Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 172/24 шешімі
Ақсу қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26017 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17893238 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10655853 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42920 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7113020 мың теңге;
2) шығындар – 22128404 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -277117мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 369007 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 164461 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 164461 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4122510 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –4122510 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 5-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 732088 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
8585 мыңтеңге– футбол алаңын жөндеуге;
22700 мың теңге – елді мекендердің көшелері мен жолдарын қиыршықтауға;
31000 мың теңге– жолдар мен көшелерді күрделі жөндеуге;
151040 мың теңге– елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
25952 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
1118 мың теңге – "Шағын футбол алаңын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
3295 мың теңге – электрэнергиясын төлеуге;
18513 мың теңге – ғимаратты күрделі жөндеуге;
215 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Достық ауылдық округінің Береке ауылында жерді ресімдеуге;
3252 мың теңге – "Кентішілік жолдарды орташа жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
8252 мың теңге – "Көше жарығын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
1200 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға;
5325 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша ауылдық елді мекендердегі жолдарды сараптауға;
14402 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
14000 мың теңге - мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге;
28787 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны бірлесіп қаржыландыруға;
13985 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 20 июля 2022 года № 172/24
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26017) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17893238тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10655853 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81445 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42920 тысяч тенге;
поступления трансфертов –7113020 тысяч тенге;
2) затраты – 22128404 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -277117 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 369007 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –164461 тысяч тенге,в том числе:
приобретение финансовых активов – 164461тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4122510 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4122510 тысяч тенге.";
2) пункт 5-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2022 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 732088тысячи тенге, в том числе:
8585 тысяч тенге на ремонт футбольного поля;
22700 тысяч тенге на щебенение улиц и дорог населенных пунктов;
31000 тысяч тенге на капитальный ремонт дорог и улиц;
151040тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
25952 тысяч тенге на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
1118 тысяч тенге на изготовление ПСД “Капитальный ремонт мини футбольного поля”;
3295 тысяч тенге на оплату электроэнергии;
18513 тысяч тенге на капитальный ремонт здания;
215 тысяч тенге на оформление земли в селе Береке, Достыкского сельского округа в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3252 тысяч тенге на изготовление ПСД “Средний ремонт внутри поселковых дорог”;
8252 тысяч тенге на изготовление ПСД “Капитальный ремонт уличного освещения”;
1200 тысяч тенге на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
5325 тысяч тенге на экспертизы дорог в сельских населенных пунктах по проектам, реализуемым в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
14402тысяч тенге на освещение улиц населенных пунктов;
14000 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
28787тысяч тенге на софинансированиемероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
13985 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций,содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

6180 мың теңге –мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 35% қосымша ақы белгілеуге;
5510 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 1,23% қосымша ақы белгілеуге;
229687 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9910 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
68291 мың теңге – балалар алаңдарын орнатуға;
2936 мың теңге – өрттерді сөндіру және су айдау үшін құрал-жабдықтар сатып алуға;
13655 мың теңге–ғимаратты жөндеуге;
800 мың теңге – күрделі шығындарға;
4286 мың теңге – қаңғыбас малға арналған қашаны орнатуға;
7087 мың теңге– құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге;
1000 мың теңге– автомобиль жолдарын ұстауға;
2411 мың теңге– санкцияланбаған қоқыс тастайтын жерлерді жоюға;
1000 мың теңге– футбол алаңдарын жарықтандыруды жөндеуге;
26998 мың теңге – жолдарды жөндеуге;
716 мың теңге - жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге.”.

6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 35%;
5510 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 1,23%;
229687 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9910 тысяч тенге на обеспечение санитарии населенных пунктов;
68291 тысяч тенге на установку детских площадок;
2936 тысяч тенге на приобретение инвентаря для тушения пожаров и перекачки воды;
13655 тысяч тенге на ремонт здания;
800 тысяч тенге на капитальные затраты;
4286 тысяч тенге на устройство загона для бродячего скота;
7087тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов;
1000 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
2411 тысяч тенге на ликвидацию не санкционированных свалок;
1000 тысяч тенге на ремонт освещения футбольных полей;
26998 тысяч тенге на ремонт дорог;
716 тысяч тенге на обеспечение безопасности дорожного движения.";

41864
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
41864
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
27774
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27723
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2285363
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
183279
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
183279
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
183049
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
230
2
Әлеуметтiк көмек
1921659
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1839678
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
832998
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29056
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
290660
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6218
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
30000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
195198
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
35000
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
327368
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
85180
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81981
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
81981
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180425
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180425
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

41864
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
41864
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
27774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
27723
003
Капитальные расходы государственного органа
51
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2285363
1
Социальное обеспечение
183279
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
183279
005
Государственная адресная социальная помощь
183049
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
230
2
Социальная помощь
1921659
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1839678
002
Программа занятости
832998
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29056
006
Оказание жилищной помощи
8000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
290660
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6218
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
30000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195198
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
35000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
327368
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85180
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81981
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
81981
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180425
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения