"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 660/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, 37-бабы 8-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 14 қарашадағы "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 1222/26 қаулысының күші жойылсын.
3. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С. А. Гладышеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "28" сәуірдегі
№ 660/2 қаулысына
қосымша
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шеңберінде басшылықты жүзеге асыратын, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрi және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 28 апреля 2022 года № 660/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата города Павлодара от 14 ноября 2018 года № 1222/26 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
3. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Гладышеву С. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара
от "28" апреля 2022 года
№ 660/2
Положение о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в пределах своей компетенции, реализацию государственной политики в области физической культуры и спорта.
2. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан

5. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 - құрылыс.
10. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
12. Осы Ереже "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
13. Мемлекеттік мекеме қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
14. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері

5. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Кривенко, строение 25.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара":
понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
Если государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа

15. Мақсаттары:
1) дене шынықтыру мен спорт жүйесінің негізгі даму бағыттарын іске асыру, оларды дамыту бойынша болашақ, ағымдағы, мақсатты бағдарламаларды әзірлеу;
2) қаланың дене шынықтыру мен спорт саласындағы ұйымдардың, бірлестіктердің, мекемелердің және кәсіпорындардың қызметін үйлестіру;
3) қалалық спорттық-көпшілік және дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларын жоспарлау және өткізу;
4) спорт түрлері бойынша қаланың құрама командаларын құру, облыстық, республикалық және халықаралық жарыстарға қатысу үшін оқу-жаттығу жиындарын өткізу;
5) дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша конференциялар, төрешілер кеңестерін, семинарлар өткізу;
6) жеке спортшыларды дайындау және олардың облыстық, республикалық және халықаралық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету;
16. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
- мемлекеттік мекеме алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан, лауазымдық тұлғалардан қажетті ақпаратты, құжаттар мен басқа да материалдарды өтеусіз негізде сұрату және алу;
- Павлодар қаласы әкімі мен әкімдігінің қарауына жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың ұйымдастырушылық қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу;
- шарттар жасасу;
- Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, жоғары тұрған мемлекеттік орган қабылдайтын өзге де нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
- мемлекеттік мекеменің ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық-талдамалық жұмысын жүзеге асыру және оны материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын іске асыру, қалалық мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлардың біліктілігін арттыру;
- Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, жоғары тұрған мемлекеттік орган қабылдайтын өзге де нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген міндеттерді жүзеге асыру.
17. Функциялары:
1) дене шынықтыру мен спорт дамуының қалалық жоспарларын әзірлейді және іске асырады;
2) жеке тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
3) спорттың түрлері бойынша қалалық жарыстарды өткiзедi;
4) спорт түрлерi бойынша аудандық қалалық құрама командаларды даярлауды және олардың спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз етедi;

15. Задачи:
1) реализация основных направлений развития системы физической культуры и спорта, разработка и осуществление перспективных, текущих, целевых программ по их развитию;
2) координация деятельности организаций, объединений, учреждений и предприятий города в сфере развития физической культуры и спорта;
3) планирование и проведение городских спортивно-массовых и физкультурно-оздоровительных мероприятий;
4) формирование сборных команд города по видам спорта, проведение учебно-тренировочных сборов для участия в областных, республиканских и международных соревнованиях;
5) проведение конференций, судейских совещаний, семинаров по вопросам физической культуры и спорта;
6) подготовка отдельных спортсменов, членов сборных команд города и обеспечение их участия в областных, республиканских и международных соревнованиях;
16. Полномочия:
1) права:
- запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением;
- вносить на рассмотрение акимата и акима города Павлодара предложения по совершенствованию организационной деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
- заключать договоры;
- осуществлять права, предусмотренные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан, принимаемых Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящих государственных органов.
2) обязанности:
- осуществление организационной, правовой, информационно-аналитической работы государственного учреждения и его материально-техническое обеспечение;
- реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов города;
- осуществление обязанностей предусмотренных Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан, принимаемых Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящих государственных органов.
17. Функции:
1) разрабатывает и реализует городские планы развития физической культуры и спорта;
2) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
3) проводит городские соревнования по видам спорта;
4) обеспечивает подготовку городских сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях;

5) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
6) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында қалалық маңызы бар қалалық дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
7) спортшыларға: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді;
8) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді;
9) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында спорттық iс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
10) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірліктің аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде облыстың жергілікті атқарушы органына ұсынады;
11) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
12) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
13) спорт ұйымдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
14) қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің қызметін қамтамасыз етеді;
15) өз құзыреті шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асырады:
- білім беру, дене шынықтыру және спорт саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу;
- спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізуді ұйымдастыру тәртібін бұзу.
16) Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, жоғары тұрған мемлекеттік орган қабылдайтын өзге де нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
18. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

5) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
6) координирует деятельность городских физкультурно-спортивных организаций на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
7) присваивает спортсменам спортивные разряды: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
8) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор -спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья;
9) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
10) осуществляет сбор, анализ и предоставляет местному исполнительному органу области, информацию по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
11) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
12) обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
13) оказывает методическую и консультативную помощь спортивным организациям;
14) обеспечивает деятельность городских неспециализированных детско-юношеских школ;
15) осуществляет в пределах своей компетенции производства по делам об административных правонарушениях в области:
- нарушения законодательства Республики Казахстан в области образования, физической культуры и спорта;
- нарушение порядка организации проведения спортивных и спортивно – массовых, зрелищных культурно – массовых мероприятий.
16) осуществляет функции, предусмотренных Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан, принимаемых Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящих государственных органов.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" задач и осуществление им своих полномочий.

19. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
20. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасары жоқ.
21. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) мемлекеттік мекеме туралы Ережені Павлодар қаласы әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
2) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерін, облыс және қала әкімдігінің қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) басшы бұйрықтарын шығарады;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша шаралар қолданады;
5) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша міндеттердің орындалуы үшін дербес жауап береді;
6) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз іс-әрекет жасайды;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң мүддесiн білдіреді;
8) белгіленген заңнама тәртібінде шарттар жасайды;
9) сенімхаттар береді;
10) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің актілеріне қол қояды;
11) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады;
12) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесі қызметкерлерiнің міндеттері мен құрылымдық бөлімшелердің функцияларын анықтайды;
13) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiне мадақтау шараларын және тәртіптік жаза қолданады;
14) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң құрылымдық бөлімдерінің ережелерін бекітеді;
15) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз құзыреттілігі шегінде басқа да функцияларды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің алқалы органдары жоқ.

19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не имеет заместителя.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара":
1) представляет на утверждение акимата города Павлодара Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области и города, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы руководителя;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
7) представляет государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" в государственных органах, иных организациях;
8) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
9) выдает доверенности;
10) подписывает акты государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
11) назначает на должность и освобождает от занимаемой должности работников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
12) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
13) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
14) утверждает положения структурных подразделений государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
15) в пределах своей компетенции осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Коллегиальные органы ГУ "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не имеет.

4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйым бар:
1) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Спорттың балалар - жастар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Глава 4. Имущество государственного органа
23.Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" формируется за счет имущества, преданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара":
1) Коммунальное государственное учреждение "Детско-молодежный центр спорта" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара.