Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 2022 жылғы 12 тамыздағы № 17-2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26287 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5846747,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 674775,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 49479,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5109993,2 мың теңге;
2) шығындар – 6531585,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57717 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 82701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24984 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 742555,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 742555,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 82701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57985,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 717839,5 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған Аққайың ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 28167 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының хатшысы ________ Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 8-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12 августа 2022 года № 17-2
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26287) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5846747,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 674775,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49479,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5109993,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6531585,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57717 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 82701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24984 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 742555,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 742555,4 тысяч тенге:
поступление займов – 82701 тысяч тенге;
погашение займов – 57985,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 717839,5 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аккайынского района на 2022 год в сумме 28167 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области ________ E. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

12420,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
233923
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2700
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2700
13
Басқалар
635400,4
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
605233,4
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
16789,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16789,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
588443,9
055
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті колдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
588443,9
9
Басқалар
30167
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
30167
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
28167
14
Борышқа қызмет көрсету
936,1
1
Борышқа қызмет көрсету
936,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
936,1
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
936,1
15
Трансферттер
3009563,3
1
Трансферттер
3009563,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3009563,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
324546,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2146916
038
Субвенциялар
376536
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
161564,7
3) Таза бюджеттік кредиттеу
57717
Бюджеттік кредиттер
82701
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82701
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
82701

12420,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
233923
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2700
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2700
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2700
13
Прочие
635400,4
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
605233,4
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
16789,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
16789,5
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
588443,9
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
588443,9
9
Прочие
30167
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30167
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
28167
14
Обслуживание долга
936,1
1
Обслуживание долга
936,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
936,1
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
936,1
15
Трансферты
3009563,3
1
Трансферты
3009563,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3009563,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
324546,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2146916
038
Субвенции
376536
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
161564,7
3) Чистое бюджетное кредитование
57717
Бюджетные кредиты
82701
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82701
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
82701

105181,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
11903,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11814,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
89,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48703
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19237,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
29465,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39315,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11636,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27679,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
5258,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 389,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
868,8
02
Қорғаныс
650
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
650
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
650
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
917
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
917
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
917
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 535,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 535,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 535,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7867,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7867,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
7867,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
6484,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 446,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

105181,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
11903,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
11814,3
003
Капитальные расходы государственного органа
89,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48703
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
19237,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
29 465,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39315,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11636,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27679,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5258,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
4 389,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
868,8
02
Оборона
650
122
Аппарат акима района (города областного значения)
650
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
650
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
917
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
917
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
917
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 535,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 535,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
4 535,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7867,5
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7867,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
7867,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
6 484,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 446,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

1 446,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5038,1
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 038,1
007
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7564,6
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5181
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
681
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4500
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 383,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 383,6
12
Көлiк және коммуникация
71,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
71,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
71,2
13
Басқалар
153274,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
14000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14000
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
1 782
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 782
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137492,7
055
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті колдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
137492,7
15
Трансферттер
398292,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
398292,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
324546,6
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
73746
16
Қарыздарды өтеу
33001,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
33001,1
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
33001,1

1 446,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
5 038,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
3 038,1
007
Функционирование районных (городских) библиотек
2000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7564,6
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5181
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
681
003
Капитальные расходы государственного органа
4500
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 383,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
2 383,6
12
Транспорт и коммуникации
71,2
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
71,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
71,2
13
Прочие
153274,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14000
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
1 782
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
1 782
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137492,7
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
137492,7
15
Трансферты
398292,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
398292,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
324546,6
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
73746
16
Погашение займов
33001,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33001,1
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
33001,1