Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 200/30 шешімі
Ақсу қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26017 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18011634 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10608543 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73444 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42920 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7286727 мың теңге;
2) шығындар – 22167926 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -272395 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 364285 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 243335 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 243335 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4127232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4127232 мың теңге";
2) көрсетілген шешімнің 5-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 745043 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 28944 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5980 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен -16743 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 6221 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 12847 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 8972 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1157 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 2718 мың теңге.

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30 ноября 2022 года № 200/30
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26017), следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18011634тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10608543 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 73444 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7286727 тысяч тенге;
2) затраты – 22167926тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -272395 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –364285 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 243335тысяч тенге,в том числе:
приобретение финансовых активов – 243335тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4127232 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4127232 тысяч тенге";
2) пункт 5-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2022 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме745043тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 28944 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 5980 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) -16743 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 6221 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" - 12847 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета –8972 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1157 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 2718 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 1198 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1198 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру" - 19876 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 19876 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 14596 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 14596 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 137619 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 137619 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 62437 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 62437 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 169012 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 169012 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 21321 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 21321 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 032 "Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" - 12466 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 12466 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 4825 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 4825 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 259902 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 25157 мың теңге;
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен – 48517 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 186228 мың теңге";
3) көрсетілген шешімнің 6-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6-1. 2022 жылға облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын мынадай мөлшерде бөлу белгіленгені ескерілсін:

По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 1198 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1198 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 19876 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 19876 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 14596 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 14596 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 137619 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 137619 тысяч тенге.
По программе:013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 62437 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 62437 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 169012 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 169012 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 21321 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 21321 тысяч тенге.
По программе: 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций" - 12466 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 12466 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 4825 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 4825 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 259902 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 25157 тысяч тенге;
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 48517 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 186228 тысяч тенге.";
3) пункт 6-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6-1. Учесть, что на 2022 год установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:

1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 11 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 11 пайыз;
3) ірі кәсіпкерлік субъектілері мен мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша -76 пайыз";
көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 11 процентов;
2) по социальному налогу - 11 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора -76 процентов";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.