Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 "2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 16-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26160 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 638 035,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 278 661,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 093 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 299 280,6 мың теңге;
2) шығындар – 8 948 612,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 748 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 183 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 136 032 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 358 324,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358 324,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 229 433 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 136 032,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 264 924,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 24 декабря 2021 года № 13-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15 марта 2022 года № 16-1
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 13-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26160) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 638 035,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 278 661,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 093 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 299 280,6 тысяч тенге;
2) затраты – 8 948 612,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 748 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 183 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 136 032 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 358 324,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358 324,7 тысяч тенге:
поступление займов – 229 433 тысячи тенге;
погашение займов – 136 032,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 264 924,2 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области

39 315
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 360
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
304 506
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
195 789
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
107 517
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
62 699,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 600
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 399,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
549 489,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 199,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
474 090,4
02
Қорғаныс
26 555
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 215
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 215
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 340
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 740
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
600
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 256,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 256,7
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 256,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
704 971
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 989
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 685
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

39 315
003
Капитальные расходы государственного органа
1 360
122
Аппарат акима района (города областного значения)
304 506
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
195 789
003
Капитальные расходы государственного органа
1 200
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
107 517
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
62 699,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 600
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 399,6
015
Капитальные расходы государственного органа
1 200
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
549 489,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
74 199,2
003
Капитальные расходы государственного органа
1 200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
474 090,4
02
Оборона
26 555
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 215
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 215
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 340
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 740
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
600
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 256,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 256,7
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 256,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
704 971
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 989
005
Государственная адресная социальная помощь
16 685
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

687 982
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
200 007
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
556
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 770
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 884
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
264 788
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
51 961
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
85 404
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 261
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 151
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 282 181,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 282 181,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
51 678,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
44 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
837 802,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
338 700
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
693 188,6
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
195 007,6
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
195 007,6
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 710
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 238
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8 447
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14 225
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

687 982
002
Программа занятости
200 007
006
Оказание жилищной помощи
556
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 770
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 884
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
264 788
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51 961
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 404
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 261
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 151
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 282 181,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 282 181,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
51 678,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
44 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
837 802,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
338 700
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
693 188,6
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
195 007,6
009
Поддержка культурно-досуговой работы
195 007,6
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 710
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
18 238
004
Капитальные расходы государственного органа
800
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8 447
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14 225
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)