Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 20 маусымдағы № 17/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26232 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 957 305,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 573 883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 322 757,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 210 169,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 136 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 917 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 781 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298 000,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298 000,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 781 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 864,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 13-2-тармақпен толықтырылсын:
"13-2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады;";
мынадай мазмұндағы 13-3-тармақпен толықтырылсын:
"13-3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20 июня 2022 года № 17/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 10/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26232) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 957 305,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 573 883 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 322 757,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 210 169,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 136 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68 917 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 781 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 298 000,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 298 000,1 тысяч тенге:
поступление займов – 68 917 тысяч тенге;
погашение займов – 23 781 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 252 864,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
"13-2. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов за счет гарантированных трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы;";
дополнить пунктом 13-3 следующего содержания:
"13-3. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет гарантированных трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихат
хатшысының міндеттерін атқарушы
Р. Садыков
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

Распределение указанных трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Исполняющий обязанности секретаря
маслихата Жамбылского района
Р. Садыков
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

3 063
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 847
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
993
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180 404
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 392
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93 724
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 051
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 022
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
458 230,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
458 230,3
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
39 072
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
56 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
68 683,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10 739
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
282 736
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
267 161
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
90 654
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
90 654
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 971
021
Cпорт объектілерін дамыту
6 971
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
169 536
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

3 063
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 847
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
993
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180 404
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 392
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 051
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 022
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
458 230,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
458 230,3
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
39 072
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
56 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
68 683,3
013
Развитие коммунального хозяйства
1 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10 739
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
282 736
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
267 161
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
90 654
009
Поддержка культурно-досуговой работы
90 654
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 971
021
Развитие объектов спорта
6 971
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
169 536
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях