"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 25 желтоқсандағы № 1173/11 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31, 37 – баптарына, Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Екібастұз қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 480/6 қаулысы жойылсын.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Бейсекин
Екібастұз қаласы
әкімдігінің 2022 жылғы
"25" қарашадағы № 1173/11
қаулысымен бекітілді
"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) мемлекеттің макроэкономикалық саясатын жүргізу, Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік – экономикалық дамуы бойынша бағдарламалық құжаттарды әзірлеу саласында, қала бюджетін жоспарлау және орындау, аудандық коммуналдық мүлікті және мемлекеттік тұрғын үй қорын, бірыңғай мемлекеттік сатып алуды, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жүзеге асыруда басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеменің ведомстволары жоқ.
3. Мемлекеттік мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 25 декабря 2022 года № 1173/11
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза".
2. Отменить постановление акимата города Экибастуза от 14 июня 2022 года № 480/6 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза".
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Бейсекин
Утверждено
постановлением акимата
города Экибастуза
от "25" ноября 2022 года
№ 1173/11
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза" Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза" (далее – государственное учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере проведения макроэкономической политики государства, разработки программных документов по социально-экономическому развитию города Экибастуза, сельской зоны, планирования и исполнения бюджета города, управления районным коммунальным имуществом и государственным жилищным фондом, осуществления единых государственных закупок товаров, работ и услуг.
2. Государственное учреждение не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Мемлекеттік мекеме өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141208, Екібастұз қаласы, Энергетиктер көшесі, 62 ғимарат.
10. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма күндері сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің құрылтайшысы болып Екібастұз қаласының әкімдігі табылады.
12. Осы Ереже мемлекеттік мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
13. Мемлекеттік мекеменің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер мемлекеттік мекемеге заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаттары мен өкілеттіктері
15. Мақсаттары:
1) Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік-экономикалық дамуының басым міндеттерін айқындау;
2) мемлекеттің макроэкономикалық саясатының стратегиясына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
3) мемлекеттік жоспарлаудың бағдарламалық құжаттарын қалыптастыру бойынша бірыңғай және тұтас тәсілін қамтамасыз ету;
4) әлеуметтік-экономикалық реформаны жүзеге асыру мақсатында қаржыны басқару;
5) қаланың салықтық-бюджеттік саясатын қалыптастыру;
6) нәтижеге бағытталған мемлекеттік жоспарлаудың, үшжылдық бюджеттік бағдарламалаудың жүйесін жетілдіру;

5. Государственное учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141208, город Экибастуз, улица Энергетиктер, строение 62.
10. Режим работы государственного учреждения: понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Учредителем государственного учреждения является акимат города Экибастуза Павлодарской области.
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения.
13. Финансирование деятельности государственного учреждения осуществляется из республиканского и местных бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Государственному учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения.
Если государственному учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы, направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза"
15. Задачи:
1) определение приоритетных задач социально-экономического развития города Экибастуза и его сельской зоны;
2) координация деятельности местных исполнительных органов в соответствии со стратегией макроэкономической политики государства;
3) обеспечение единого и целостного подхода по формированию программных документов государственного планирования;
4) управление финансами в целях осуществления социально-экономических реформ;
5) формирование налогово-бюджетной политики города;
6) совершенствование системы государственного планирования, трехлетнего бюджетного программирования, ориентированного на результат;

7) бюджеттің атқарылуын ұйымдастыру және бюджеттің атқарылуы бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіру;
8) өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық меншікті басқару;
9) мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
10) мемлекеттік сатып алу процедурасын оңтайлы және тиімді жүргізуді қамтамасыз ету;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де мақсаттарды жүзеге асыру.
16. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
- мемлекеттік мекемеге жүктелген функцияларды орындауға қажетті мәліметтерді, анықтамаларды, құжаттар мен хабарландыруларды кәсіпорындардан, ұйымдардан және мекемелерден (келісім бойынша) сұратуға және алуға;
- мемлекеттік мекеменің функциясымен байланысты істер бойынша талап ету арыздарын ұсыну және сотта дербес және өкіл арқылы талапкер, жауапкер немесе куәгер ретінде шығу;
- мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру, азаматтардан келіп түсетін ұсыныстар мен өтініштерді қарау және оларға қатысты шешім қабылдау;
- шешілуі облыстық деңгейде қамтамасыз етілетін міндеттерді іске асырумен байланысты ұсыныстарды Павлодар облысының экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасына және қаржы басқармасына енгізу;
- бюджеттің жобасын жасауға, оны әзірлеу мен қорытындылауға қажетті салық салу базасы туралы ақпаратты жинауда қаланың өкілетті органдарымен жұмысты ұйымдастыру;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаланың бюджеттік мекемелерімен қаржылық тәртіптің сақталуы бойынша өз құзыреті шегінде бақылауды жүзеге асыру;
- белгіленген тәртіпте бюджеттік саясат, бухгалтерлік есеп, мемлекеттік сатып алулар, аудандық коммуналдық мүлікті басқару мәселелері жөнінде жиналыстар, семинарлар өткізу.
2) міндеттері:
- Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау;
- заңнамамен белгіленген тәртіпте бюджетке салықтар мен басқа да міндетті төлемдерді төлеу;
- өз міндеттемелері бойынша жауап беру және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болу;
- семинарларда, курстарда және өзге де оқыту түрлерінде үнемі мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
- Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
17. Функциялары:
1) тиісті аумақтарда экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыру;
2) әлеуметтік-экономикалық дамудың облыстық және қалалық стратегиясын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін экономиканы дамыту бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеу;

7) организация исполнения бюджета и координация деятельности администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета;
8) управление районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
9) реализация государственной политики в сфере государственных закупок;
10) обеспечение оптимальных и эффективных проведений процедур государственных закупок;
11) реализация иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Полномочия:
1) права:
- запрашивать и получать от предприятий, организаций и учреждений (по
согласованию) сведения, справки, финансовые и иные документы, необходимые для выполнения возложенных на государственное учреждение;
-предъявлять иски и выступать в судах самостоятельно и через представителя в качестве истца, ответчика, свидетелей по делам, связанных с функциями государственного учреждения;
- организовывать прием граждан по вопросам относящимся к
компетенции государственного учреждения, рассматривать поступающие предложения и заявления граждан и принимать решения по ним;
- вносить в управление экономики и бюджетного планирования, управление финансов и управление государственных закупок Павлодарской области предложения, связанные с реализацией задач, решение которых обеспечивается на областном уровне;
- организация работы с уполномоченными органами города по сбору информации налогооблагаемой базы, необходимой для составления проекта бюджета, ее обработка и анализ;
- в пределах своей компетенции осуществлять контроль за соблюдением финансовой дисциплины бюджетными учреждениями города, которые финансируются из местного бюджета;
- проводить в установленном порядке семинары, совещания по вопросам бюджетной политики, бухгалтерского учета, государственных закупок, управления районным коммунальным имуществом.
2) обязанности:
- соблюдать законодательство Республики Казахстан;
- уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в установленном законодательством порядке;
- отвечать по своим обязательствам и нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
- постоянно повышать квалификацию работников государственного учреждения на семинарах, курсах и других видах обучения;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Функции:
1) осуществление на соответствующей территории функции в сфере экономического и бюджетного планирования;
2) разработка документов систем государственного планирования по развитию экономики, способствующей реализации областной и городской стратегии социально - экономического развития;

3) мемлекеттік жоспарлаудың бағдарламалық құжаттарына мониторинг жүргізу;
4) орта мерзімді кезеңге әлеуметтік-экономикалық даму болжамын және бюджеттік параметрлерді әзірлеу;
5) Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік-экономикалық дамуының қорытындысы мен мониторингісін жүргізу;
6) салықтық- бюджеттік саясатты белгілеу, қала бюджетінің түсімдерін болжау және шығындарын жоспарлау;
7) бюджеттік өтінімдерді қарастыру;
8) қаланың үшжылдық бюджетінің жобасын әзірлеу және бюджетті түзету, нақтылау ;
9) ауылдық округтер, поселкелер, ауылдардың дербес бюджетін үйлестіру;
10) макроэкономикалық көрсеткіштер негізінде қысқа және орта мерзімді келешекке кірістер және шығыстар бойынша ұсыныстарды шығару;
11) Іс-шаралар жоспары шеңберінде экономикалық, инженерлік және әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына бағытталған шараларды жүзеге асыру және ауылдық аумақтардың дамуына мониторинг жүргізу;
12) мемлекеттік бюджет есебінен жүзеге асырылатын инвестициялық қызметті реттеу;
13) мемлекеттік–жекешелік серіктестік шеңберінде жобаларды іске асыруды талдау және мониторинг жүргізу;
14) қалалық бюджеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету бойынша жұмысты жүзеге асыру;
15) Екібастұз қаласының ауылдық елдi мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешені мамандарына және ауылдық округтер, кенттер, ауылдарға жұмыс үшін келген мемлекеттік қызметкерлерге әлеуметтiк қолдауды ұсыну бойынша шараларды жүзеге асыру және әлеуметтік қолдау көрсету бойынша мемлекеттік қызмет көрсету және тиісті комиссияның жұмысын қамтамасыз ету;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, Екібастұз қаласы бюджеті түсімдерінің және төлемдері бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасауды, бекітуді және жүргізуді жүзеге асырады;
17) әкімшілік жасайтын түсімдердің толықтығы мен уақтылылығын қамтамасыз етеді және олардың түсуіне, түсімдердің артық (қате) төленген сомасын қайтаруға немесе олардың бюджетке берешектерді өтеу шотына есепке жатқызылуына мониторингті жүзеге асырады;
18) бюджеттік қаражаттарды басқаруды жүзеге асырады, сонымен қатар бюджеттік мониторингті жүргізеді;
19) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түсетін өз билігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын келіседі;
20) Екібастұз қаласының бюджетін атқару бойынша бухгалтерлік есепке алуды, бюджеттік есепке алу мен бюджеттік есептілікті жүргізуді іске асырады;

3) мониторинг программных документов государственного планирования;
4) разработка прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров на среднесрочный период;
5) ведение мониторинга и анализа социально-экономического развития города Экибастуза и его сельской зоны;
6) определение налогово-бюджетной политики, прогнозирование поступлений и планирование расходов бюджета города;
7) рассмотрение бюджетных заявок;
8) разработка проекта трехлетнего бюджета города и проведение уточнений, корректировок бюджета;
9) координация самостоятельного бюджета сельских округов, сел, поселков;
10) выработка предложений по доходам и расходам на кратко и среднесрочную перспективу на основе макроэкономических показателей;
11) мониторинг развития сельских территорий и реализация мер, направленных на развитие экономической, инженерной и социальной инфраструктуры в рамках Плана мероприятий;
12) регулирование инвестиционной деятельности, осуществляемой за счет государственного бюджета;
13) проведение мониторинга и анализа реализации проектов в рамках государственно – частного партнерства;
14) осуществление работы по обеспечению деятельности городской бюджетной комиссии;
15) предоставление государственной услуги по оказанию социальной поддержки и осуществление мер по предоставлению социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, и государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты города Экибастуза и обеспечение деятельности соответствующей комиссии;
16) осуществление составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам бюджета города Экибастуза в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
17) обеспечение полноты и своевременность администрируемых поступлений и осуществление мониторинга за их поступлением, возвратом излишне (ошибочно) уплачиваемых сумм поступлений или их зачетом в счет погашения задолженностей в бюджет;
18) осуществление управление бюджетными средствами, а также проведение бюджетного мониторинга;
19) согласование сводных планов администраторов программ по поступлениям и расходованию денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
20) ведение бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению бюджета города Экибастуза;

21) қолданыстағы заңнамаға сәйкес бірыңғай мемлекеттік сатып алу, тауар, жұмыс және қызмет көрсетуді жүргізу, мемлекеттік сатып алу бойынша монитринг және жиынтық есеп құрастыру;
22) тапсырыс беруші ұсынған тапсырма негізінде конкурстық және аукциондық құжаттаманы әзірлеу және бекіту;
23) мемлекеттік сатып алу веб-порталында мемлекеттік сатып алуды жүргізу туралы хабарландыруды орналастыру;
24) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық (аукциондық) құжаттамаға сәйкестігін тексеру жөніндегі конкурстық (аукциондық) комиссияның жұмысын ұйымдастыру және тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстарды (аукциондарды) өткізу рәсімдерінің және қолданыстағы заңнамаға сәйкестігін тексеру жөніндегі конкурстық (аукциондық) комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
25) өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық меншікті басқару бойынша функцияларды орындайды, соның ішінде құқықтық актілерді әзірлейді;
26) аудандық коммуналдық мүлiк объектiлерiнiң тiзбесiне енгiзiлген, облыстың жергiлiктi атқарушы органының алдын ала келiсiмiмен жекешелендiру жүргiзiлуi мүмкiн аудандық коммуналдық мүлiктi жекешелендiру бойынша облыстың жергiлiктi атқарушы органының алдын ала келiсiмiн алады;
27) аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың атына бекіту бойынша іс-шаралар өткізеді;
28) коммуналдық меншiкке айналдырылған (түскен), Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен иесi жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүлiктiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен коммуналдық меншiкке өтеусiз өткiзiлген иесiз қалған мүлiктiң, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердiң үлестерiн есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрi пайдалануды ұйымдастырады;
29) аудандық коммуналдық мүлiктi жекешелендiрудi жүзеге асырады, оның iшiнде жекешелендiру процесiн ұйымдастыру үшiн делдалды тартады, жекешелендiру объектiсiн бағалауды қамтамасыз етедi, жекешелендiру объектiсiнiң сатып алу-сату шарттарын әзiрлеу мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
30) аудандық коммуналдық мүлiктi жеке тұлғаларға және мемлекеттiк емес заңды тұлғаларға кейiннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң меншiгiне кейiннен сатып алу құқығымен немесе кейiннен меншiгiне өтеусiз негiзде беру құқығымен мүлiктiк жалдауға (жалға алуға), сенiмгерлiкпен басқаруға бередi;
31) жарғылық капиталға қатысу үлесі мемлекетке тиесілі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің арасында таза табысты уақытылы бөлуді бақылуды жүзеге асырады;

21) проведение единых государственных закупок, товаров, работ и услуг в соответствии с действующим законодательством, мониторинг по государственным закупкам и составление сводной отчетности;
22) разработка и утверждение конкурсной или аукционной документации на основании представленного заказчиком задания;
23) размещение на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
24) организация работы конкурсной (аукционной) комиссии по проверке соответствия конкурсной (аукционной) документации потенциальных поставщиков и процедур проведения конкурсов (аукционов) по государственным закупкам товаров, работ, услуг и иных процедур действующему законодательству Республики Казахстан;
25) выполнение функции по управлению районным коммунальным имуществом, в том числе разработка правовых актов в пределах своей компетенции;
26) получение предварительного согласие местного исполнительного органа области по приватизации районного коммунального имущества, включенного в перечень объектов районного коммунального имущества, приватизация которых может производиться с предварительного согласия местного исполнительного органа области;
27) проведение мероприятия по закреплению районного коммунального имущества за районными коммунальными юридическими лицами;
28) организация учета, хранения, оценки и дальнейшего использования районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям;
29) осуществление приватизации районного коммунального имущества, в том числе привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
30) предоставление районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа, или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;
31) осуществление контроля за своевременностью распределения чистого дохода между участниками товарищества с ограниченной ответственностью, доля участия в уставном капитале которого принадлежит государству;

32) заңды және жеке тұлғалардың иесіз қалған, тастап кеткен (қалдырып кеткен) жылжымалы және жылжымайтын мүліктерін анықтау, пәтерлерді иесіз жылжымайтын мүлік ретінде есепке қою бойынша жұмыстарды жүргізеді;
33) мемлекеттік органның міндеттерімен байланысты істер бойынша жеке және өкіл арқылы талап арыздарды (өзге де өтініштерді) ұсынады және соттарда шағымданады;
34) Екібастұз қаласының коммуналдық меншік құқығын тіркеу, тұрғын және тұрғын емес нысандарды коммуналдық меншікке қабылдау бойынша қажетті рәсімдерді жүргізеді;
35) Екібастұз қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорын түгендеу жұмыстарын ұйымдастыру;
36) заңнамаға сәйкес азаматтардың жекеленген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету;
37) мемлекеттік тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша берешекті сот тәртібінде өндіріп алу шараларын қолдану;
38) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруде мұқтаждар есебінің жеке тізімдерін жүргізу;
39) жергілікті атқарушы органның қарамағындағы тұрғын үйлерге өз еркімен қоныстанған тұлғаларды шығаруды ұйымдастыру;
40) қала әкімімен берілген сенімхат негізінде коммуналдық тұрғын үйді, оның ішінде қызметтік тұрғын үйді иеліктен шығару (жекешелендіру) жөнінде мәмілелер жасау;
41) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
42) құзыреті шегінде мемлекеттік тұрғын үй бағдарламаларын іске асыру;
43) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекемеге жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
3 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
18. Мемлекеттік мекемені басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
19. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
20. Мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары, сектор меңгерушілері болады.
21. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) өз орынбасарларының, сектор меңгерушілерінің және басқа да қызметкерлердің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
2) заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыру бойынша дербес жауапты болады;

32) проведение работы по выявлению бесхозяйного, брошенного (оставленного) движимого и недвижимого имущества юридических и физических лиц и постановке на учет квартир в качестве бесхозяйного недвижимого имущества;
33) предъявление исков (иные заявления) и участие в судах самостоятельно и через представителя по делам, связанными с функциями государственного органа;
34) проведение необходимых процедур по принятию в коммунальную собственность как жилых, так и нежилых объектов и регистрации права коммунальной собственности города Экибастуза;
35) организация работ по инвентаризации государственного жилищного фонда города Экибастуза;
36) обеспечение жильем отдельных категорий граждан в соответствии с законодательством;
37) принятие мер по взысканию в судебном порядке задолженностей по оплате за пользование государственным жильем;
38) ведение раздельных списков учета нуждающихся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда;
39) организация выселения лиц, самоуправно вселившихся в жилища находящихся в ведении местного исполнительного органа;
40) заключение сделок по отчуждению (приватизации) коммунального жилья, в том числе служебного жилья на основании доверенности, выданной акимом города;
41) оказание государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
42) реализация государственных жилищных программ в пределах компетенции;
43) осуществление других функции возложенных на государственное учреждение в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза"
18. Руководство государственным учреждением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих полномочий.
19. Первый руководитель государственного учреждения назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения имеет заместителей, заведующих секторов, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, заведующих секторами и других работников;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников в соответствии с законодательством;
3) организует и руководит работой государственного учреждения и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих функций;

4) белгіленген заңнама тәртібінде қызметкерлерді мадақтайды, оларға материалдық көмек көрсетеді, тәртіптік жаза қолданады;
5) барлық қызметкерлер үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бағытындағы жұмыстарды ұйымдастырады, шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдауға дербес жауапты болады;
7) мемлекеттік мекеменің секторлары - құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
8) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, сондай-ақ сотта сенімхатсыз мемлекеттік мекемесін ұсынады;
9) мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдайды, азаматтардан келіп түскен өтініштерді қарастырады;
10) мемлекеттік мекеменің төлемін өткізу, соның ішінде ақша алушылардың тиісті шоттарына төлемдер өткізу бойынша қазынашылық органдарымен бірлесіп тоқсан сайын салыстырып тексеруді қамтамасыз етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
23. Мемлекеттік мекеменің әкімшілігі мен еңбек ұжымының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен және ұжымдық шартпен реттеледі.
24. Мемлекеттік мекемесі мен Екібастұз қаласы әкімдігі арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. Мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласындағы уәкілетті органының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
4 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. Мемлекеттік мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Мемлекеттік мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. Мемлекеттік мекемеге бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, мемлекеттік мекеме өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

4) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение работников, оказание материальной помощи, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников;
5) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
6) организовывает работу и принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
7) утверждает положения о секторах - структурных подразделениях государственного учреждения;
8) без доверенности представляет государственное учреждение в государственных органах, иных организациях, а также в суде;
9) принимает граждан по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения рассматривает поступающие обращения граждан;
10) обеспечивает ежеквартальную сверку с органами казначейства по проведению платежей государственным учреждением, в том числе на соответствующие счета получателей денег;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения и трудовым коллективом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан и коллективным договором.
24. Взаимоотношения между государственным учреждением и акиматом города Экибастуза регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза"
26. Государственное учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственников, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением, относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
29. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата города Экибастуза"
29. Реорганизация и упразднение государственного учреждения осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.