Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 2 ақпандағы № 15/153 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26061 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 488 482,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 568 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 4 565 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 5 908 023,5 мың теңге;
2) шығындар - 6 636 149,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 67 639 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 47 224 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 215 305,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 215 305,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 47 224 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 147 666,7 мың теңге;
1-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-1. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
13 тармақ 6), 7) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"6) Амангелді ауылында "Айан" ШҚ үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу бойынша электрмен жабдықтау цехының сыртқы желілерінің құрылысына;
7) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде:
Бұлақ ауылында сумен жабдықтау желісін салуға.";
16 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16. 2022 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 21 951 мың теңге сомада бекітілсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2022 года № 15/153
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26061) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 488 482,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 568 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 565 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 5 908 023,5 тысяч тенге;
2) затраты - 6 636 149,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 67 639 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 47 224 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 215 305,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 215 305,7 тысяч тенге:
поступление займов - 114 863 тысяч тенге;
погашение займов - 47 224 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 147 666,7 тысяч тенге;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.";
пункт 13 дополнить подпунктами 6), 7) следующего содержания:
"6) На строительство внешних сетей электроснабжения цеха по переработке сельскохозяйственной продукции для КХ "Айан" в селе Амангельдинское;
7) В рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, в том числе:
на строительство сетей водоснабжения в селе Булак.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2022 год в сумме 21 951 тысячи тенге.";

аталған шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған шешім осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 4 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 2 ақпандағы
№ 15/153 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 2 февраля 2022 года
№ 15/153
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

1 409
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
205
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
86 468,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 132
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39 336,5
02
Қорғаныс
38 162
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 162
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 402
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25 200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
850
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
850
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
850
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
681 900
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
632 437
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
229 242
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 460
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
67 628
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
179 971
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
43 899
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 463
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 999
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 396

1 409
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
205
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
86 468,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47 132
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39 336,5
02
Оборона
38 162
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 162
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 402
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25 200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
850
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
850
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
850
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
681 900
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
681 900
002
Программа занятости
229 242
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 460
005
Государственная адресная социальная помощь
67 628
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 971
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43 899
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 999

29 918
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
52 032
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 532
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
1 500
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 671
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 671
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
1 153
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 153
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 153
12
Көлік және коммуникация
522 606
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
522 606
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 485
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
449 721
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
400
13
Басқалар
82 108
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22 060
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 060
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 951
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21 951
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 097
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 000
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
34 097
14
Борышқа қызмет көрсету
278
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
278
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
278
15
Трансферттер
3 210 314
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 210 314
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

29 918
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
52 032
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
50 532
003
Капитальные расходы государственного органа
1 500
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 671
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 153
495
Отдел архитектуры,строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорограйона (города областного значения)
1 153
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 153
12
Транспорт и коммуникации
522 606
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
522 606
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
72 485
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
449 721
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
400
13
Прочие
82 108
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
22 060
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 951
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21 951
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 097
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 000
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
34 097
14
Обслуживание долга
278
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
278
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
278
15
Трансферты
3 210 314
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 210 314
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2 075
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 075
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 569
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 069
032
Ведомствалық мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығындары
3 500
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 422
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 064
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 064
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 358
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 358
12
Көлік және коммуникация
400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
400
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
400
13
Басқалар
11 588
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
1 588
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 588
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10 000
Барлығы:
148 574,2

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
2 075
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
2 069
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 500
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 422
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
4 064
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 358
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
2 358
12
Транспорт и коммуникации
400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
400
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
400
13
Прочие
11 588
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10 000
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
1 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
1 588
Итого:
148 574,2