Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Төрағасының 2022 жылғы 14 наурыздағы № 103-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Төрағасының 2022 жылғы 12 тамыздағы № 317-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Төрағасының 12.08.2022 № 317-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 17-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі аппарат басшысының 2022 жылғы 9 наурыздағы № 160 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің Кадрлық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 14 марта 2022 года № 103-НҚ. Отменен приказом Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 12 августа 2022 года № 317-НҚ.
Сноска. Отменен приказом Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения РК от 12.08.2022 № 317-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б" утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 160 "Об утверждении штатной численности Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению кадровой и организационно-правовой работы Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2020 жылғы 13 қарашадағы №4-НҚ бұйрығының күші жойылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға Б. Байсеркин
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және
фармацевтикалық комитеті
төрағасының
2022 жылғы 14 наурыздағы
№ 103-НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Кадрлық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс басқармасы
1. Кадрлық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-02-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе қоғамдық қауіпсіздік (құқық қорғау қызметі) және/немесе бизнес және басқару (мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің кадрлық және ұйымдастырушылық-құқықтық жұмысын үйлестіру. Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттік шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіру. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне заңдық сараптама жүргізу. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлармен қамтамасыз ету мониторингін жүргізу және кадрлық іс қағаздарын жүргізу. Кадрлардың кәсіби бейімделуі мен кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау жөніндегі қызметті үйлестіру және ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, олардың аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша алдын алу іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, Басқарма құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

3. Отменить приказ исполняющей обязанности председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года №4-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Б. Байсеркин
Приложение
к приказу Председателя
Комитета медицинского и
фармацевтического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от " __" _________2022 года
№___
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Управление кадровой и организационно-правовой работы
1. Руководитель Управления кадровой и организационно-правовой работы, категория C-3 (1 единица), № 25-02-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (юриспруденция, международное право) и/или общественная безопасность (правоохранительная деятельность) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация кадровой и организацонно-правовой работы Комитета. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям действующего законодательства Республики Казахстан. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства. Координация и организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников Комитета и его территориальных подразделений. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

2. Кадрлық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (2 бірлік), № 25-02-2, 25-02-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе қоғамдық қауіпсіздік (құқық қорғау қызметі) және/немесе бизнес және басқару (мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттік шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіру. Сот жұмысын, аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорыту. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне заңдық сараптама жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Комитеттің орталық аппаратының, аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Сыбайлас жемқорлыққа, терроризмге және экстремизмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша іс-шаралар жоспарларын, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Комитет қызметкерлері мен аумақтық бөлімшелер басшылығына қатысты қызметтік тергеп-тексеру жүргізу. Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қызметіне ішкі бақылауды ұйымдастыру және жүргізу. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

2. Главный эксперт Управления кадровой и организационно-правовой работы, категория C-4 (2 единицы), № 25-02-2, 25-02-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (юриспруденция, международное право) и/или общественная безопасность (правоохранительная деятельность) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям действующего законодательства Республики Казахстан. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников центрального аппарата, территориальных подразделений Комитета. Реализация планов мероприятий, Государственных программ по вопросам противодействия коррупции, терроризму и экстремизму. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение служебных расследований в отношении сотрудников Комитета и руководства территориальных подразделений. Организация и проведение внутреннего контроля деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

3. Кадрлық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (1 бірлік), № 25-02-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе қоғамдық қауіпсіздік (құқық қорғау қызметі) және/немесе бизнес және басқару (мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрларға қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлармен қамтамасыз ету мониторингін жүргізу және кадрлық іс қағаздарды жүргізу. Кадрлардың кәсіби бейімделуі мен кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау жөніндегі қызметті ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді, олардың аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Комитет қызметкерлері мен аумақтық бөлімшелер басшылығына қатысты қызметтік тергеу жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қаржылық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алу басқармасы
4. Қаржылық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-03-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент) және/немесе математика және статистика (математика) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бюджеттік жоспарлауы мен бухгалтерлік есебін орталықтандырып жүргізу. Дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және аумақтық бөлімшелер бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және жинақтау. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есепті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Бюджеттік бағдарламалар бойынша жұмысты және орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

3. Главный эксперт Управления кадровой и организационно-правовой работы, категория C-4 (1 единица), № 25-02-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (юриспруденция, международное право) и/или общественная безопасность (правоохранительная деятельность) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Анализ и планирование потребности в кадрах. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства. Организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров. Проведение оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение служебных расследований в отношении сотрудников Комитета и руководства территориальных подразделений. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление финансового обеспечения и государственных закупок
4. Руководитель Управления финансового обеспечения и государственных закупок, категория C-3 (1 единица), № 25-03-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент) и/или математика и статистика (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы Управления. Централизованное ведение бюджетного планирования и бухгалтерского учета Комитета и его территориальных подразделений. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и территориальным подразделениям. Рассмотрение материалов по списанию активов Комитета и его территориальных подразделений, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и его территориальных подразделений и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными предприятиями. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным организациям. Осуществление работы по бюджетным программам и централизованных государственных закупок. Оказание методической и практической помощи специалистам структурных и территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

5. Қаржылық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (7 бірлік), №№ 25-03-2, 25-03-3, 25-03-4, 25-03-5, 25-03-6, 25-03-7, 25-03-8
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент) және/немесе математика және статистика (математика) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бюджеттік жоспарлауы мен бухгалтерлік есебін орталықтандырып жүргізу. Дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және аумақтық бөлімшелер бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және жинақтау. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есепті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Бюджеттік бағдарламалар бойынша жұмысты және орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық көрсетілетін қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасы

5. Главный эксперт управления финансового обеспечения и государственных закупок, категория C-4 (7 единиц), №№ 25-03-2, 25-03-3, 25-03-4, 25-03-5, 25-03-6, 25-03-7, 25-03-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент) и/или математика и статистика (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Централизованное ведение бюджетного планирования и бухгалтерского учета Комитета и его территориальных подразделений. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и территориальным подразделениям. Рассмотрение материалов по списанию активов Комитета и его территориальных подразделений, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и его территориальных подразделений и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными предприятиями. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным организациям. Осуществление работы по бюджетным программам и централизованных государственных закупок. Оказание методической и практической помощи специалистам структурных и территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление внепланового контроля медицинской деятельности

6. Медициналық көрсетілетін қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 25-04-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру және ұйымдастыру. Медициналық қызметтерді көрсету саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыреті бойынша норма шығару қызметін жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулер шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тартуды мониторингілеуді жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау. Жоспардан тыс тексерулер нәтижелеріне, сондай-ақ жоспардан тыс тексерулер нәтижелері бойынша құқық қорғау органдарына жіберілген материалдарға мониторинг жүргізуді және талдауды үйлестіру. Халық арасында және бұқаралық ақпарат құралдарында резонанс тудырған жағдайларға жедел ден қою. Ана мен бала өлімінің барлық жағдайларында медициналық көмек көрсету сапасын бақылауды жүзеге асыру. Ана мен бала өлімін төмендету бойынша шұғыл шаралар қабылдау жөніндегі республикалық штабтың отырыстарына ана мен бала өліміне жүргізілген тексерулердің нәтижелері бойынша материалдар дайындау. Көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттану дәрежесін айқындау жөніндегі жұмысты үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

6. Руководитель Управления внепланового контроля медицинской деятельности, категория С-3 (1 единица), № 25-04-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, в рамках внеплановых проверок. Осуществление мониторинга привлечения независимых экспертов к внеплановым проверкам. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях в пределах компетенции. Координация ведения мониторинга и анализа результатов внеплановых проверок, а также материалов, направленных в правоохранительные органы по результатам внеплановых проверок. Оперативное реагирование на случаи, вызвавшие резонанс среди населения и в средствах массовой информации. Осуществление контроля качества оказания медицинской помощи во всех случаях материнской и младенческой смертности. Подготовка материалов по результатам проверенных случаев материнской и младенческой смертности на заседания Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению материнской и младенческой смертности. Координация работы по определению степени удовлетворенности уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

7. Медициналық көрсетілетін қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (6 бірлік), №№ 25-04-2, 25-04-3, 25-04-4, 25-04-5, 25-04-6, 25-04-7
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия)
Кәсіптік құзыреттілігі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік тілді және Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасын, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызметтер көрсету саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыреті бойынша норма шығару қызметін жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулер шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тартуға мониторингті жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау. Жоспардан тыс тексерулер нәтижелеріне, сондай-ақ жоспардан тыс тексерулер нәтижелері бойынша құқық қорғау органдарына жіберілген материалдарға мониторинг жүргізуді және талдауды үйлестіру. Халық арасында және бұқаралық ақпарат құралдарында резонанс тудырған жағдайларға жедел ден қою. Ана мен бала өлімінің барлық жағдайларында медициналық көмек көрсету сапасын бақылауды жүзеге асыру. Ана мен бала өлімін төмендету бойынша шұғыл шаралар қабылдау жөніндегі республикалық штабтың отырыстарына ана мен бала өліміне жүргізілген тексерулер нәтижелері бойынша материалдар дайындау. Көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттану дәрежесін айқындау жөніндегі жұмыстарды орындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық көрсетілетін қызметті профилактикалық бақылау басқармасы

7. Главный эксперт управления внепланового контроля медицинской деятельности, категория C-4 (6 единиц), №№ 25-04-2, 25-04-3, 25-04-4, 25-04-5, 25-04-6, 25-04-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, в рамках внеплановых проверок. Осуществление мониторинга привлечения независимых экспертов к внеплановым проверкам. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях в пределах компетенции. Ведение мониторинга и анализа результатов внеплановых проверок, а также материалов, направленных в правоохранительные органы по результатам внеплановых проверок. Оперативное реагирование на случаи, вызвавшие резонанс среди населения и в средствах массовой информации. Осуществление контроля качества оказания медицинской помощи во всех случаях материнской и младенческой смертности. Подготовка материалов по результатам проверенных случаев материнской и младенческой смертности на заседания Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению материнской и младенческой смертности. Осуществление работы по определению степени удовлетворенности уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление профилактического контроля медицинской деятельности

8. Медициналық көрсетілетін қызметті профилактикалық бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-05-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы Басқармаға басшылықты жүзеге асыру және оның қызметін ұйымдастыру. Құзыреті бойынша норма шығару қызметін жүзеге асыру. Аумақтық бөлімшелердің қызметі туралы есептілік деректерін жинақтау және талдау, сондай-ақ денсаулық сақтау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау бойынша тексерулер жүргізу. Профилактикалық бақылау, босандыру ұйымдарының ерекше тәртібі бойынша тексерулер нәтижелерінің мониторингіне және құзыреті шегінде нұсқамалардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Денсаулық сақтау субъектісі мамандарының жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсетуге қойылатын талаптарға сәйкестігін айқындау жөніндегі іс-шараларды жүргізуді үйлестіру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы қарауды бақылау. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылауды жүзеге асыру, қызметшілердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
9. Медициналық көрсетілетін қызметті профилактикалық бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (5 бірлік), №№ 05-2, 25-05-3, 25-05-4, 25-05-5, 25-05-6
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құзыреті бойынша норма шығару қызметін жүзеге асыру. Басқарма құзыреті шегінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеу. Профилактикалық бақылау бойынша тексерулерге тәуелсіз сарапшылардың тартылуына мониторингті жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қызметті үйлестіру, аумақтық бөлімшелердің қызметі туралы, сондай-ақ денсаулық сақтау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау бойынша тексерулердің және босандыру ұйымдарының ерекше тәртібінің есептілік деректерін талдау. Профилактикалық бақылау, босандыру ұйымдарының ерекше тәртіппен тексеру және құзыреті шегінде нұсқамаларды орындау нәтижелерінің мониторингін жүргізу. Денсаулық сақтау субъектілерінің жоғары технологиялық медициналық көмек (ЖТМК) көрсетуге қойылатын талаптарға сәйкестігін айқындау жөніндегі іс-шараларды жүргізу, берілген ЖТМК қорытындыларын жинау және талдау. Жоспарлы медициналық көмек (Медициналық-санитариялық алғашқы және мамандандырылған көмек) көрсету кезінде пациенттердің кенеттен қайтыс болуына тексеруді ұйымдастыру және жүргізу бойынша аумақтық бөлімшелерді үйлестіру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық көрсетілетін қызметті сертификаттау және лицензиялау басқармасы

8. Руководитель управления профилактического контроля медицинскй деятельности, категория C-3 (1 единица), № 25-05-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Кординация сбора и анализа отчетных данных о деятельности территориальных подразделений, а также проверок по профилактическому контролю с посещением субъекта здравоохранения. Осуществление контроля за мониторингом результатов проверок профилактического контроля, проверок по особому порядку организаций родовспоможения и исполнения предписаний в пределах компетенции. Координация проведения мероприятий по определению соответствия специалистов субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг. Контроль своевременности рассмотрения обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
9. Главный управления профилактического контроля медицинскй деятельности, категория C-4 (5 единиц), №№ 25-05-2, 25-05-3, 25-05-4, 25-05-5, 25-05-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Разработка методических рекомендаций в пределах компетенции Управления. Осуществление мониторинга привлечения независимых экспертов к проверкам по профилактическому контролю. Кординация деятельности по курируемым вопросам, анализ отчетных данных о деятельности территориальных подразделений, а также проверок по профилактическому контролю с посещением субъекта здравоохранения и особому порядка организаций родовспоможения. Мониторинг результатов проверок профилактического контроля, особого порядка организаций родовспоможения и исполнения предписаний в пределах компетенции. Осуществление мероприятий по определению соответствия субъектов здравоохранения требованиям к оказанию высокотехнологичной медицинской помощи (ВТМП), сбор и анализ выданных заключений ВТМП. Координация территориальных подразделений по организации и проведения проверок внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи). Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление сертификации и лицензирования медицинской деятельности

10. Медициналық көрсетілетін қызметті сертификаттау және лицензиялау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-06-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдерді даярлау (химия)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне, сондай-ақ көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық жасау және ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыреті шегінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
11. Медициналық көрсетілетін қызметті сертификаттау және лицензиялау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), №№ 25-06-2, 25-06-3, 25-06-4, 25-06-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдерді даярлау (химия)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін бағыттау. Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыреті шегінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық көрсетілетін қызмет саласындағы тәуекелдерді бағалау басқармасы

10. Руководитель Управления сертификации и лицензирования медицинской деятельности, категория C-3 (1 единица), № 25-06-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия) и/или право (юриспруденция) и/или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (химия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере медицинской деятельности. Своевременное и качественное оказание государственных услуг, оказываемых Комитетом. Реализация государственной политики в сфере здравоохранения. Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Участие в разработке законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
11. Главный эксперт управления сертификации и лицензирования медицинской деятельности, категория C-4 (4 единиц), №№ 25-06-2, 25-06-3, 25-06-4, 25-06-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия) и/или право (юриспруденция) и/или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (химия)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере медицинской деятельности. Своевременное и качественное оказание государственных услуг, оказываемых Комитетом. Реализация государственной политики в сфере здравоохранения. Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Участие в разработке законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление оценки рисков в сфере медицинских услуг

12. Медициналық көрсетілетін қызметтер саласындағы тәуекелдерді бағалау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-07-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру және ұйымдастыру. Медициналық қызметтер көрсету саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызметтер көрсету сапасы саласында норма шығармашылық қызметті жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесі негізінде тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және бақылау субъектісіне (объектісіне) барып профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімдерін әзірлеу. Тәуелсіз сараптаманы дамыту бойынша жұмысты жоспарлау және ұйымдастыру, медициналық ұйымдарда құпия аудитті енгізу, пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметтері мен Call-орталықтардың жұмысын үйлестіру. Медициналық оқыс оқиға жағдайларын (оқиғаларды) есепке алу және талдау жүйесін енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік құзыреттілігін аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу бойынша іс-шараларды, пациент құқықтары мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

12. Руководитель Управления оценки рисков в сфере медицинских услуг, категория C-3 (1 единица), № 25-07-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности в сфере качества оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Планирование и организация работы по развитию независимой экспертизы, внедрение конфиденциального аудита в медицинских организациях, координация работы Служб поддержки пациентов и внутреннего контроля и Call-центров регионов. Организация работы по внедрению системы учета и анализа медицинских инцидентов (ошибок). Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

13. Медициналық көрсетілетін қызметтер саласындағы тәуекелдерді бағалау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), №№ 25-07-2, 25-07-3, 25-07-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызмет көрсету саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету сапасы саласында норма шығармашылық қызметті жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесі негізінде тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімдерін әзірлеу. Тәуелсіз сараптаманы дамыту бойынша жұмысты жоспарлау және ұйымдастыру, медициналық ұйымдарда құпия аудитті енгізу, пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметтерінің және өңірлердің Call-орталықтарының жұмысын үйлестіру. Медициналық инциденттерді (қателерді) есепке алу және талдау жүйесін енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіби құзыреттілігіне аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу бойынша іс-шараларды, пациент құқықтары мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Фармацевтикалық қызметті бақылау басқармасы

13. Главный эксперт Управления оценки рисков в сфере медицинских услуг, категория C-4 (3 единицы), №№ 25-07-2, 25-07-3, 25-07-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности в сфере качества оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Планирование и организация работы по развитию независимой экспертизы, внедрение конфиденциального аудита в медицинских организациях, координация работы Служб поддержки пациентов и внутреннего контроля и Call-центров регионов. Организация работы по внедрению системы учета и анализа медицинских инцидентов (ошибок). Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление контроля фармацевтической деятельности

14. Фармацевтикалық қызметті бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), №25- 08-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау және ұйымдастыру. Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылауды, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібін жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын, құрамында этил спирті бар дәрілік заттардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттарды сатудың жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

14. Руководитель Управления контроля фармацевтической деятельности, категория C-3 (1 единица), № 25-08-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления. Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

15. Фармацевтикалық көрсетілетін қызметті бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № № 25-08-2, 25-08-3, 25-08-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы қызметіне, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына, құрамында этил спирті бар дәрілік заттардың айналымына, фармацевтикалық қызметпен айналысуды лицензиялау қағидаларына, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттарды сатудың жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

15. Главный эксперт Управления контроля фармацевтической деятельности, категория C-4 (3 единиц), №№ 25-08-2, 25-08-3, 25-08-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

16. Фармацевтикалық көрсетілетін қызметті бақылау басқармасының сарапшысы, C-5 санаты (1 бірлік), № 25-08-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы қызметіне, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына, құрамында этил спирті бар дәрілік заттардың айналымына, фармацевтикалық қызметпен айналысуды лицензиялау қағидаларына, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттарды сатудың жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Фармацевтикалық инспекторат және интеграциялау басқармасы

16. Эксперт Управления контроля фармацевтической деятельности, категория C-5 (1 единица), № 25-08-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление фармацевтического инспектората и интеграции

17. Фармацевтикалық инспекторат және интеграциялау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-09-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық жасау және ұйымдастыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласында мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына сәйкестік мәселелерін үйлестіру және инспекциялар жүргізу. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде фармацевтикалық инспекциялар жүргізу. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Фармацевтикалық инспекторат бөлігінде "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК жұмысын үйлестіру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. Фармацевтикалық инспекторат және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), №№ 25-09-2, 25-09-3, 25-09-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына сәйкестігіне инспекциялар жүргізуді ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде фармацевтикалық инспекциялар жүргізу. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Фармацевтикалық инспекторат бөлігінде "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК жұмысын үйлестіру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мониторингілеу басқармасы

17. Руководитель управления фармацевтического инспектората и интеграции, категория C-3 (1 единица), № 25-09-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Координация вопросов и проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Проведение фармацевтических инспекций в рамках Евразийского экономического Союза. Координация разработки нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза. Координация работы РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" в части фармацевтического инспектората. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
18. Главный эксперт управления фармацевтического инспектората и интеграции, категория C-4 (3 единицы), №№ 25-09-2, 25-09-3, 25-09-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация проведения инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Проведение фармацевтических инспекций в рамках Евразийского экономического Союза. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза. Координация работы РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" в части фармацевтического инспектората. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление мониторинга цен на лекарственные средства и медицинские изделия

19. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мониторингілеу басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 25-10-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және / немесе қоғамдық денсаулық сақтау және / немесе жалпы медицина және/немесе медициналық-профилактикалық іс) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және органикалық емес заттардың химиялық технологиясы) және / немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (экономика және / немесе қаржы)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау және ұйымдастыру. Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Өз құзыреті шегінде мониторингті жүзеге асыру. Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру

19. Руководитель управления мониторинга цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-3 (1 единица), № 25-10-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или медико-профилактическое дело) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (экономика и/или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Выработка предложений по формированию и реализация государственной политики в пределах компетенции. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление мониторинга в пределах своей компетенций. Координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств медицинских изделий". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

20. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мониторингілеу басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), №№ 25-10-2, 25-10-3, 25-10-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және / немесе қоғамдық денсаулық сақтау және / немесе жалпы медицина және/немесе медициналық-профилактикалық іс) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және органикалық емес заттардың химиялық технологиясы) және / немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (экономика және / немесе қаржы)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Өз құзыреті шегінде мониторингті жүзеге асыру. Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер басқармасы

20. Главный эксперт управления мониторинга цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-4 (3 единицы), №№ 25-10-2, 25-10-3, 25-10-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или медико-профилактическое дело) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (экономика и/или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Выработка предложений по формированию и реализация государственной политики в пределах компетенции. Осуществление мониторинга в пределах своей компетенций. Координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств медицинских изделий". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности

21. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 25-11-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе Биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (информатика, ақпараттық жүйелер және / немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша басқарманың, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің қызметіне жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің аумақтық бөлімшелері жұмысының жай-күйіне жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

21. Руководитель Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, категория С-3 (1 единица), № 25-11-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или естественные науки (экология) и/или право (юриспруденция) и/или информационно-коммуникационные технологии (информатика, информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности и/или математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий. Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы территориальных подразделений Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

22. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (4 бірлік), № 25-11-2, 25-11-3, 25-11-4, 25-11-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (информатика, ақпараттық жүйелер және /немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің аумақтық бөлімшелері жұмысының жай-күйіне жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

22. Главный эксперт Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, категория С-4 (4 единицы), № 25-11-2, 11-3, 25-11-4, 25-11-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или естественные науки (экология) и/или право (юриспруденция) и/или информационно-коммуникационные технологии (информатика, информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности и/или математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное оказание государственных услуг в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы территориальных подразделений Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

23. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (2 бірлік), № 25-11-6, 25-11-7
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және/немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (информатика, ақпараттық жүйелер және /немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Комитеттің аумақтық бөлімшелері жұмысының жай-күйіне жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпті дамыту басқармасы

23. Эксперт Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, категория С-5 (2 единицы), №№ 25-11-6, 25-11-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или естественные науки (экология) и/или право (юриспруденция) и/или информационно-коммуникационные технологии (информатика, информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности и/или математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное оказание государственных услуг в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы территориальных подразделений Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление развития фармацевтической и медицинской промышленности

24. Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпті дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), №25-29-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және / немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (экономика және/немесе қаржы және / немесе мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және Басқарманың қызметін ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру; өз құзыреті шегінде медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісі бойынша инвестициялық жобаларға мемлекеттік қолдау көрсету бойынша ұсыныстар әзірлеу; халықаралық стандарттарға (GLP және ISO-17025) сәйкес келетін аккредиттелген зертханалардың/орталықтардың үлесін ұлғайту; ұлттық реттеушінің ДДҰ бенчмаркингінің жетілу деңгейіне қол жеткізуі; дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды шығарудың жаңа өндірістерін құру және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісін оқшаулау үшін шетелдік компанияларды тарту, отандық өндірістің дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыруды үйлестіру, медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпті дамыту мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық одақпен өзара іс-қимыл; Медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпті дамыту мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру; жетекшілік ететін саладағы консультациялық-кеңесші органдардың қызметін үйлестіруге қатысу; сыртқы нарықта ОТӨ мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

24. Руководитель Управления развития фармацевтической и медицинской промышленности, категория С-3 (1 единица), №25-29-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководстваа и организация деятельности Управления. Реализации государственной политики в области медицинской и фармацевтической промышленности в пределах своей компетенции. Выработка предложений по формированию и совершенствованию государственной политики в области медицинской и фармацевтической промышленности и оказанию государственной поддержки инвестиционных проектов по производству лекарственных средств, и медицинских изделий. Увеличение доли аккредитованных лабораторий/центров на соответствие международным стандартам (GLP и ISO-17025). Организация достижения уровней зрелости бенчмаркинга ВОЗ национального регулятора. Координация реализации мероприятий по созданию новых производств по выпуску лекарственных средств и медицинских изделий и привлечению иностранных компаний для локализации производства лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения доступности лекарственных средств и медицинских изделий отечественного производства. Взаимодействие с Евразийским Экономическим Союзом по вопросам развития медицинской и фармацевтической промышленности. Совершенствование нормативной правовой базы, регулирующую вопросы развития медицинской и фармацевтической промышленности. Участие в координации деятельности консультативно-совещательных органов в курируемой отрасли. Реализация мероприятий по защите интересов ОТП на внешнем рынке. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

25. Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпті дамыту басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бірлік), №25-29-2, 25-29-3, 25-29-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және / немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру; өз құзыреті шегінде медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісі бойынша инвестициялық жобаларға мемлекеттік қолдау көрсету жөніндегі ұсыныстар әзірлеу; халықаралық стандарттарға (GLP және ISO-17025) сәйкес келетін аккредиттелген зертханалардың/орталықтардың үлесін ұлғайту; ұлттық реттеушінің ДДҰ бенчмаркингінің жетілу деңгейіне қол жеткізуі; дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды шығару жөніндегі жаңа өндірістерді құру және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар өндірісін оқшаулау үшін шетелдік компанияларды тарту, отандық өндірістің дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыруды үйлестіру, медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпті дамыту мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық одақпен өзара іс-қимыл; медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпті дамыту мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру; жетекшілік ететін саладағы консультациялық-кеңесші органдардың қызметін үйлестіруге қатысу; сыртқы нарықта ОТӨ мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру; дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісін оқшаулау үшін шетелдік компанияларды тарту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; фармацевтикалық өнеркәсіп объектілері паспорттарының базасын қалыптастыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

25. Главный эксперт Управления развития фармацевтической и медицинской промышленности, категория C-4 (3 единицы), №№ 25-29-2, 25-29-3, 25-29-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах своей компетенции реализации государственной политики в области медицинской и фармацевтической промышленности. Выработка предложений по формированию и совершенствованию государственной политики в области медицинской и фармацевтической промышленности и оказанию государственной поддержки инвестиционных проектов по производству лекарственных средств, и медицинских изделий. Организаци увеличения доли аккредитованных лабораторий/центров на соответствие международным стандартам (GLP и ISO-17025). Организация достижения уровней зрелости бенчмаркинга ВОЗ национального регулятора; координация реализации мероприятий по созданию новых производств по выпуску лекарственных средств и медицинских изделий и привлечению иностранных компаний для локализации производства лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения доступности лекарственных средств и медицинских изделий отечественного производства. Взаимодействие с Евразийским Экономическим Союзом по вопросам развития медицинской и фармацевтической промышленности. Совершенствование нормативной правовой базы, регулирующую вопросы развития медицинской и фармацевтической промышленности. Организация работы по привлечению иностранных компаний для локализации производства лекарственных средств и медицинских изделий. Формирование базы паспортов объектов фармацевтической промышленности. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

26. Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпті дамыту басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік), №25-29-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина) және/немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) және / немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық және бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы) және/немесе биология және сабақтас ғылымдар (биотехнология) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде медицина және фармацевтика өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыру. Халықаралық стандарттарға (GLP және ISO-17025) сәйкес келетін аккредиттелген зертханалардың/ орталықтардың үлесін ұлғайтуды ұйымдастыру. Ұлттық реттеушінің ДДҰ бенчмаркингінің жетілу деңгейіне жетуін ұйымдастыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды шығару бойынша жаңа өндірістер құру және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар өндірісін оқшаулау үшін шетелдік компанияларды тарту, отандық өндірістің дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыруды үйлестіру. Жетекшілік ететін саладағы консультациялық-кеңесші органдардың қызметін үйлестіруге қатысу. ОТӨ мүдделерін сыртқы нарықта қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар өндірісін оқшаулау үшін шетелдік компанияларды тарту бойынша жұмысты ұйымдастыру. Фармацевтикалық өнеркәсіп объектілері паспорттарының базасын қалыптастыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

26. Эксперт Управления развития фармацевтической и медицинской промышленности, категория C-5 (1 единица), № 25-29-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (фармация и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина) и/или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) и/или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических и неорганических веществ) и/или биология и смежные науки (биотехнология) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах своей компетенции реализации государственной политики в области медицинской и фармацевтической промышленности. Организация увеличения доли аккредитованных лабораторий/ центров на соответствие международным стандартам (GLP и ISO-17025). Организация достижения уровней зрелости бенчмаркинга ВОЗ национального регулятора. Координация реализации мероприятий по созданию новых производств по выпуску лекарственных средств и медицинских изделий и привлечению иностранных компаний для локализации производства лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения доступности лекарственных средств и медицинских изделий отечественного производства. Участие в координации деятельности консультативно-совещательных органов в курируемой отрасли. Реализация мероприятий по защите интересов ОТП на внешнем рынке. Организация работы по привлечению иностранных компаний для локализации производства лекарственных средств и медицинских изделий. Формирование базы паспортов объектов фармацевтической промышленности. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.