2023-2025 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 212/7 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4890476 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1618292 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 231602 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3015602 мың теңге;
2) шығындар – 5170490 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31860 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 66305мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34445 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 59872 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 59872мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 371746 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 371746 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 76/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 564563 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 457675 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 30123 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 25749 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 34251 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 35644 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 30769 мың теңге;
Железин ауылдық округі 90832 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 32535 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 35979 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 44820 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 30048 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 33157 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 33768 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 461526 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 31113 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 25727 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 35602 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 36789 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 31678 мың теңге;
Железин ауылдық округі 83445 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 34439 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 36138 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 46181 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 31892 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 35278 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 33244 мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2022 года № 212/7.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4890476 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1618292 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 24980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 231602 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3015602 тысячи тенге;
2) затраты – 5170490 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31860 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66305 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34445 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 59872 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 59872 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 371746 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 371746 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2023 № 76/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 564563 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 457675 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 30123 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 25749 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 34251 тысяча тенге;
Веселорощинский сельский округ 35644 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 30769 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 90832тысячи тенге;
Казахстанский сельский округ 32535 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 35979 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 44820 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 30048 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 33157 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 33768 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 461526 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 31113 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 25727 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 35602тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ 36789тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 31678 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 83445 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 34439 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 36138 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 46181 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 31892 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 35278 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 33244 тысячи тенге.

5. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 489663 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 33867 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 27169 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38158 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 39661 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34217 мың теңге;
Железин ауылдық округі 87145 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 36355 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 38383 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 47504 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33919 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 37768 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 35517 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
113680 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
32436 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
44696 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
18856 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
14648 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
1040 мың теңге – төмен тұрған бюджеттерге ағымдағы нысаналы шығындарға арналған.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 489663 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 33867 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 27169 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 38158 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 39661 тысяча тенге;
Енбекшинский сельский округ 34217 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 87145 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36355 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 38383 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 47504 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 33919 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 37768 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 35517 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
113680 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
32436 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
44696 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
18856 тысячи тенге – на капитальные расходы государственного органа;
14648 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
1040 тысяч тенге – на целевые текущие затраты нижестоящим бюджетам.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 76/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 32909 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Железин аудандық мәслихатының хатшысы П. Лампартер
Железин аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
21 желтоқсандағы

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2023 № 76/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 32909 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Железинского районного маслихата П. Лампартер
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 21 декабря 2022 года

59884
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59884
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
42136
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42136
02
Қорғаныс
48746
1
Әскери мұқтаждар
15435
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15435
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15435
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
33311
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33311
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
33311
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
414440
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20523
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20523
2
Әлеуметтiк көмек
324713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
324713
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
29629
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15215
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
163
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96501
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
731
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94343
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16994
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71137
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69204
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69204
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

59884
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59884
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
42136
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
42136
02
Оборона
48746
1
Военные нужды
15435
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15435
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15435
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
33311
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33311
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
33311
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
414440
1
Социальное обеспечение
20523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20523
005
Государственная адресная социальная помощь
20523
2
Социальная помощь
324713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
324713
002
Программа занятости
29629
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15215
006
Оказание жилищной помощи
163
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96501
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
731
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94343
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
16994
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71137
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69204
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения