"Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 193/25 шешімі
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік орган туралы Үлгілік ережеге сәйкес Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қоса беріліп отырған Ережесі бекітілсін.
2. Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 86/13 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қаласы мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қаласы
мәслихатының 2022 жылғы
27 желтоқсандағы
№ 193/25 шешімімен
бекітілген
"Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже 1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Екібастұз қалалық мәслихатының ұйымдастырушылық, құқықтық, материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз етуді жүзеге асыратын, депутаттарға олардың өкілеттіктерін жүзеге асыруға көмек көрсететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты"мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасыныңзаңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2022 года № 193/25
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года", Типовым положением о государственном органе, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза".
2. Признать утратившим силу решение Экибастузского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 86/13 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза"".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Экибастуза.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Утверждено
решением Экибастузского
городского маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 193/25
Положение государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим организационное, правовое, материально-техническое и иное обеспечение Экибастузского городского маслихата, оказывающим помощь депутатам в осуществлении их полномочий.
2. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат маслихатагорода Экибастуза" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Екібастұз қалалық мәслихаты төрағасының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да актілермен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
8. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты"мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 141200, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 45.
Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі - жұма күндері сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
13. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты"мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2 тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
14. Міндеттері:
1) қалалық мәслихаттың ұйымдастырушылық, құжаттамалық, құқықтық, ақпараттық-талдау қызметін қамтамасыз ету;
2) қалалық мәслихатпен қабылданған шешімдердің қолданыстағы заңнамаға сәйкес болуын қамтамасыз ету;
3)мемлекеттік функцияларды іске асыруды нормативтік құқықтық қамтамасыз ету, қалалық мәслихат қабылдайтын нормативтік құқықтық актілерді тіркеу және олардың орындалуына талдау жүргізу жөніндегі реттеушілік міндеттермен қамтамасыз ету;
4) сайлау комиссияларын қалыптастыру;
5) қалалық мәслихат депутаттарының қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
6) қалалық мәслихаттың қызметі туралы халықтың хабардар болуын қамтамасыз ету;
7) мәслихаттың бақылау функцияларын іске асыруды қамтамасыз ету;
8) мәслихаттың ақпараттық жүйелерін жетілдіру;
9) мәслихат аппараты қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды және оларды қайта даярлауды қамтамасыз ету;
10) Қоғамдық кеңестің қызметін ұйымдастырушылық қамтамасыз ету.
15. Құқықтары:
1) белгіленген тәртіп бойынша мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан ақпарат, анықтамалар, есептер, шешімдер жобаларын, нормативтік құқықтық актілері жобаларының бұқаралық ақпарат құралдарында басылуы туралы мәліметтер, ғылыми сараптамалар мен сараптамалық кеңестердің қорытындыларын, қалалық мәслихаттың қарауына енгізілген шешімдер жобалары бойынша қажетті келісулерді, сессиялардың күн тәртібі мен тұрақты (уақытша) комиссиялардың отырыстарында қаралатын мәселелер бойынша өзге де құжаттамаларды сұрау;

7. Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением председателя Экибастузского городского маслихата и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" утверждается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9.Местонахождение юридического лица: 141200, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Экибастуз, улица Машхур Жусупа, 45.
Режим работы государственного учреждения:
понедельник - пятница с 09.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
10. Полное наименование государственного органа–государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Экибастуза" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза".
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
14. Задачи:
1) организационное, документационное, правовое, информационно-аналитическое обеспечение деятельности городского маслихата;
2) обеспечение соответствия действующему законодательству решений, принимаемых городским маслихатом;
3) обеспечение регулятивными задачами по нормативному правовому обеспечению реализации государственных функций, регистрации и ведению анализа исполнения нормативных правовых актов, принимаемых городским маслихатом;
4) формирование избирательных комиссий;
5) материально-техническое обеспечение деятельности депутатов городского маслихата;
6) обеспечение информированности населения о деятельности городского маслихата;
7) обеспечение реализации контрольных функций маслихата;
8) усовершенствование информационных систем маслихата;
9) обеспечение повышения квалификации и переподготовки сотрудников аппарата маслихата;
10) организационное обеспечение деятельности Общественного совета.
15. Права:
1) запрашивать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, справки, отчеты, проекты решений, сведения о публикации в средствах массовой информации проектов нормативных правовых актов, заключения научных экспертиз и экспертных советов, необходимые согласования по внесенным проектам решений городского маслихата и иную документацию по вопросам повестки дня сессий и заседаний постоянных (временных) комиссий;
2) привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в проработке вопросов, относящихся к компетенции городского маслихата, создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих решений;

3) депутаттар сауалдарының және депутаттық ұсыныстардың уақтылы қаралуын және іске асырылуын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік органдар мен мекемелерге сұраулау жіберу;
4) қалалық мәслихатқа жолданған азаматтардың өтініштерінің орындалу мерзімі мен нәтижелеріне бақылауды жүзеге асыру;
16. Міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде қалалық мәслихат регламентінің сақталуын қамтамасыз ету;
2) қалалық мәслихаттың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша лауазымды тұлғаларға және мемлекеттік органдарға консультативтік-әдістемелік, ақпараттық, ұйымдастырушылық-техникалық және өзге де көмек көрсету.
17. Функциялар:
1) қалалық мәслихат депутаттарына ұйымдастырушылық, құжаттамалық, құқықтық, ақпараттық-талдау қызметтерін көрсету;
2) қалалық мәслихаттың қарауына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын және шешімдердің өзге де жобаларын әзірлеуді бақылау, қалалық мәслихат қабылдаған нормативтік құқықтық актілердің мониторингін жүзеге асыру;
3) мәслихат қызметін қамтамасыз етуге арналған шығыстарды айқындау, іссапар шығыстарын өтеу, депутаттарды депутаттық қызметті жүзеге асыру үшін қажетті кеңсе керек-жарақтарымен және өзге де тауарлармен қамтамасыз ету;
4) бұқаралық ақпарат құралдарында мәслихат қызметі туралы мәліметтердің жариялануын ұйымдастыру, қалалық мәслихат қабылдайтын нормативтік-құқықтық актілерді жариялау;
5) атқарушы органдар басшыларының ақпараттарын, есептерін жинау, талдау, қалалық мәслихат депутаттары алдында өз қызметі туралы есеп беретін мемлекеттік органдар қызметінің нәтижелері туралы анықтамалар дайындау;
6) қалалық мәслихат аппаратының ресми сайтын қалалық мәслихаттың қызметі туралы қажетті ақпаратпен толықтыру және оның бөлімдерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
3 тарау. Мәслихат төрағасының мәртебесі, өкілеттігі, мемлекеттік органның мәслихат аппаратының басшысы
18. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты"мемлекеттік мекемесіне басшылықты қалалық мәслихат төрағасы жүзеге асырады, ол "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауапты .
19. Қалалық мәслихаттың төрағасы тұрақты негізде жұмыс істейтін лауазымды тұлға болып табылады.
20. Қалалық мәслихат төрағасының өкілеттіктері:
1) мәслихат сессиясын және оның қарауына енгізілетін мәселелерді әзірлеуді ұйымдастырады, сессияның күн тәртібін қалыптастырады, хаттама жасалуын қамтамасыз етеді, мәслихат сессиясында қабылданған немесе бекітілген шешімдерге, өзге де құжаттарға қол қояды;

3) направлять запросы в государственные органы и учреждения в целях обеспечения своевременности рассмотрения и реализации запросов депутатов и депутатских предложений;
4) осуществлять контроль за сроками и результатом исполнения обращений граждан, адресованных в городской маслихат;
16. Обязанности:
1) обеспечивать соблюдение регламента городского маслихата в пределах своей компетенции;
2) оказывать консультативно-методическую, информационную, организационно-техническую и иную помощь должностным лицам и государственным органам по вопросам, входящим в компетенцию городскогомаслихата.
17. Функции:
1) оказание организационных, документационных, правовых, информационно-аналитических услуг депутатам городскогомаслихата;
2) контроль за разработкой проектов нормативных правовых актов и иных проектов решений, вносимых на рассмотрение городского маслихата, осуществление мониторинга нормативных правовых актов, принятых городским маслихатом;
3) определение расходов на обеспечение деятельности маслихата, возмещение командировочных расходов, обеспечение депутатов необходимыми канцелярскими принадлежностями и иными товарами для осуществления депутатской деятельности;
4) организация публикаций в средствах массовой информации сведений о деятельности маслихата, публикация нормативно-правовых актов, принимаемых городскиммаслихатом;
5) сбор, анализ информации, отчетов руководителей исполнительных органов, подготовка справок о результатах деятельности государственных органов, отчитывающихся о своей деятельности перед депутатами городскогомаслихата;
6) наполнение официального сайта аппарата городского маслихата необходимой информацией о деятельности городского маслихата и обеспечение функционирования его разделов.
Глава 3. Статус, полномочия председателя маслихата, руководителя аппарата маслихата государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат маслихата города Экибастуза" осуществляется председателем городского маслихата, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" задач и осуществление им своих функций.
19. Председатель городского маслихата является должностным лицом, работающим на постоянной основе.
20. Полномочия председателя городского маслихата:
1) организует подготовку сессии маслихата и вопросов, вносимых на ее рассмотрение, формирует повестку дня сессии, обеспечивает составление протокола, подписывает решения, иные документы, принятые или утвержденные на сессии маслихата;

2) қалалық мәслихат сессиясын шақыру туралы шешім қабылдайды;
3) қалалық мәслихат сессиясының отырысын жүргізеді, мәслихат регламентінің сақталуын қамтамасыз етеді;
4) қалалық мәслихат депутаттарының өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына жәрдемдеседі, оларды қажетті ақпаратпен қамтамасыз етеді, депутаттарды мәслихат сессияларына, оның тұрақты комиссиялары мен өзге де органдарының жұмысына және сайлау округтеріне қатысу үшін қызметтік міндеттерін орындаудан босатуға байланысты мәселелерді қарайды;
5) депутаттар сауалдарының және депутаттық өтініштердің қаралуын бақылайды;
6) мәслихат аппаратының қызметіне басшылық жасайды, оның қызметшілерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
7) сайлаушылардың өтініштері туралы және олар бойынша қабылданған шаралар туралы қалалық мәслихатқа ұдайы ақпарат беріп отырады;
8) мәслихаттың өзге де жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара іс-қимылын ұйымдастырады;
9) Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-заң) 24-бабының 1-тармағына сәйкес әкімге сенімсіздік білдіру туралы мәселеге бастамашы болған мәслихат депутаттарының жиналған қолдарының түпнұсқалығын тексеруді ұйымдастырады;
10) өз құзыретіндегі мәселелер бойынша өкімдер шығарады;
11) мәслихаттың тұрақты комиссияларының, өзге де органдарының және депутаттық топтардың қызметін үйлестіреді;
12) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен және қоғамдық бірлестіктермен қарым-қатынастарда қалалық мәслихаттың атынан өкілдік етеді;
13) мәслихат шешімдерінің жариялануын қамтамасыз етеді, олардың орындалуына бақылау жасау жөніндегі іс-шараларды белгілейді;
14) осы Заңда, регламентте және мәслихат шешімінде көзделген өзге де өкілеттіктерді орындайды;
15) заңнамада белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде мәслихат аппаратының қызметкерлерін көтермелейді және тәртіптік жаза қолданады;
16) "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады.
17) қалалық мәслихаттың төрағасы болмаған жағдайда оның өкілеттігін қалалық мәслихаттың тұрақты комиссияларының бірінің төрағасы немесе қалалық мәслихат депутаты уақытша жүзеге асырады.
18) Мәслихат аппаратын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қалалық мәслихат төрағасы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын аппарат басшысы басқарады.

2) принимает решение о созыве сессии городского маслихата;
3) ведет заседание сессии городского маслихата, обеспечивает соблюдение регламента маслихата;
4) содействует депутатам городского маслихата в осуществлении ими своих полномочий, обеспечивает их необходимой информацией, рассматривает вопросы, связанные с освобождением депутатов от выполнения служебных обязанностей для участия в сессиях маслихата, в работе его постоянных комиссий и иных органов, и в избирательных округах;
5) контролирует рассмотрение запросов депутатов и депутатских обращений;
6) руководит деятельностью аппарата маслихата, назначает на должность и освобождает от должности его служащих;
7) регулярно представляет в городской маслихат информацию об обращениях избирателей и о принятых по ним мерах;
8) организует взаимодействие маслихата с иными органами местного самоуправления;
9) организует проверку подлинности собранных подписей депутатов маслихата, инициирующих вопрос о выражении недоверия акиму в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее - Закон);
10) по вопросам своей компетенции издает распоряжения;
11) координирует деятельность постоянных комиссий, иных органов маслихата и депутатских групп;
12) представляет городской маслихат в отношениях с государственными органами, организациями, органами местного самоуправления и общественными объединениями;
13) обеспечивает опубликование решений маслихата, определяет меры по контролю за их исполнением;
14) выполняет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, регламентом и решением маслихата;
15) в установленном законодательством порядке и в пределах своей компетенции поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников аппарата маслихата;
15) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Аппарат маслихата города Экибастуза", и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.

21. Мәслихат аппараты басшысының өкілеттігі:
1) сессиялардың жалпы отырыстарын дайындауды және өткізуді, аппарат қызметінде жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
2) қалалық мәслихат төрағасына аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы ұсыныстар енгізеді;
3) мәслихат аппаратының қызметкерлеріне басшылықты жүзеге асырады, олардың жұмысын ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
4) мемлекеттік қызметшілердің жалпы өтілін белгілеу жөніндегі комиссияға басшылықты жүзеге асырады, атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын, құжат айналымын ұйымдастыру жөніндегі жұмысты бақылайды;
5) қалалық мәслихат төрағасына аппарат қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру және сыйақы беру мәселелері бойынша ұсыныстарды келіседі және ұсынады;
6) қалалық мәслихаттың қол қоюына және қарауына шешімдердің, өкімдердің жобаларын, сондай-ақ қалалық мәслихат төрағасына жолданатын құжаттар мен материалдарды ұсынады;
7) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
8) мәслихат аппаратының әкімшілік-шаруашылық қызметіне бақылауды жүзеге асырады.
22. Мәслихат аппаратының басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттердің орындалуына жауапты болады.
23. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес айқындалады.
24. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
4 тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
25. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
26. "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Екібастұз қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5 тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату

21. При отсутствии председателя городского маслихата его полномочия временно осуществляются председателем одной из постоянных комиссий городского маслихата или депутатом городского маслихата.
22. Аппарат маслихата возглавляет руководитель аппарата, назначаемый и освобождаемый от должности председателем городского маслихата в установленном законодательством порядке Республики Казахстан.
23. Полномочия руководителя аппарата маслихата:
1) обеспечивает подготовку и проведение пленарных заседаний сессий, соблюдение законодательства о местном государственном управлении и самоуправлении в деятельности аппарата;
2) вносит предложения председателю городского маслихата о назначении на должность и освобождении от должности работников аппарата;
3) осуществляет руководство работниками аппарата маслихата, организует, координирует и контролирует их работу;
4) осуществляет руководство комиссией по установлению общего стажа государственных служащих, контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу по организации документооборота;
5) согласовывает и представляет председателю городского маслихата предложения по вопросам командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации и премирования работников аппарата;
6) предоставляет на подпись и рассмотрение городского маслихата проекты решений, распоряжений, а также адресуемые председателю городского маслихата документы и материалы;
7) подписывает служебную документацию;
8) осуществляет контроль за административно-хозяйственной деятельностью аппарата маслихата.
24. Руководитель аппарата маслихата в соответствии с законодательством Республики Казахстан несет ответственность за выполнение возложенных на него обязанностей.
25. Взаимоотношение между администрацией государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и иныминормативными правовыми актами Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Аппарат маслихата города Экибастуза" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество государственного органа
27. Государственное учреждение "Аппарат маслихатагорода Экибастуза" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.