Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы "2022 - 2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 111/15 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 201/30 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы "2022 - 2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 111/15 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162675 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 362584 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9492 мың теңге;
трансферттер түсімі – 353092 мың теңге;
2) шығындар – 364421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1837 мың теңге";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Қызылжар ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80453 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5197 мың теңге;
трансферттер түсімі – 75256 мың теңге;
2) шығындар – 103594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23141 мың теңге";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Алғабас ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 253726 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 274 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243837 мың теңге;
2) шығындар – 255222 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1496 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1496 мың теңге";
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Аксуского городского маслихата от 29 декабря 2021 года № 111/15 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2022 - 2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30 ноября 2022 года № 201/30
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 29 декабря 2021 года № 111/15 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2022- 2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 162675 следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 362584 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9492 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 353092 тысячи тенге;
2) затраты – 364421тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1837 тысяч тенге";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 80453 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5197 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 75256 тысяч тенге;
2) затраты –103594тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23141 тысяч тенге";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 253726 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9615 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 274 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243837тысяч тенге;
2) затраты – 255222 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1496 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1496 тысяч тенге";
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:

"4. Евгеньевка ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129080 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12202 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 116078 мың теңге;
2) шығындар – 161771 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -32691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32691 мың теңге";
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. Достық ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 208881 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 395 мың теңге;
трансферттер түсімі – 200029 мың теңге;
2) шығындар – 209922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1041 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1041 мың теңге";
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. Қалқаман ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 173778 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7812 мың теңге;
трансферттер түсімі – 165966 мың теңге;
2) шығындар – 236645 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -62867 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 62867 мың теңге";
7) көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 717929 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 28254 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5980 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен -15743 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 6531 мың теңге.

"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 129080 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12202 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116078 тысяч тенге;
2) затраты – 161771тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32691тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –32691 тысяч тенге";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –208881 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8457 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 395 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 200029 тысяч тенге;
2) затраты – 209922 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1041 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1041 тысяч тенге";
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 173778 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7812тысячи тенге;
поступления трансфертов – 165966 тысячи тенге;
2) затраты – 236645тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -62867 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 62867 тысячи тенге";
7) указанное решение дополнить пунктом 7-1 в следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме717929 тысяч тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 28254 тысяч тенге:
011 за счет трансфертов из республиканского бюджета – 5980 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) -15743 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 6531 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 12847 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 8972 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1157 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 2718 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 1200 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1200 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру" - 22918 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 22918 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 14917 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 14917 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 100119 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 100119 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 64376 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 64376 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 174784 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 174784 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 21321 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 21321 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 032 "Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" - 12466 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 12466 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 4825 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 4825 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 259902 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 25157 мың теңге;

По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" - 12847 тысяч тенге:
011 за счет трансфертов из республиканского бюджета –8972 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1157 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 2718 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 1200 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1200 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 22918 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 22918 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 14917 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 14917 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 100119 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 100119 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 64376 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 64376 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 174784 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 174784 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 21321 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 21321 тысяч тенге.
По программе: 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций" - 12466 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 12466 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 4825 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 4825 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 259902 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 25157 тысяч тенге;

032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен – 48517 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 186228 мың теңге.";
8) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6–қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының

032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 48517 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 186228 тысяч тенге.";
8) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата