2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 7-23-18 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 516 979,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 102 755,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 402,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 411 822,0 мың теңге;
2) шығындар – 518 302,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 322,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 322,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 11.04.2023 № 8-2-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2023 № 8-6-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2023 № 8-8-6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 8-10-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 24 977,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 73 519,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2023-2025 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.

Об утверждении бюджета Володарского сельского округа Айыртауского района на 2023-2025 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2022 года № 7-23-18.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 516 979,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 102 755,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 402,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 411 822,0 тысяч тенге;
2) затраты – 518 302,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 322,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 322,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11.04.2023 № 8-2-5 (вводится в действие с 01.01.2023); от 25.07.2023 № 8-6-5 (вводится в действие с 01.01.2023); от 09.10.2023 № 8-8-6 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.12.2023 № 8-10-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Учесть на 2023 год объемы бюджетных субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 24 977,0 тысяч тенге.
4. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 73 519,7 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2023-2025 годы.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.07.2023 № 8-6-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2023 № 8-8-6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 8-10-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 4- қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.

Сноска. Пункт 4 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.07.2023 № 8-6-5 (вводится в действие с 01.01.2023); от 09.10.2023 № 8-8-6 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 12.12.2023 № 8-10-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
4-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 11.04.2023 № 8-2-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 313 325,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2023-2025 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11.04.2023 № 8-2-5 (вводится в действие с 01.01.2023).
4-2. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 313 325,3 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2023-2025 годы.

Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.07.2023 № 8-6-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 8-10-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Г. Абулкаирова
Айыртау аудандық мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 7-23-18 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.07.2023 № 8-6-5 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 12.12.2023 № 8-10-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 28 декабря 2022 года № 7-23-18
Бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2023 год