"Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № 655/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, 37-бабы 8-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 01 қарашадағы "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 1169/26 қаулысының күші жойылсын.
3. "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С. А. Гладышеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбілік он күн өткен соң қолданысқа кенгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "27" сәуір
№ 655/2 қаулысына
қосымша
"Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі) өз құзыреті шегінде ақпарат, ішкі саясат және қоғамдық даму саласында, дін саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруда, сондай-ақ Павлодар қаласының аумағында мемлекеттік жастар саясатын іске асыруда басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің ведомстволары жоқ.
3. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 27 апреля 2022 года № 655/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение Государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Павлодара" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата города Павлодара от 01 ноября 2018 года № 1169/26 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Павлодара".
3. Государственному учреждению "Отдел внутренней политики города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Гладышеву С. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дненй после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Приложение
к постановлению
акимата города Павлодара
от "27 " апреля 2022 года
№ 655/2
Положение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Павлодара" (далее - Отдел внутренней политики города Павлодара) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информации, внутренней политики и общественного развития, реализацию государственной политики в сфере религии, а также реализацию государственной молодежной политики на территории города Павлодара в пределах своей компетенции.
2. Отдел внутренней политики города Павлодара не имеет ведомств.
3. Отдел внутренней политики города Павлодара осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел внутренней политики города Павлодара является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
9.1. "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі - жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
9.2. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі атауы: "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Павлодар қаласы ішкі саясат бөліміне кәсіпкерлік субъектілерімен Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын ілгерілетуге бағытталған іс-шараларды қалалық деңгейде іске асыру;
2) қалада ішкі саяси тұрақтылықты, қазақстандық патриотизмді насихаттау мен тәрбиелеуді, халық бірлігін және қоғамды топтастыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің, облыс әкімінің, қала әкімінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету;

5. Отдел внутренней политики города Павлодара вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел внутренней политики города Павлодара имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Отдел внутренней политики города Павлодара по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела внутренней политики города Павлодара и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела внутренней политики города Павлодара утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Павлодара": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
9.1. Режим работы государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Павлодара":
понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
9.2. Наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Настоящее положение является учредительным документом Отдела внутренней политики города Павлодара.
11. Финансирование деятельности Отдела внутренней политики города Павлодара осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Отделу внутренней политики города Павлодара запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями отдела внутренней политики города Павлодара.
Если Отделу внутренней политики города Павлодара законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) реализация на городском уровне мероприятий, направленных на продвижение политики Президента Республики Казахстан;
2) реализация государственной политики по обеспечению внутриполитической стабильности, пропаганды и воспитания казахстанского патриотизма, единства народа и консолидации общества в городе;
3) обеспечение выполнения актов и поручений Президента и Правительства Республики Казахстан, акима области, акима города по вопросам, относящимся к компетенции Отдела внутренней политики города Павлодара;

14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1) Павлодар қаласының әкіміне ақпарат және қоғамдық даму саласында жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметін ұйымдастыруды жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды қарауға енгізуге, Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің жүргізуіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау және өзге де материалдарды дайындауды жүзеге асыруға;
2) белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұратуға және алуға;
3) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тартуға;
4) өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы органдар өткізетін іс-шараларға қатысуға;
5) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасуға;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған мемлекеттік органдар қабылдайтын Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде көзделген құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
2) міндеттері:
1) өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған мемлекеттік органдар қабылдайтын Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде көзделген міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) ішкі саясаттың негізгі бағыттары бойынша, оның ішінде мемлекеттік саясатты білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету және халықты қорғау, жұмыспен қамту, этносаралық және конфессияаралық келісім, патриоттық тәрбие және жастар саясаты саласында, тіл, ақпараттық, мәдени, отбасы-демографиялық және гендерлік салаларында мемлекеттік рәміздерді насихаттауды іске асыру мәселелері бойынша қаланың жергілікті атқарушы органдарының қызметін ақпараттық-идеологиялық сүйемелдеу;
2) қаладағы ірі қоғамдық-маңызды іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеу;
3) қалада жыл сайынғы Президенттің Қазақстан халқына Жолдауларын және басқа да стратегиялық құжаттарды түсіндіру мен насихаттау бойынша республикалық, облыстық және қалалық маңызы бар ақпараттық-насихатшылық топтардың (бұдан әрі – АНТ) қызметін ұйымдастыру, АНТ ақпараттық-әдістемелік қамтамасыз ету;

14. Полномочия:
1) права:
1) вносить акиму города Павлодара на рассмотрение предложения по совершенствованию организации деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, в сфере информации и общественного развития, осуществлять подготовку информационно-аналитических и иных материалов по вопросам, относящимся к ведению Отдела внутренней политики города Павлодара;
2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед Отделом внутренней политики города Павлодара;
3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
4) участвовать в пределах своей компетенции в мероприятиях, проводимых местными исполнительными органами;
5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
6) осуществлять права, предусмотренные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящими государственными органами по отношению к нему.
2) обязанности:
1) осуществлять свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением;
2) осуществлять обязанности, предусмотренные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящими государственными органами по отношению к нему.
15. Функции:
1) информационно-идеологическое сопровождение деятельности местных исполнительных органов города по ключевым направлениям внутренней политики, в том числе по вопросам реализации государственной политики в области образования, здравоохранения, социального обеспечения и защиты населения, занятости, межэтнического и межконфессионального согласия, патриотического воспитания и молодежной политики, пропаганды государственных символов, в языковой, информационной, культурной, гендерной и семейно-демографической сферах и другие;
2) информационное сопровождение крупных общественно-значимых мероприятий в городе;
3) организация в городе деятельности информационно-пропагандистских групп (далее - ИПГ) республиканского, областного и городского значения по разъяснению и пропаганде ежегодных Посланий Президента народу Казахстана и других стратегических документов, информационно-методическое обеспечение ИПГ;

4) саяси партиялармен, үкіметтік емес ұйымдармен, этномәдени және діни бірлестіктермен, құқық қорғау және басқа қоғамдық ұйымдармен, кәсіби одақтармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, ғылыми және шығармашылық қауымдастықпен, қоғамдық пікір көшбасшыларымен өзара әрекет етуді жүзеге асыру;
5) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қала әкімдігінің жанындағы қызмет ететін консультативтік-кеңестік органдар мен жұмыс топтарының қызметін қамтамасыз ету;
6) қаладағы қоғамдық-саяси жағдайды талдау және болжамдау, оның ішінде әлеуметтік пікіртерім жүргізу;
7) қалада мемлекеттік ақпараттық саясатты тиімді іске асыруды қамтамасыз ету, оның ішінде мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орындау бойынша бұқаралық ақпарат құралдарының қызметін үйлестіру;
8) жергілікті деңгейде мемлекеттік жастар саясатын тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және әлеуметтік маңызы бар жастар бастамаларын іске асыру;
9) әлеуметтік маңызы бар жобаларды орындауға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты тиімді іске асыруды қамтамасыз ету, оның ішінде конкурстық рәсімдерді өткізу және жобаларды іске асыру барысына мониторинг жүргізу;
10) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, Парламентпен, мәслихаттармен, облыс әкімінің аппаратымен, қала әкімінің аппаратымен, облыстың Қазақстан халқы Ассамблеясының хатшылығымен өзара әрекет ету;
11) Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасы, Қазақстан Республикасының коммерциялық емес ұйымдар туралы заңнамасы, Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы заңнамасы бұзылған жағдайларда өз құзыреті шегінде мониторингті жүзеге асыру және тиісті шаралар қабылдау;
12) өзекті мәселелерді анықтау және шешу, мемлекеттік жастар саясатын іске асырудың тиімділігін арттыру үшін жастардың қажеттіліктеріне мониторинг және бағалау жүргізуді қамтамасыз ету;
13) жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдесу;
14) қазақстандық патриотизм мен этносаралық толеранттылықты нығайту жөнінде шаралар қабылдау;
15) "Павлодар қаласының Құрметті азаматы" атағын беру, куәліктер мен төсбелгілерді, қаланың Құрмет кітабын дайындау, ресімдеу және сақтау мәселелері бойынша құжаттаманы жүргізу және есепке алу;
16) қоғамда сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру бойынша түсіндіру және ақпараттық жұмыс жүргізу;
17) жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз ету, еңбек нарығы мен жас мамандарды жұмысқа орналастыру тәжірибесінің мониторингін ұйымдастыру;

4) осуществление взаимодействия с политическими партиями, неправительственными организациями, этнокультурными и религиозными объединениями, правозащитными и другими общественными организациями, профессиональными союзами, средствами массовой информации, научным и творческим сообществом, лидерами общественного мнения;
5) обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов и рабочих групп, действующих при акимате города по вопросам, входящим в компетенцию Отдела внутренней политики города Павлодара;
6) анализ и прогнозирование общественно-политической ситуации в городе, в том числе проведение социологических опросов;
7) обеспечение эффективной реализации государственной информационной политики в городе, в том числе координация деятельности средств массовой информации по выполнению государственного информационного заказа;
8) обеспечение эффективной реализации государственной молодежной политики и реализация социально-значимых молодежных инициатив на местном уровне;
9) обеспечение эффективной реализации государственного социального заказа на выполнение социально-значимых проектов, в том числе проведение конкурсных процедур и мониторинг хода реализации проектов;
10) взаимодействие с вышестоящими государственными органами, Парламентом, маслихатами, аппаратом акима области, аппаратом акима города, секретариатом Ассамблеи народа Казахстана области по вопросам, входящим в компетенцию Отдела внутренней политики города Павлодара;
11) осуществление мониторинга и принятие соответствующих мер в пределах своей компетенции в случаях: нарушения законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях, нарушения законодательства Республики Казахстан о некоммерческих организациях, нарушения законодательства Республики Казахстан о государственных символах;
12) обеспечивает проведение мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики;
13) содействие развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления;
14) принятие мер по укреплению казахстанского патриотизма и межэтнической толерантности;
15) ведение документации и учета по вопросам присвоения Звания "Почетный гражданин города Павлодара", изготовления, оформления и хранения удостоверений и нагрудных знаков, книги Почета города;
16) проведение разъяснительной и информационной работы по формированию антикоррупционной культуры в обществе;
17) обеспечение реализации политики занятости и трудоустройства молодежи, организация мониторинга рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов;

18) өңірде жұмыс істейтін діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметін зерделеу мен талдау, өңірдегі діни ахуалға талдау жүргізу;
19) діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
20) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізу процесінде тапсырыс беруші мен конкурстарды ұйымдастырушының функцияларын жүзеге асыру, осы мақсаттарға бөлінген қаражаттың мақсатты және тиімді жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру;
21) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, іске асыруды, мониторингілеуді және бағалауды жүзеге асыру;
22) қаланың үкіметтік емес ұйымдары туралы мәліметтерді қалыптастыру, жинақтау және уәкілетті органға есеп ұсыну;
23) қоғамдық-саяси тұрақтылықты, қоғамдық үдерістерді демократияландыруды және қоғамды топтастыруды қамтамасыз ету бойынша Павлодар қаласының мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл жасау, ақпарат және қоғамдық даму, діни қызмет және жастар саясаты саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің орындалуына мониторинг және талдау жасау;
24) қоғамдық және діни бірлестіктермен, саяси партиялармен, қоғамдық-саяси ұйымдармен, кәсіптік одақтармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, жұртшылық өкілдерімен және басқа да үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
25) жастардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау;
26) қалалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және орналастыру, оның жүзеге асырылуын бақылауды қамтамасыз ету;
27) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға, Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясының негізгі басымдықтарын насихаттауға қатысу;
28) ақпарат және қоғамдық даму мәселелерінде тұжырымдамалық негіздер мен тәжірибелік ұсынымдар, сондай-ақ азаматтық бірегейлікті, Қазақстан дамуының ұзақ мерзімді басымдықтарын қалыптастыру негізінде қоғамды топтастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
29) азаматтардың діни сенім бостандығына құқықтарын іске асыруды және діни бірлестіктермен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
30) елде болып жатқан дін саласындағы процестерді жан-жақты және объективті зерделеу, жалпылау және талдау;
31) жастарды елдің әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси өміріне тарту;
32) жастар саясаты мәселелеріне қатысты мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру үшін жағдай жасау;
33) азаматтыққа тәрбиелеу және қазақстандық патриотизм сезімін, өз Отаны – Қазақстан Республикасына деген сүйіспеншілікті, елдің мемлекеттік рәміздеріне, оның тарихына, мәдениеті мен халық дәстүрлеріне құрметпен қарауды, конституцияға қарсы және қоғамға қарсы кез келген көріністерге төзбеушілікті нығайту;

18) проведение изучения и анализа деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в регионе, анализа религиозной ситуации в регионе;
19) реализация государственной политики в области религиозной деятельности;
20) осуществление функции заказчика и организатора конкурсов в процессе проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществление контроля за целевым и эффективным расходованием средств, выделенных на эти цели;
21) осуществление формирования, реализации, мониторинга и оценки результатов государственного социального заказа;
22) формирование, накопление, обобщение сведений о неправительственных организациях города и предоставление отчета в уполномоченный орган;
23) взаимодействие с государственными органами города Павлодара по обеспечению общественно-политической стабильности, демократизации общественных процессов и консолидации общества, мониторинг и анализ исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере информации и общественного развития, религиозной деятельности и молодежной политики;
24) взаимодействие с общественными и религиозными объединениями, политическими партиями, общественно-политическими организациями, профессиональными союзами, средствами массовой информации, представителями общественности и другими неправительственными организациями;
25) защита прав и законных интересов молодежи;
26) формирование и размещение государственного заказ по проведению государственной информационной политики на городском уровне, обеспечение контроля за его осуществлением;
27) участие в укреплении демократических институтов общества, пропаганде основных приоритетов Стратегии развития Казахстана до 2050 года;
28) выработка концептуальных основ и практических рекомендаций в вопросах информации и общественного развития, а также предложений по консолидации общества на основе формирования гражданской идентичности, долгосрочных приоритетов развития Казахстана;
29) выработка предложений по формированию государственной политики в сфере обеспечения реализации прав граждан на свободу вероисповедания и взаимодействия с религиозными объединениями;
30) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в стране процессов в религиозной сфере;
31) вовлечение молодежи в социально-экономическую и общественно-политическую жизнь страны;
32) создание условий для реализации государственных программ, касающихся вопросов молодежной политики;
33) воспитание гражданственности и укрепление чувства казахстанского патриотизма, любви к своей Родине – Республике Казахстан, уважение к государственным символам страны, к ее истории, культуре и народным традициям, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;

34) қаладағы конфессияаралық келісімді, азаматтардың ар-ождан бостандығы және діни бірлестіктермен өзара іс-қимыл құқығын қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған мемлекеттік органдар қабылдайтын Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде көзделген тәртіппен Павлодар қаласы ішкі саясат бөліміне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру;
36) Павлодар қаласындағы қоғамдық-саяси, діни ахуалды, саяси партиялардың, қоғамдық және діни бірлестіктердің, бұқаралық ақпарат құралдарының қызметін мемлекеттік саясаттың барлық аспектілері бойынша мониторингтеу, талдау және болжау;
37) Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясының, Президенттің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауларының, мемлекеттік және салалық бағдарламалардың және басқа да стратегиялық құжаттардың негізгі басымдықтарын түсіндіру мен насихаттауды қамтамасыз ету;
38) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған мемлекеттік органдар қабылдайтын Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде көзделген функцияларды жүзеге асыру;
39) Мақсаттар мен өкілеттіктерді іске асыру мемлекеттік органдар үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреттер шегінде жүзеге асырылады.
3-тарау. Мемлекеттік органның, алқалы органдардың (бар болса) бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Павлодар қаласы ішкі саясат бөліміне басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Павлодар қаласы ішкі саясат бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені қала әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
2) орынбасардың міндеттері мен өкілеттіктерін, сондай-ақ жауапты қызметкерлердің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды, тиісті орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз етеді;

34) обеспечение межконфессионального согласия, прав граждан на свободу совести и взаимодействия с религиозными объединениями в городе;
35) осуществление задач, возложенных на Отдел внутренней политики города Павлодара в порядке, предусмотренными Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящими государственными органами по отношению к нему;
36) мониторинг, анализ и прогнозирование общественно-политической, религиозной ситуации в городе Павлодаре, деятельности политических партий, общественных и религиозных объединений, средств массовой информации по всем аспектам государственной политики;
37) обеспечение разъяснения и пропаганды основных приоритетов Стратегии развития Казахстана до 2050 года, ежегодных Посланий Президента народу Казахстана, государственных и отраслевых программ и других стратегических документов;
38) осуществление функций, предусмотренные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящими государственными органами по отношению к нему;
39) реализация задач и полномочий осуществляется в пределах компетенции, установленной для государственных органов законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа, коллегиальных органов (при наличии)
16. Руководство Отделом внутренней политики города Павлодара осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на отдел внутренней политики города Павлодара задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Отдела внутренней политики города Павлодара назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Отдела внутренней политики города Павлодара имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Отдела внутренней политики города Павлодара: 1) представляет на утверждение акимата города Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Павлодара";
2) определяет обязанности и полномочия заместителя, а также обязанности и полномочия ответственных работников, обеспечивает надлежащую исполнительскую и трудовую дисциплину;

3) мемлекеттік мекеменің мемлекеттік органдармен, өзге ұйымдармен және азаматтармен өзара іс-қимылын ұйымдастырады;
4) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің жауапты қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
5) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті, оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) қызметкерлерге сенімхаттар береді;
7) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің қызметкерлеріне ынталандыру шараларын қолданады және тәртіптік жазаға тартады;
8) банктік шоттар ашады;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің мүддесін барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына тәуелсіз өзге де ұйымдарда білдіреді;
10) заңнамада белгіленген жағдайлар мен шегінде мүлікті иелік етеді;
11) мемлекеттік мекемедегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған мемлекеттік органдар қабылдайтын Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде көзделген, оған заңнамамен жүктелген функцияларды жүзеге асырады.
13) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
14) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
15) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес анықталады.
16) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
17) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
18) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды.
19) Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің бірінші басшысы болмаған кезеңінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20) "Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді.

3) организует взаимодействие государственного учреждения с государственными органами, иными организациями и гражданами;
4) назначает на должность и освобождает от должности ответственных работников Отдела внутренней политики города Павлодара;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательными для выполнения всеми работниками Отдела внутренней политики города Павлодара;
6) выдает доверенности сотрудникам;
7) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Отдела внутренней политики города Павлодара;
8) открывает банковские счета;
9) представляет Отдел внутренней политики города Павлодара во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
10) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
11) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении и за это несет персональную ответственность;
12) осуществляет функции, возложенные на него законодательством, предусмотренные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемыми Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящими государственными органами по отношению к нему.
13) взаимоотношение Отдела внутренней политики города Павлодара и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
14) взаимоотношение между Отделом внутренней политики города Павлодара и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
15) взаимоотношение между администрацией Отдела внутренней политики города Павлодара с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
16) обеспечивает разработку структуры Отдела внутренней политики города Павлодара;
17) утверждает перспективные и текущие планы работы Отдела внутренней политики города Павлодара;
18) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции.
19) исполнение полномочий первого руководителя Отдела внутренней политики города Павлодара в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Павлодара".

4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Павлодар қаласы ішкі саясат бөліміне бекітілген мүлік қалалық коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
25. Павлодар қаласы ішкі саясат бөлімі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншігінде қалады.

Глава 4. Имущество государственного органа
21. Отдел внутренней политики города Павлодара может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество отдела внутренней политики города Павлодара формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Отделом внутренней политики города Павлодара, относится к городской коммунальной собственности.
23. Отдел внутренней политики города Павлодара не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Отдела внутренней политики города Павлодара осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. При упразднении Отдела внутренней политики города Павлодара имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.