2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 211/19 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409219612 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 47232189 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4272878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 357714545 мың теңге;
2) шығындар – 409577292 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10468561 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 18474619 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8006058 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 482157 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 482157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11308398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11308398 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2023 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
2) бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан жеке табыс салығын қоса алғанда, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 59 пайыз, Павлодар қаласына – 68 пайыз, Екібастұз қаласына – 63,5 пайыз;

Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Павлодарского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 211/19.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 409219612 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47232189 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4272878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 357714545 тысяч тенге;
2) затраты – 409577292 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10468561 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18474619 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8006058 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 482157 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 482157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11308398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11308398 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодару, Экибастузу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, включая индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодару, Экибастузу – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 59 процентов, городу Павлодару – 68 процентов, городу Экибастузу – 63,5 процентов;

4) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 59 пайыз, Павлодар қаласына – 68 пайыз, Екібастұз қаласына – 63,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2023 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 41 пайыз, Павлодар – 32 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 36,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 41 пайыз, Павлодар – 32 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 36,5 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2023 жылға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдары түсімдерінің жалпы сомасын облыстық бюджетке бөлу 100 пайыз белгіленсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 27.04.2023 № 6/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке жалпы 176519896 мың теңге сомада бюджеттік алымдар ескерілсін, соның ішінде:
Ақсу 3836773 мың теңге;
Павлодар 151788926 мың теңге;
Екібастұз 20894197 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 8566002 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Аққулы - 1163410 мың теңге;
Ақтоғай - 1132890 мың теңге;
Баянауыл - 83568 мың теңге;
Железин - 564563 мың теңге;
Ертіс - 1001716 мың теңге;
Май - 762949 мың теңге;
Павлодар - 997504 мың теңге;
Тереңкөл - 865844 мың теңге;
Успен - 1102674 мың теңге;
Шарбақты - 890884 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1764132 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
2364985 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3105 мың теңге – жұмыс берушінің мүгедектігі бар тұлғаларды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға шығындарын субсидиялауға;
307630 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
1782142 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
1169552 мың теңге – жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға;
103200 тысяч тенге – мәдениет объектілерін жөндеуге;
26352 мың теңге – жолдарды күрделі жөндеуге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
10392845 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
3754911 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
381073 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника сатып алуға;
640365 мың теңге – аулаішілік аумақтарды абаттандыруға;
769915 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге.
450474 мың теңге – өрттерді сөндіруге арналған мүлік сатып алуға;
2514087 мың теңге – жылу желілерін жөндеуге;

4) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 59 процентов, городу Павлодару – 68 процентов, городу Экибастузу – 63,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 41 процент, Павлодара – 32 процента, Экибастуза – 36,5 процентов;
2) по социальному налогу:
из городов Аксу – 41 процент, Павлодара – 32 процента, Экибастуза – 36,5 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
3-1. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Павлодарского областного маслихата от 27.04.2023 № 6/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год бюджетные изъятия в областной бюджет из городских бюджетов в общей сумме 176519896 тысяч тенге, в том числе:
Аксу 3836773 тысячи тенге;
Павлодара 151788926 тысяч тенге;
Экибастуза 20894197 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (города областного значения) бюджеты, в общей сумме 8566002 тысячи тенге, в том числе:
Аққулы - 1163410 тысяч тенге;
Актогайский - 1132890 тысяч тенге;
Баянаульский - 83568 тысяч тенге;
Железинский - 564563 тысячи тенге;
Иртышский - 1001716 тысяч тенге;
Майский - 762949 тысяч тенге;
Павлодарский - 997504 тысячи тенге;
Тереңкөл - 865844 тысячи тенге;
Успенский - 1102674 тысячи тенге;
Щербактинский - 890884 тысячи тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2023 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1764132 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
2364985 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
3105 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
307630 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
1782142 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1169552 тысячи тенге – на повышение мобильности рабочей силы;
103200 тысяч тенге – на ремонт объектов культуры;
26352 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт дорог;
10392845 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
3754911 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
381073 тысячи тенге – на приобретение специализированной техники в коммунальную собственность;
640365 тысяч тенге – на благоустройство внутридворовых территорий;
769915 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
450474 тысячи тенге – на приобретение имущества для тушения пожаров;
2514087 тысяч тенге – на ремонт тепловых сетей;

1529075 мың теңге – "Экибастузтеплоэнерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің № 11-15 ЖЭО ст. КВТК-100-150 қазандық агрегаттарына күрделі жөндеу жүргізуге;
216136 мың теңге – сумен жабдықтау жүйелерін ұйымдастыруға және жумыс істеуіне.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
714430 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
5946986 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1572169 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
475605 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға немесе реконструкциялауға;
285756 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
647787 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның индустриялық инфрақұрылымын дамытуға;
117663 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
744563 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
65611 мың теңге – табиғат қорғау іс-шараларын іске асыруға;
203798 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
779042 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
240982 мың теңге – қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
1350000 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
100903 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
2010380 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. Аудандық (облыстық маңызы бар) бюджеттерге облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері 2023 жылға келесі мөлшерде белгіленсін:
5673600 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
10863 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 27.04.2023 № 6/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2023 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
3430775 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9930766 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
5351800 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2086502 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;

1529075 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта котлоагрегатов КВТК-100-150 ст. №11-15 ТЭЦ товарищества с ограниченной ответственностью "Экибастузтеплоэнерго";
216136 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем водоснабжения.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
714430 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
5946986 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
1572169 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
475605 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
285756 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
647787 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
117663 тысячи тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
744563 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
65611 тысяч тенге – на реализацию природоохранных мероприятий;
203798 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
779042 тысячи тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
240982 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
1350000 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
100903 тысячи тенге – на развитие объектов культуры;
2010380 тысяч тенге – на развитие объектов спорта.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
8-1. Установить на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
5673600 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10863 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 - в соответствии с решением Павлодарского областного маслихата от 27.04.2023 № 6/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Установить на 2023 год объемы целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
3430775 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9930766 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
5351800 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2086502 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

1989742 мың теңге – кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобаның индустриялық инфрақұрылымын дамытуға;
5582083 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
5411647 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
962550 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
4515417 мың теңге – тұрғын үй салуға.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 27.04.2023 № 6/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттердің және бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомасын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
11-1. Халықты жұмыспен қамту орталықтарын таратуға және олардың функцияларын Павлодар облысы бойынша еңбек ұтқырлығы орталығына беруге байланысты аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2023 жылға арналған трансферттердің түсімдері көзделсін – 636879 мың теңге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден берілетін трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1989742 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
5582083 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
5411647 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
962550 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
4515417 тысяч тенге – на строительство жилья.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 27.04.2023 № 6/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяется на основании постановления акимата области.
11-1. Предусмотреть поступления трансфертов на 2023 год из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в связи с ликвидацией Центров занятости населения и передачей их функций Центру трудовой мобильности по Павлодарской области - 636879 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов определяются на основании постановления акимата области.

Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 04.10.2023 № 64/5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 1029543 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 30.11.2023 № 75/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Павлодарского областного маслихата от 04.10.2023 № 64/5 (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Утвердить на 2023 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 1029543 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 30.11.2023 № 75/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

131 624
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
131 624
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 909 540
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 909 540
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
267 577
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
282 305
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
9 289
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
37 722
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
69 500
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
15 845
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 227 302
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 826 470
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 453 920
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 685 058
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 352 483
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
363 587
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 566 277
1
2
3
4
5
6
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
345 338
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
535 088
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
511 935
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
10 350
261
Облыстың білім басқармасы

131 624
029
Областные базы специального медицинского снабжения
131 624
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 909 540
253
Управление здравоохранения области
7 909 540
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
267 577
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
282 305
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
9 289
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
37 722
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
69 500
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
15 845
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 227 302
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 826 470
1
Социальное обеспечение
7 453 920
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 685 058
002
'Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 352 483
012
'Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
363 587
1
2
3
4
5
6
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 566 277
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
345 338
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
535 088
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
511 935
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
10 350
261
Управление образования области

9 863 752
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
7 003 213
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 552 851
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
90 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 607 102
1
2
3
4
5
6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 727
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 234
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 750
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 265
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 081
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
51 100
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
40 756
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 023
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 107 749
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 959
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
63 798
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 660
3
Орман шаруашылығы
925 155
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
925 155
008
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
920 690
009
Жануарлар дүниесін қорғау
4 465
4
Балық шаруашылығы
2 480
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
2 480
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
2 480
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 742 392
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы

9 863 752
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
7 003 213
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 552 851
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
90 000
719
Управление ветеринарии области
3 607 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
188 727
003
Капитальные расходы государственного органа
9 234
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 750
1
2
3
4
5
6
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 265
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 081
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
51 100
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
40 756
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 023
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 107 749
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 959
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
63 798
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 660
3
Лесное хозяйство
925 155
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
925 155
008
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
920 690
009
Охрана животного мира
4 465
4
Рыбное хозяйство
2 480
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
2 480
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
2 480
5
Охрана окружающей среды
2 742 392
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области

31 774 503
1
Ауыл шаруашылығы
29 942 078
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
26 974 226
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 716
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
930 858
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 642 764
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
327 147
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
11 921
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
47 250
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
960 135
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 088 073
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
24 065
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 206 940
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 090 913
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
432 444
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 967 852
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 844
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
19 688
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 428
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 385
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
60 770
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
42 806
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
20 001
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 546 074
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 909
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

31 774 503
1
Сельское хозяйство
29 942 078
255
Управление сельского хозяйства области
26 974 226
1
2
3
4
5
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
211 716
002
Субсидирование развития семеноводства
930 858
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 642 764
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
327 147
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
11 921
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
47 250
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
960 135
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 088 073
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
24 065
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 206 940
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 090 913
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
432 444
719
Управление ветеринарии области
2 967 852
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
196 844
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
19 688
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 428
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
60 770
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
42 806
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
20 001
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 546 074
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 909
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
2
Халықтың денсаулығын қорғау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
041
Жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
3
Мамандандырылған медициналық көмек
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
13
Басқалар
9
Басқалар
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің бағдарламалары
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
05
Здравоохранение
2
Охрана здоровья населения
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
3
Специализированная медицинская помощь
253
Управление здравоохранения области
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
9
Прочие услуги в области здравоохранения
253
Управление здравоохранения области
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
13
Прочие
9
Прочие
253
Управление здравоохранения области
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
256
Управление координации занятости и социальных программ области
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Программы бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь