Солтүстік Қазақстан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 20-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 106 135,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 51 687 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 767 584,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 910 мың тенге;
трансферттер түсімі – 353 643 852,7 мың теңге;
2) шығындар – 399 013 546,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 607 679,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 32 364 078,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 756 399,3 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 7 500 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 015 090,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 015 090,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22 561 167,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 095 484 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 549 406,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 30.06.2023 № 4/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2023 № 5/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы;
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алым.

Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 23/1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 20 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, 75 статьей Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 698 749,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 51 687 788 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 307 981 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 910 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 353 696 070,7 тысячи тенге;
2) затраты – 398 603 677,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 921 925,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 678 324,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 756 399,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 500 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 326 853,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 326 853,5 тысячи тенге:
поступление займов – 22 195 486 тысяч тенге;
погашение займов – 21 418 039,4 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 549 406,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.06.2023 № 4/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 04.09.2023 № 5/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 18.10.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 23.11.2023 № 8/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за негативное воздействие на окружающую среду;
плата за пользование животным миром;
платежи по возмещению исторических затрат;
сборы за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 30.06.2023 № 4/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2023 № 5/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2023 жылға облыстық бюджетке аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз.
4. 2023 жылға аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз;

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 30.06.2023 № 4/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 04.09.2023 № 5/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
город Петропавловск - 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.
4. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов.

5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
мұнай секторын ұйымдастырудан түсетін түсімдерден басқа залалдың орнын толтыру туралы өтініштер бойынша алынатын қаражат;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді және салық салу саласындағы құқық бұзушылықтарды қоспағанда, сот төрағасы немесе сот отырысында төрағалық етушi уәкiлдiк берген сот орындаушылары, сот приставтары және соттардың басқа да қызметкерлерi салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі;
бұрын облыстық бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражатты қайтару;
облыстық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 30.06.2023 № 4/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Облыстық бюджеттің кірістері облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
8. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенция 2023 жылға 17 086 266 мың теңге сомада белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 1 214 656 мың теңге;
Ақжар – 1 488 172 мың теңге;
Аққайың – 1 425 691 мың теңге;
Есіл – 1 243 725 мың теңге;
Жамбыл – 1 564 730 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 1 693 806 мың теңге;
Қызылжар – 1 179 941 мың теңге;
Мамлют – 1 219 828 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 743 198 мың теңге;
Тайынша – 774 277 мың теңге;
Тимирязев – 1 179 752 мың теңге;
Уәлиханов – 2 031 812 мың теңге;
Шал ақын – 1 326 678 мың теңге.
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте Петропавл қаласының бюджетiнен 6000000 мың теңге сомада бюджеттiк өндiрiп алу көлемi қарастырылсын.

5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
средства, полученные по искам о возмещении вреда, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые судебными исполнителями, судебными приставами и другими сотрудниками судов, уполномоченными председателем суда или председательствующим в заседании суда, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и правонарушений в области налогообложения;
поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета;
возвраты неиспользованных средств, ранее полученных из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 30.06.2023 № 4/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет поступлений от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
7. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2023 год в сумме 17 086 266 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому – 1 214 656 тысяч тенге;
Акжарскому – 1 488 172 тысячи тенге;
Аккайынскому – 1 425 691 тысяча тенге;
Есильскому – 1 243 725 тысяч тенге;
Жамбылскому – 1 564 730 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 1 693 806 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 1 179 941 тысяча тенге;
Мамлютскому – 1 219 828 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 743 198 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 774 277 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 179 752 тысячи тенге;
Уалихановскому – 2 031 812 тысяч тенге;
Шал акына – 1 326 678 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Петропавловска в сумме 6 000 000 тысяч тенге.

10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің екі студенттік жатақханасын салуға;
2) "Қуатты өңірлер - ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) "Қуатты өңірлер - ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы аясында ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
2) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
3) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
4) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
5) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
9) азаматтарды жұмыспен қамту мәселелері бойынша әлеуметтік қолдауды қамтамасыз ету.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 10-1–тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 04.09.2023 № 5/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:

10. Учесть в областном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе на:
1) строительство двух студенческих общежитий Северо-Казахстанского государственного университета имени Манаша Козыбаева;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны";
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
10-1. Учесть в областном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
3) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
4) проведение противоэпизоотических мероприятий;
5) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
6) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
7) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
8) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
9) обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 04.09.2023 № 5/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Учесть в областном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:

1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы аясында салынған орта білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
2) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
3) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы аясында денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге;
4) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы аясында жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы аясында орта білім беру объектілерін салуға;
2) "Қуатты өңірлер - ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы аясында ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
3) "Ауыл - ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
4) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы аясында денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
5) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
6) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба аясында индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
7) арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамытуға;
8) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы аясында қалалардағы сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
9) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
10) жылумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
11) облыс орталықтарында инженерлік және көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

1) содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) проведение капитального ремонта объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
4) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения".
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Учесть в областном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны";
3) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
4) строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
5) развитие транспортной инфраструктуры;
6) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы;
7) развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков;
8) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
9) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
10) развитие системы теплоснабжения;
11) развитие инженерной и транспортной инфраструктуры в областных центрах.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".

Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде:
1) ауыл тұрғындарының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды тарату үшін ауыл тұрғындарына микрокредиттер беруге;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) жастардың кәсiпкерлiк бастамасына жәрдемдесу үшін.
4) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға.
Көрсетілген сомаларды бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
14-1. 5-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстары 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Учесть в областном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) для содействия предпринимательской инициативе молодежи.
4) на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
14-1. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года, и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).

15. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
16. Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 908 182 мың теңге сомада бекітілсін.
17. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін көрсетілген мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

15. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2023 год в сумме 908 182 тысяч тенге.
17. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий Северо-Казахстанской области, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

18. Аудан бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуге шығыстар қарастырылсын.
19. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызы лимитінің болжамы 2023 жылға 77 829 631 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

18. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
19. Установить прогноз лимита долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2023 год в размере 77 829 631 тысячи тенге.

20. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының хатшысы В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/1 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 30.06.2023 № 4/2№ 4/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2023 № 5/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Северо-Казахстанского областного маслихата В. Бубенко
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года № 23/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.06.2023 № 4/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 04.09.2023 № 5/1 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 18.10.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 23.11.2023 № 8/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Под класс
1
2
3
4
5

287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
575 471
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
429 970
004
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
145 501
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 376 599
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
10 376 599
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 102 792
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
267 612
04
Бiлiм беру
149 750 528,9
120
Облыс әкімінің аппараты
10 473
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 473
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
676 985,8
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
271 724
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
98 068
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
307 193,8
261
Облыстың білім басқармасы
134 457 916,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
802 632
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 696 006
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
112 769
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
674 648
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 163 575
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
79 732
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
778 443
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
70 929
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 608 555
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 697 174
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
610 320
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 152 355,4

287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
573 155,6
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
429 970
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
143 185,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 376 599
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
10 376 599
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
10 102 792
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
267 612
04
Образование
149 722 764
253
Управление здравоохранения области
640 483,8
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
271 724
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
98 068
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
270 691,8
261
Управление образования области
134 652 464,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
802 632
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 681 020
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
112 769
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
642 249
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 179 868
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
98 332
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
775 022
013
Капитальные расходы государственного органа
70 929
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
8 608 555
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 719 331
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
610 320
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 136 993,4

057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
85 627,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 271 899
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
5 628 211
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
76 196 581,6
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
356 504
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 210
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
249 515,5
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
9 904 867
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 311 362
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 473 882
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 589 496
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
884 386
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 131 271,7
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
344 098,4
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
533 562,3
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
449 753
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 710 650,3
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
878 667,8
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
4 214 539,9
05
Денсаулық сақтау
15 742 229,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 831 219,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
233 721
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
285 792
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
26 300,1
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 073
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
64
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
76 117,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 446 791,4
081
Дошкольное воспитание и обучение
5 602 281
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
76 253 676,3
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
365 822
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 175
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
243 991,5
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
9 909 227
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 311 362
285
Управление физической культуры и спорта области
5 473 882
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 589 496
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
884 386
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 955 933,7
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
344 098,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
530 146,5
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
449 753
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
2 674 650,3
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
747 532,1
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
4 209 753,4
05
Здравоохранение
15 811 726,1
253
Управление здравоохранения области
10 907 716,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
233 721
006
Услуги по охране материнства и детства
285 792
007
Пропаганда здорового образа жизни
26 300,1
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 073
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
64
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения

45 756
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
223 500
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
906 551
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
111 654
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
20 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 732 836,6
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
349 822
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
433 244
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
348 406
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 911 009,8
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 911 009,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 121 543,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 323 908,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 817
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 060 660
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
66 394,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
56 965
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
125 955
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 543 832,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
123 643
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
335 231,6
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
906 477,1
029
Областные базы специального медицинского снабжения
111 654
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
20 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 766 183,1
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
349 822
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
364 736,4
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
348 406
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 904 009,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 904 009,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 205 851,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 424 198,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 817
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 060 660
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
66 394,1
007
Капитальные расходы государственного органа
51 015,8
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
125 955
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 543 832,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
123 643
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

196 896,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
196 896,5
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
196 896,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 755 156,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 857 383
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 840,3
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
6 399,7
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 165 201
006
Жануарлар дүниесін қорғау
47 104
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
16 240
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 904
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
20 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
386 915
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
12 279
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 500
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
19 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 851 584,8
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 063,4
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218,7
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 134 476,3
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
49 205,3
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
932
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
9 948,2
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
17 997
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарьды орталықтандырып сатып алу
21 167,9

196 896,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
196 896,5
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
196 896,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 673 146,5
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 800 657,8
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
144 840,3
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
6 399,7
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 165 201
006
Охрана животного мира
47 104
008
Мероприятия по охране окружающей среды
16 240
013
Капитальные расходы государственного органа
6 854
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
363 517,6
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
20 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 500
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
18 000
719
Управление ветеринарии области
2 826 299,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
221 875,9
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
49 905,5
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 134 476,3
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 205,3
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
932
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
9 948,2
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
6 184,5

075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
56 766
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
64 046 189
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
839 897
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 740 961
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 800
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
10 835 553
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
25 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
70 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 712
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
8 752 500
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
13 974 107
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
212 275
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 574 586
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
78
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
12 308 027
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
5 501 523
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
163 170
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 494 530,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
12 404 172,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 571
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 688 616,4
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
8 491 985

075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
52 962
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
64 046 189
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
839 897
002
Субсидирование развития семеноводства
1 740 961
003
Капитальные расходы государственного органа
5 800
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
10 835 553
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
24 528
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
34 204,4
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 482
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
8 752 500
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
13 974 107
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 574 586
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
47,9
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
12 569 299,9
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
5 501 523
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
163 170
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 529,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 855 005,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 764 647,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
270 871
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 562 600,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7 931 176,1

299 938
279
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
33 890
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
33 890
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
244 184
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
203 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
40 531
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 631 354,6
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 029 042,2
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 602 312,4
727
Облыстың экономика басқармасы
3 030
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 030
14
Борышқа қызмет көрсету
2 231 950
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 231 950
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 227 369
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 581
15
Трансферттер
19 337 556,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
19 337 556,2
007
Субвенциялар
17 086 266
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
391 655,8
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
31 111
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 828 523,4
3) Таза бюджеттік кредиттеу
17 607 679,3
Бюджеттік кредиттер
32 364 078,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
650 000
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
650 000
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
650 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 879 078,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 879 078,6
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
11 879 078,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
19 835 000

299 938
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
33 890
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
33 890
285
Управление физической культуры и спорта области
244 184
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
40 531
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 617 645,2
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 015 332,8
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 602 312,4
727
Управление экономики области
9 295
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
9 295
14
Обслуживание долга
2 231 950
257
Управление финансов области
2 231 950
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 227 369
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 581
15
Трансферты
20 046 826,5
257
Управление финансов области
20 046 826,5
007
Субвенции
17 086 266
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
581 599,4
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
229 634,6
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 149 326,5
3) Чистое бюджетное кредитование
17 921 925,6
Бюджетные кредиты
32 678 324,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
650 000
256
Управление координации занятости и социальных программ области
650 000
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
650 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 693 324,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 693 324,9
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
11 693 324,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 335 000
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
500 000
030
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
500 000

162 225
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 112 859
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
156 617
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
738 395
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
93 710
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 900
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
85 333
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 616 000
261
Облыстың білім басқармасы
1 561 697
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 107 011
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
239 714
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
152 430
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
62 542
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
21 632
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21 632
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
108 468
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
108 468
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 869 186
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 869 186
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 184
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 756 002
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
10 893 759
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
877 188
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 201
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

162 225
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 112 859
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
156 617
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
738 395
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
93 710
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 900
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
85 333
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 616 000
261
Управление образования области
1 561 697
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 107 011
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
239 714
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
152 430
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
62 542
263
Управление внутренней политики области
21 632
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 632
298
Управление государственной инспекции труда области
108 468
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
108 468
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 869 186
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 869 186
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
113 184
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 756 002
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
10 893 759
263
Управление внутренней политики области
877 188
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
128 201
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 600 339
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/1 шешіміне 4-қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік Бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/1 шешіміне 5-қосымша

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 600 339
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года № 23/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 № 23/1

288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 469,1
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 469,1
005
Ішкі қарыздар есебінен
1 469,1
Петропавл қаласы "Береке" ықшам ауданы Нефтепроводная көшесі бойындағы арнайы экономикалық аймақтың (№ 2 субаймақ) инфрақұрылымын дамыту (2-кезек)
1 469,1
Барлығы:
404 914,1
2022 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомасын 2023 жылы толық пайдалану
Шығыстар:
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
04
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
878 667,8
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
878 667,8
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
878 667,8
Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің "Kozybaev University Teaching and research center" оқу-зертханалық корпусын салу
878 667,8
Барлығы:
878 667,8

288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 469,1
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 469,1
005
За счет внутренних займов
1 469,1
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны по улице Нефтепроводная микрорайона "Береке" в городе Петропавловске (субзона 2) (2 очередь)
1 469,1
Всего:
404 914,1
Доиспользование в 2023 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2022 году
Расходы:
Функцио-нальная группа
Админи-стратор бюд-жетных прог-рамм
Прог-рамма
Под программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
04
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
747 532,1
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
747 532,1
015
За счет средств местного бюджета
747 532,1
Строительство учебно-лабораторного корпуса "Kozybaev University Teaching and research center" Северо-Казахстанского государственного университета имени Манаша Козыбаева
747 532,1
Всего:
747 532,1