Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/301 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармақтарына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 320 838,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 618 мың теңге;
трансферттер түсімі - 314 674,2 мың теңге;
2) шығындар - 321 077 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 238,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 238,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 238,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 5/65 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/88 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/127 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Заречный ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының есебінен бос қалдықтары Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 0,1 мың теңге, облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 8,6 мың теңге сомасында бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Заречный ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 230 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.

Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/301
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы - 320 838,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 5 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 618 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 314 674,2 тысяч тенге;
2) затраты - 321 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 238,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 238,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 238,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/21 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/65 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/88 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/111 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года, возврат целевых трансфертов выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 0,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 8,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/21 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на начало финансового года в сумме 230 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Заречный ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға республикалық бюджеттен Заречный ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 173 005 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру, оның ішінде:
Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Қарағаш ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Чириковка ауылы Парковая көшесі, 14 мекенжайы бойынша клуб ғимаратын күрделі жөндеу" конкурсын жариялауға;
2021 жылғы бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге;
округтің бес ауылында көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
автокөлік құралын сатып алуға;
Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу кезінде материалдар мен жұмыстардың сапасын сараптауға;
ағымдағы шығындарға;
Ауылдық округ ауылдарында бейнебақылау камераларын орнатуға.
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.06.2023 № 5/65 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/21 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Заречного сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций, из республиканского бюджета бюджету Заречного сельского округа в сумме 173 005 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
1) На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка Заречного сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на обустройство детской игровой площадки в селе Карагаш;
на объявление конкурса по "Капитальный ремонт здания клуба по адресу: Северо-Казахстанская область Есильский район село Чириковка улица Парковая, 14";
на выплату бонусов по результатам оценки за 2021 год;
на текущий ремонт уличного освещения в пяти селах округа;
на приобретение автотранспортного средства;
на экспертизу качества материалов и работ при среднем ремонте внутрипоселковых дорог в селе Чириковка;
на текущие расходы;
на установку камер видеонаблюдения в селах сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/21 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.06.2023 № 5/65 (вводится в действие с 01.01.2023).

6. Заречный ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/301 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 5/65 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/88 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/127 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

6. Установить расходы на 2023-2025 годы по Заречному сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/301
Бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/21 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/65 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/88 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/111 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)