2023 – 2025 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 105-26-7 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4455111 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1059162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3370944 мың теңге;
2) шығындар – 4533131 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14128 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41564 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27436 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -92148 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 92148 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 38-11-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 1001716 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 414230 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 32972 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 31959 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 30998 мың теңге;
Голубовка ауылы – 29954 мың теңге;
Ертіс ауылы – 79452 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 29127 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 31832 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 30959 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 29197 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 31578 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 27107 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 29095 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
114777 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
1023 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
74909 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс - шаралар өткізуге;
31759 мың теңге – елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
2173 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
3905 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
5354 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға.";

Об Иртышском районном бюджете на 2023 – 2025 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2022 года № 105-26-7.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4455111 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1059162 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 19400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3370944 тысячи тенге;
2) затраты – 4533131 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14128 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41564 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27436 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -92148 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 92148 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2023 № 38-11-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1001716 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 414230 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 32972 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 31959 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 30998 тысяч тенге;
село Голубовка – 29954 тысячи тенге;
село Иртышск – 79452 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 29127 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 31832 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 30959 тысяч тенге;
село Майконыр – 29197 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 31578 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 27107 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 29095 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2023 год бюджетам сел и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
114777 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
1023 тысячи тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
74909 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
31759 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов;
2173 тысячи тенге – на капитальные расходы государственных органов;
3905 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
5354 тысячи тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 38-11-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Алып тасталды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 38-11-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2023 № 38-11-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
6. Исключен решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2023 № 38-11-8 (вводится в действие с 01.01.2023).