мектеп – гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 36 лицей-мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Ақкөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Атығай жалпы орта білім берумектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Байет жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Бесқауға жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Құдайкөл жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Комсомол жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
31) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Майқайың жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
32) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Әлкей Марғұлан атындағы жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Өлеңті негізгі жалпы білім беру мектебі"коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
34) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Төрт-Құдық жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

20) Коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия № 26" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
21) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 28 имени Абая" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
22) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 33" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
23) Коммунальное государственное учреждение "Школа – гимназия № 35" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
24) Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 36" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
25) Коммунальное государственное учреждение "Аккольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
26) Коммунальное государственное учреждение "Атыгайская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
27) Коммунальное государственное учреждение "Байетская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
28) Коммунальное государственное учреждение "Карасорская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
29) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа Бескауга" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
30) Коммунальное государственное учреждение "Кудайкольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
31) Коммунальное государственное учреждение "Комсомольская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
32) Коммунальное государственное учреждение "Майкаинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
33) Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа имени Алькея Маргулана" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
34) Коммунальное государственное учреждение "Олентинская основная общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.

35) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Сарықамыс жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
36) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Шідерті жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
37) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Екібастұз жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
38) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Бозшакөл негізгі жалпы білім беру мектебі"коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
39) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Қажыбек Алғамбаров атындағы негізгі жалпы білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
40) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Естай атындағы балалар музыка мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны".
41) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Балалар көркемсурет мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.
42) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Қайнар" білім беру және бос уақытты қамту кешені" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
43) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 1 сәбилер бақшасы даму орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
44) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 2 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
45) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 3 санаториялық сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
46) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 4 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
47) Павлодар облысының білім беру басқармасы, Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 5 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
48) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 6 көптiлдiлiктi дамыту орталығы сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
49) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 7 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

35) Коммунальное государственное учреждение "Торт-Кудукская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
36) Коммунальное государственное учреждение "Саргамысская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
37) Коммунальное государственное учреждение "Шидертинская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
38) Коммунальное государственное учреждение "Экибастузская средняя общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
39) Коммунальное государственное учреждение "Бозшакульская основная общеобразовательная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
40) Коммунальное государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа имени Кажыбека Алгамбарова" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
41) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени Естая" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
42) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская художественная школа" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
43) Коммунальное государственное казенное предприятие "Образовательно-досуговый комплекс "Кайнар" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
44) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр развития ясли-сад № 1" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
45) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 2" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
46) Коммунальное государственное казенное предприятие "Санаторный ясли-сад № 3" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
47) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 4" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
48) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 5" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
49) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр полиязычного развития ясли-сад № 6" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.

50) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 8 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
51) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 9 бала бақша-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
52) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 10 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
53) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Шідерті поселкесінің № 11 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
54) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 12 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
55) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 13 арнайы бала бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
56) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 14 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
57) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 15 сәбилер бақшасы эстетикалық дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
58) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 16 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны.
59) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Солнечный поселкесінің № 17 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
60) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "Денешынықтыру-сауықтыру үлгісіндегі № 18 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
61) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 20 көптiлдiлiктi дамыту орталығы сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
62) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 21 ресурстық орталық" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
63) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 22 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
64) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 23 мектепке дейінгі гимназия" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
65) Павлодар облысының білім беру басқармасы Екібастұз қаласы білім беру бөлімінің "№ 24 сәбилер бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

50) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 7" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
51) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 8" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
52) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад-гимназия № 9" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
53) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 10" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
54) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 11 сәбилер бақшасы поселка Шидерты" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
55) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 12 сәбилер бақшасы" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
56) Коммунальное государственное казенное предприятие "Специальный детский сад № 13" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
57) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли - сад № 14" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
58) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр эстетического развития ясли - сад № 15" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
59) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 16" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
60) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 17 сәбилер бақшасы поселка Солнечный" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
61) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 18 физкультурно – оздоровительного профиля" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
62) Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр полиязычного развития ясли-сад № 20" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
63) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 21 ресурстық орталық" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
64) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 22 сәбилер бақшасы" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.
65) Коммунальное государственное казенное предприятие "№ 23 мектепке дейінгі гимназия" отдела образования города Экибастуза, управления образования Павлодарской области.