Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/310 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 80 573,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 664 мың теңге;
трансферттер түсімі - 74 988,5 мың теңге;
2) шығындар - 81 287,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсім - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 713,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 713,6 мың теңге;
қарыздардың түсімдері - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылған қалдықтары - 713,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/29 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/92 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/117 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 10 /155 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Ясновка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 2023 қаржылық жылда аудан бюджетінен бөлінген 0,2 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған трансферттерді қайтару 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/29 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Ясновка ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басындағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 713,4 мың теңге сома 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/310.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 80 573,5 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 664 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 74 988,5 тысяч тенге;
2) затраты - 81 287,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 713,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 713,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 713,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/29 (вводится в действие с 01.01.2023); от 07.09.2023 № 7/92 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/117 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.12.2023 № 10/155 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Ясновского сельского округа на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных трансфертов выделенных в 2022 году финансовым году из районного бюджета в сумме 0,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/29 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на начало финансового года в сумме 713,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/29 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ясновка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Ясновка ауылдық округінің бюджетіне 37 900 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі, соның ішінде:
Ясновка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеу;
Стрельниковка ауылында көше шамдарын ағымдағы жөндеуге;
Ясновка ауылында көше шамдарын ағымдағы жөндеуге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
еңбекақы қорына және Ясновка ауылдық мәдениет үйін ағымдағы ұстауға;
Ясновский ауылдық мәдениет үйінің сахналық киімдерін дайындауға;
Ясновка ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
Ясновка ауылында бейнебақылау камераларын орнату.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.09.2023 № 7/92 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 10 /155 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Ясновка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/310 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/29 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Ясновского сельского бюджета на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Ясновского сельского округа в сумме 37 900 тысяч тенге.
4 Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в том числе:
средний ремонт внутрипоселковых дорог селе Ясновка;
текущий ремонт уличного освещения в селе Стрельниковка ;
текущий ремонт уличного освещения в селе Ясновка;
освещение улиц в населенных пунктах;
на фонд оплаты труда и текущее содержание Ясновского сельского дома культуры;
на приобетение сценических костюмов для Ясновского сельского дома культуры;
на обустройство детской игровой площадки в селе Ясновка;
установка камер видеонаблюдения в селе Ясновка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.09.2023 № 7/92 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.12.2023 № 10/155 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Ясновскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/310
Бюджет Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/29 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/92 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/117 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 10 /155 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1) Кірістер
80 573,1
1
Салықтық түсімдер

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/29 (вводится в действие с 01.01.2023); от 07.09.2023 № 7/92 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/117 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.12.2023 № 10/155 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1) Доходы
80 573,5
1
Налоговые поступления