"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/141 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 24/271 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/141 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 103 099,8 мың теңге:
салық түсімдері - 3 856 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 99 243,8 мың теңге;
2) шығындар - 103 606,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 506,3,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 506,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 506,3 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-2 тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Заречный ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес 2,5 мың теңге сомасында көзделсін.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2022 жылға арналған Заречный ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/141 "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2022 года № 24/271
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 14/141 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 103 099,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 856 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 99 243,8 тысяч тенге;
2) затраты - 103 606,1 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 506,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 506,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 506,3 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из областного бюджета в сумме 2,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить подпунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объҰмы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы шешімімен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 4-2 тармақпен толықтырылсын:
"4-2. 2022 жылға арналған Заречный ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлу Солтүстік Қазақстан Облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының Солтүстік Қазақстан Облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімімен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 4-3 тармақпен толықтырылсын:
"4-3. Заречный ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен көлемдер көзделсін:
"Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс және өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Заречный ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Қарағаш ауылындағы жергілікті су көзін ағымдағы жөндеуге;
Чириковка ауылындағы су құбырының кентішілік тарату желілерін ағымдағы жөндеуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшасы осы шешімнің 1, 2 - қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;

Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
дополнить подпунктом 4-2 следующего содержания:
"4-2. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
дополнить подпунктом 4-3 следующего содержания:
"4-3. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета:
на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка;
на текущий ремонт локального водоисточника в селе Карагаш;
на текущий ремонт внутрипоселковых разводящих сетей водопровода в селе Чириковка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
приложение 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению;