Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/304 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-қзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 212 048,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5 934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 352 мың теңге;
трансферттер түсімі - 203 762,2 мың теңге;
2) шығындар - 213 083,6 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 035,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 035,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 035,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 5/66 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/112 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10 /130 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1 қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен Николаевка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында 2022 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,3 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Николаевка ауылдық округі бюджетінің қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/304.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 212 048,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 5 934 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 352 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 203 762, 2 тысяч тенге;
2)затраты - 213 083,6 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 035,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 035,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 035,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/23 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/66 (вводится в действие с 01.01.2023); 05.10.2023 № 9/112 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/130 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Николаевского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2022 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/23 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложивщихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Николаевка ауылдық округі бюджетінің 2023 жылға арналған кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Николаевка ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 15 733 мың теңге сомасында көзделсін.
3-1. Николаевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Николаевка ауылдық округіндегі Николаевка ауылішілік жолдарын орташа жөндеуге;
Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылындағы көше жарықтандыру желісін ағымдағы жөндеуге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.06.2023 № 5/66 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/112 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Николаевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
автокөлік құралын сатып алуға;
ағымдағы шығындарға;
Николаевка ауылында үзындығы 15 км су қүбыры желілерін таратушы құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.06.2023 № 5/66 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/112 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Николаевка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/23 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Николаевского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Николаевского сельского округа в сумме 15 733 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
на текущий ремонт линий уличного освещение в селе Николаевка Николаевского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Николавеского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.06.2023 № 5/66 (вводится в действие с 01.01.2023); 05.10.2023 № 9/112 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых трансфертов выделенных из районного бюджета:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на приобретение автотранспортного средства;
на текущие расходы;
на оформление правоустанавливающих документов разводящий сети водопровода, протяженностью 15 км в селе Николаевка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/23 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/66 (вводится в действие с 01.01.2023); 05.10.2023 № 9/112 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Николаевскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/304 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.06.2023 № 5/66 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/112 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10 /130 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/304
Бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/23 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/66 (вводится в действие с 01.01.2023); 05.10.2023 № 9/112 (вводится в действие с 01.01.2023; от 27.11.2023 № 10/130 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)