Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/297 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап күшіне енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 826 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 569 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 387 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 28 870 мың теңге;
2) шығындар - 35 115,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 289,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 289,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 289,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/108 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/124 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімідермен.
1-1. Бесқұдық ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 0,2 мың теңге сомада бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Бесқұдық ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бос қалдықтары есебінен 289,6 мың теңге сомада 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/297.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 826 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 4 569 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 387 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 870 тысяч тенге;
2) затраты - 35 115,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 289,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 289,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 289,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/13 (вводится в действие с 01.01.2023 ; от 05.10.2023 № 9/108 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/124 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года, возврат целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2 /13 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года в сумме 289,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 қаңтардағы Бюджет кодексінің 52-1 бабына сәйкес құрылатыны белгіленсін.
3. Бесқұдық ауылдық округі бюджетіне 2023 жылға аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 15 844 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Бесқұдық ауылындағы көше жарықтандыру желілерін ағымдағы жөндеуге;
Алабие ауылындағы көше жарықтандыру желілерін ағымдағы жөндеуге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бесқұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.10.2023 № 9/108 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
аумақты ірі көлемді қоқыстардан тазарту жұмыстарына;
қызметтік автокөлік сатып алуға;
ағымдағы шығындарға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бесқұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.10.2023 № 9/108 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Бесқұдық ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
6. Бұл шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне еңгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/297 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2 /13 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Бескудукского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Бескудукского сельского округа в сумме 15 844 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт линий уличного освещения в селе Бескудук;
на текущий ремонт линий уличного освещения в селе Алабие.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.10.2023 № 9/108 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на работы по очистке территории от крупногабаритного мусора;
на приобретения служебного автотранспорта;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.04.2023 № 2 /13 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.10.2023 № 9/108 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Бескудукскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/297
Бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год