Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 12/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26232 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 060 521,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 454 518 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 263 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 581 140,7 мың теңге;
2) шығындар – 6 313 385,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 136 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 917 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 781 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 297 999,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 297 999,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 781 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 863,4 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Аудандық бюджеттің шығыстары 2022 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 4- қосымшасына сәйкес қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 1 марта 2022 года № 12/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 10/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26232) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 060 521,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 454 518 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 263 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 581 140,7 тысяч тенге;
2) затраты – 6 313 385,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 136 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68 917 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 781 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 297 999,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 297 999,4 тысяч тенге:
поступление займов – 68 917 тысяч тенге;
погашение займов – 23 781 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 252 863,4 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению;

60 934
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
294 368
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 979
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
250 389
02
Қорғаныс
18 608
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 608
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 223
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 385
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
593 654
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
593 154
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59 287
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
176 755
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 063
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7 122
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
993
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180 404
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 679
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
84 922
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 907
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 022
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

60 934
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
294 368
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42 979
040
Развитие объектов государственных органов
1 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
250 389
02
Оборона
18 608
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 608
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 223
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 385
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
593 654
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
593 154
005
Государственная адресная социальная помощь
59 287
002
Программа занятости
176 755
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 063
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 122
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
993
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180 404
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 679
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
84 922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 907
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 022
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)