Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/309 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 635 927 мың теңге:
салықтық түсімдер - 563 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 791 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 63 406 мың теңге;
2) шығындар - 639 993,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) сальдо қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 066,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 066,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 066,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/28 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.05.2023 № 4/53 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.07.2023 № 6/76 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/91 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/116 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/134 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Явленка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 4 066,8 мың теңге сомасында шығындар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/28 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Явленка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.

Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/309.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 635 927 тысяч тенге:
налоговые поступления - 563 522 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8 791 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 63 406 тысяч тенге;
2) затраты - 639 993,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 066,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 066,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 066,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/28 (вводится в действие с 01.01.2023); от 10.05.2023 № 4/53 (вводится в действие с 01.01.2023); от 01.07.2023 № 6/76 (вводится в действие с 01.01.2023); от 7.09.2023 № 7/91 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/116 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/134 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 4 066,8 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3 /28 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Явленского сельского бюджета на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.

3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне 31 196 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көлемі көзделсін.
3-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
ағымдағы шығындарға;
жолдарды ағымдағы күтіп ұстауға;
Явленка ауылын абаттандыруға;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға;
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/28 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 10.05.2023 № 4/53 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 01.07.2023 № 6/76 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады".
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.09.2023 № 7/91 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 31 196 тысяч тенге трансферты из районного бюджета.
3-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета, в том числе:
на текущие расходы;
текущее содержание дорог;
на благоустройство села Явленка;
освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3 /28 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 10.05.2023 № 4/53 (вводится в действие с 01.01.2023); от 01.07.2023 № 6/76 (вводится в действие с 01.01.2023).
3-2. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых трансфертов выделяемых из областного бюджета, в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 7.09.2023 № 7 /91 (вводится в действие с 01.01.2023).

4. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/309 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/28 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.05.2023 № 4/53 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.07.2023 № 6/76 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/91 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/116 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/134 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/309
Бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/28 (вводится в действие с 01.01.2023); от 10.05.2023 № 4/53 (вводится в действие с 01.01.2023); от 01.07.2023 № 6/76 (вводится в действие с 01.01.2023); от 7.09.2023 № 7/91 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/116 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/134 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/28 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функци-оналдық топ
Бюджеттік бағдарла-малардың әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 066,8
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты

Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2023 года
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3 /28 (вводится в действие с 01.01.2023).
Функцио-нальная группа
Админи-стратор бюджетных программ
Прог-рамма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
01
Государственные услуги общего характера
1 066,8
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа