"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 24/264 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26061 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 244 719,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 621 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 15 326,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 18 745 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 6 588 705,4 мың теңге;
2) шығындар - 7 474 162,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 60 701 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 113 342,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 52 641,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 290 144,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 290 144,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 113 342,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 48 253,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 225 055,5 мың теңге.";
11 тармақ 8) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"8) ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге.";
12 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Покровка ауылының мәдениет үйі (клуб) ғимаратының күрделі жөндеуіне;
Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеуіне;
Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.";
12-1 тармақ 5) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2022 года № 24/264
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26061) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 244 719,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 621 942 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 15 326,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 745 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6 588 705,4 тысяч тенге;
2) затраты - 7 474 162,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 701 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 113 342,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 52 641,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 290 144,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 290 144,2 тысяч тенге:
поступление займов - 113 342,2 тысяч тенге;
погашение займов - 48 253,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 225 055,5 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) на оказание услуг специалистами жестового языка.";
подпункт 1) пункта 12 изложить в новой редакции:
"1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Чириковка Заречного сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Булак Булакского сельского округа.";
пункт 12-1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Булак Булакского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Николаевка Николаевского сельского округа;

13 тармақ 19), 20), 21) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"19) "Бірлік ауылына кіреберіс" KTES-93 аудандық маңызы бар автомобиль жолының ағымдағы жөндеуіне;
20) "Жарқайың ауылына кіреберіс" KTES-83 аудандық маңызы бар автомобиль жолының ағымдағы жөндеуіне;
21) "Бесқұдық ауылына кіреберіс" KTES-106 аудандық маңызы бар автомобиль жолының орта жөндеуіне.";
16 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 5 591 мың теңге сомада бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 қарашадағы
№ 24/264 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/129 шешіміне 1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

пункт 13 дополнить подпунктами 19), 20), 21) следующего содержания:
"19) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 93 "Подъезд к селу Бирлик";
20) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 83 "Подъезд к селу Жаркайын";
21) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES - 106 "Подъезд к селу Бескудук".";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2022 год в сумме 5 591 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Есильского района Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 23 ноября 2022 года № 24/264
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 14/129
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2) Шығындар
7 474 162,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
832 112,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
44 773
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 597
005
Мәслихат депутаттары қызметтерінің тиімділігін арттыру
2 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
211 626,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
211 008
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
618,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
160 655,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 288,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
575,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 639,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 037
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
114,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
415 057,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 779,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
356 278,3
02
Қорғаныс
39 599
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39 599
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 702
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
27 337
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 882,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 882,2
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 882,2
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
686 816,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
686 816,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
254 912,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

2) Затраты
7 474 162,3
01
Государственные услуги общего характера
832 112,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
44 773
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 597
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
211 626,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
211 008
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
618,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
160 655,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 288,7
015
Капитальные расходы государственного органа
575,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 639,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 037
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
114,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
415 057,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
58 779,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
356 278,3
02
Оборона
39 599
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39 599
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 702
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27 337
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 882,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 882,2
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 882,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
686 816,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
686 816,7
002
Программа занятости
254 912,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

88 467
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 736
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
61 831
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29 491,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 292,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122 546,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 594,1
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 594,1
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
54 260
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 430
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 830
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 692
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 692
12
Көлік және коммуникация
872 558,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
872 558,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
198 543,6
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
655 839,4
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
18 175,9
13
Басқалар
281 765,2
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
20 162,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 162,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 591
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 591
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256 011,4
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 778,5
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

88 467
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
23 736
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
61 831
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29 491,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
23 292,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122 546,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 594,1
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 594,1
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
54 260
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
49 430
003
Капитальные расходы государственного органа
4 830
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 692
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 692
12
Транспорт и коммуникации
872 558,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
872 558,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
198 543,6
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
655 839,4
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
18 175,9
13
Прочие
281 765,2
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
20 162,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20 162,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 591
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 591
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256 011,4
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 778,5
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"