Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/307 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Спасовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 808 мың теңге:
салық түсімдеріне - 3 235 мың теңге;
салықтық емес түсімдерге - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 29 573 мың теңге;
2) шығындар - 33 171,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 363,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 363,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 363,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/26 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 10/154 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Спасовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2022 жылы аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттерді қайтару 1,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/26 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Спасовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басындағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 362,3 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/26 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/307.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 808 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 3 235 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 29 573 тысяч тенге;
2) затраты - 33 171,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 363,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 363,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 363,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.12.2023 № 10/154 (вводится в действие с 01.01.2023)
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Спасовского сельского округа на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных трансфертов выделенных в 2022 году финансовым году из районного бюджета в сумме 1,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на начало финансового года в сумме 362,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2023).

2. Спасовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Спасовка ауылдық округінің бюджетіне 18 621 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. Спасовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қоры және ағымдағы шығыстар;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
Спасовка ауылдық округі Тауағаш ауылындағы балалар ойын алаңын жайластыру;
Спасовка ауылдық округі Спасовка ауылындағы балалар ойын алаңын жайластыру;
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округі әкімінің аппараты" КММ ғимаратының кіру тобын ағымдағы жөндеуге және жылыту жүйесін ауыстыруға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 08.12.2023 № 10/154 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Спасовка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

2. Установить, что доходы бюджета Спасовского сельского бюджета на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Спасовского сельского округа в сумме 18 621 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
фонд оплаты труда и текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
обустройство детской игровой площадки в селе Тауагаш Спасовского сельского округа;
обустройство детской игровой площадки в селе Спасовка Спасовского сельского округа;
на текущий ремонт входной группы и замены системы отопления здании КГУ "Аппарат акима Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области".
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 08.12.2023 № 10/154 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Спасовскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/307 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/26 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 10/154 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санат
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/307
Бюджет Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/26 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.12.2023 № 10/154 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)