Ақжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 "2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 3 наурыздағы № 15-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26323 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 200 160,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 420 882,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 5 772 077,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 342 765,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 247 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 142 429 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 58 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -226 852 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 226 852 мың теңге:
қарыздар түсімі – 142 429 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 842 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 265 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Осы шешімге 2 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2021 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2021 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстарын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады";

О внесении изменений и дополнения в решение Акжарского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 13-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2022-2024 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2022 года № 15-1
В соответствии со статьей 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 13-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26323) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 200 160,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 420 882,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 772 077,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6 342 765,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 247 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 142 429 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 58 182 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -226 852 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 226 852 тысяч тенге:
поступление займов – 142 429 тысяч тенге;
погашение займов – 59 842 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 265 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году, согласно приложению 2 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2022-2024 годы";

көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес 7 қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат хатшысы А. Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2022 жылғы 03 наурыздағы
№ 15-1 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 7 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Акжарского районного маслихата А. Хоршат
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 03 марта 2022 года
№ 15-1
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области

1361983,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23062
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1330921,1
02
Қорғаныс
9540
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9540
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6360
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1380
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
374226,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
374226,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
65453
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
151850
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16578
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1505
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16699
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
27377
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55118
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38514,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1132
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
425723,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
307000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
304000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
118723,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9800
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16635,2
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

1361983,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
23062
013
Капитальные расходы государственного органа
8000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1330921,1
02
Оборона
9540
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9540
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6360
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1800
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1380
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
374226,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
374226,1
005
Государственная адресная социальная помощь
65453
002
Программа занятости
151850
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16578
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1505
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16699
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
27377
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55118
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38514,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1132
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
425723,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
307000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
304000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
118723,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9800
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16635,2
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

10233,2
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10233,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
16744
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14082
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1682
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12400
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2662
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2662
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6617,1
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
6617,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5928
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
689,1
15
Трансферттер
24415,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 415,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
12 009,9
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
12 405,9
16
Қарыздарды өтеу
1 660
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 660
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
1 660

10233,2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10233,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
16744
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
1682
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12400
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
2662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
2662
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6617,1
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
6617,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
5928
006
Капитальные расходы государственного органа
689,1
15
Трансферты
24415,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 415,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
12 009,9
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
12 405,9
16
Погашение займов
1 660
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 660
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
1 660