Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 14/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26232 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 363 339 мың теңге:
салықтық түсімдер – 573 883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 728 791 мың теңге;
2) шығындар – 6 616 203,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 136 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 917 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 781 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298 000,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298 000,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 781 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 8 апреля 2022 года № 14/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 10/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26232) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 363 339 тысяч тенге:
налоговые поступления – 573 883 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 728 791 тысяч тенге;
2) затраты – 6 616 203,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 136 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68 917 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 781 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 298 000,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 298 000,1 тысяч тенге:
поступление займов – 68 917 тысяч тенге;
погашение займов – 23 781 тысяч тенге;

747 061,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 143
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 671
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 472
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
263 602,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 549,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 270
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
58 783
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86 751,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 046
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
16 000
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 205,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 565
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 783
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 807
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
277 975
02
Қорғаныс
18 008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 008
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 223
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 785
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
600 310
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
599 810
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59 542
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
178 604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 063
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7 122
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

747 061,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 143
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
44 671
003
Капитальные расходы государственного органа
1 472
122
Аппарат акима района (города областного значения)
263 602,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
196 549,1
003
Капитальные расходы государственного органа
8 270
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
58 783
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86 751,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 046
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
16 000
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
69 205,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 783
003
Капитальные расходы государственного органа
17 807
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
277 975
02
Оборона
18 008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 008
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 223
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 785
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
600 310
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
599 810
005
Государственная адресная социальная помощь
59 542
002
Программа занятости
178 604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 063
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 122
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

993
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180 404
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 679
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
84 922
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 459
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 022
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336 418,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
336 418,3
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
24 381
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
304 000
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3 022
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
4 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
283 557
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
89 284
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
89 284
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 971
021
Cпорт объектілерін дамыту
6 971
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
187 302
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 638
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 000
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
61 213
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

993
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180 404
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 679
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
84 922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 459
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 022
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336 418,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
336 418,3
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24 381
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
304 000
013
Развитие коммунального хозяйства
1 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3 022
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
283 557
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
89 284
009
Поддержка культурно-досуговой работы
89 284
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 971
021
Развитие объектов спорта
6 971
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
187 302
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 638
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 000
007
Функционирование районных (городских) библиотек
61 213
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

613
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 288
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15 196
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 954
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102 741
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
59 935
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 535
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28 604
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 059
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1 655
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
890
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14 202
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14 202
12
Көлiк және коммуникация
893 643,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
893 643,3
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
175 716
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
312 701,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
401 041
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 185
13
Басқалар
25 159
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 217
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
9 217
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 565
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
13 565
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
2 377
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
59 288
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15 196
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 954
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102 741
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
59 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
56 535
006
Капитальные расходы государственного органа
3 400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28 604
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 059
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1 655
007
Капитальные расходы государственного органа
890
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14 202
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 202
12
Транспорт и коммуникации
893 643,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
893 643,3
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
175 716
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
312 701,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
401 041
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 185
13
Прочие
25 159
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 217
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
9 217
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 565
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
13 565
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
2 377
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"