Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 150/22 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26017 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16597816 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10466906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42920 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6006545 мың теңге;
2) шығындар – 20840982 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -277117 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 369007 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 156461 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 156461 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4122510 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4122510 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 5-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 682741 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
8585 мың теңге – футбол алаңын жөндеуге;
26500 мың теңге – елді мекендердің көшелері мен жолдарын қиыршықтауға;
31000 мың теңге – жолдар мен көшелерді күрделі жөндеуге;
96485 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
26674 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
1300 мың теңге – "Шағын футбол алаңын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
6312 мың теңге – электр энергиясын төлеуге;
18513 мың теңге – ғимаратты күрделі жөндеуге;
215 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Достық ауылдық округінің Береке ауылында жерді ресімдеуге;
3208 мың теңге – "Кентішілік жолдарды орташа жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
8252 мың теңге – "Көше жарығын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
1200 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға;
4500 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша ауылдық елді мекендердегі жолдарды сараптауға;
14202 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
14000 мың теңге - мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге;
30500 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны бірлесіп қаржыландыруға;
13985 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

О внесении изменений и дополнения в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 150/22
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы" (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26017) следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 16597816 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10466906 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81445 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6006545 тысяч тенге;
2) затраты – 20840982 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -277117 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 369007 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 156461 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 156461 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4122510 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4122510 тысяч тенге.";
2) пункт 5-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2022 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 682741 тысячи тенге, в том числе:
8585 тысяч тенге на ремонт футбольного поля;
26500 тысяч тенге – на щебенение улиц и дорог населенных пунктов;
31000 тысяч тенге – на капитальный ремонт дорог и улиц;
96485 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
26674 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
1300 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт мини футбольного поля”;
6312 тысяч тенге – на оплату электроэнергии;
18513 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания;
215 тысяч тенге – на оформление земли в селе Береке, Достыкского сельского округа в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3208 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Средний ремонт внутри поселковых дорог”;
8252 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт уличного освещения”;
1200 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
4500 тысяч тенге – на экспертизы дорог в сельских населенных пунктах по проектам реализуемых в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
14202 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
14000 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
30500 тысяч тенге на софинансирование мероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
13985 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций,содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

6180 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 35% қосымша ақы белгілеуге;
5510 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 1,23% қосымша ақы белгілеуге;
229687 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7000 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
63956 мың теңге – балалар алаңдарын орнатуға;
3000 мың теңге – өрттерді сөндіру және су айдау үшін құрал-жабдықтар сатып алуға;
15845 мың теңге – ғимаратты жөндеуге;
800 мың теңге – күрделі шығындарға;
7082 мың теңге – қаңғыбас малға арналған қашаны орнатуға;
7152 мың теңге – құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге;
1000 мың теңге – автомобиль жолдарын ұстауға;
2500 мың теңге – санкцияланбаған қоқыс тастайтын жерлерді жоюға;
600 мың теңге – футбол алаңдарын жарықтандыруды жөндеуге;
26998 мың теңге – жолдарды жөндеуге.";
3) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органы резервінің 2022-2024 жылдарға арналған көлемі 4-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға 100825 мың теңге сомасында бекітілсін.";
4) мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2022 жылға облыстық бюджетке салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 11 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 11 пайыз.";

6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 35%;
5510 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 1,23%;
229687 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
7000 тысяч тенге на обеспечение санитарии населенных пунктов;
63956 тысяч тенге на установку детских площадок;
3000 тысяч тенге на приобретение инвентаря для тушения пожаров и перекачки воды;
15845 тысяч тенге на ремонт здания;
800 тысяч тенге на капитальные затраты;
7082 тысяч тенге на устройство загона для бродячего скота;
7152 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов;
1000 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
2500 тысяч тенге на ликвидацию не санкционированных свалок;
600 тысяч тенге на ремонт освещения футбольных полей;
26998 тысяч тенге на ремонт дорог.";
3) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложению 4, в том числе на 2022 год в сумме 100825 тысячи тенге.";
4) дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что на 2022 год установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 11 процентов;
по социальному налогу - 11 процентов.";

26537
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26537
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2075325
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
149379
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149379
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149149
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
230
2
Әлеуметтiк көмек
1736321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1654340
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
582337
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29056
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
329326
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6218
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
30000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
195198
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
35000
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
333910
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
105295
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81981
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
81981
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189625
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189625
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92930
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

26537
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
26537
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2075325
1
Социальное обеспечение
149379
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149379
005
Государственная адресная социальная помощь
149149
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
230
2
Социальная помощь
1736321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1654340
002
Программа занятости
582337
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29056
006
Оказание жилищной помощи
8000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
329326
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6218
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
30000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195198
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
35000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
333910
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
105295
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81981
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
81981
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189625
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92930
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов