"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 130 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 16 қыркүйектегі № 215 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 130 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162901 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жана редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77141,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8514 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1199 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67428,8 мың теңге;
2) шығындар – 79153,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2011,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2011,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2011,6 мың теңге.";
4-тармақ жана редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне 1892 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 4-1, 4-2 және 4-3-тармақтарымен толықтырылсын:
"4-1. 2022 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне 1323 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
"4-2. 2022 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне 10835 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 130 "Об утверждении бюджета Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16 сентября 2022 года № 215
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 130 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №162901) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 77141,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8514 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1199 тысяч тенге;
поступления трансфертов –67428,8 тысяч тенге;
2) затраты – 79153,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2011,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2011,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2011,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 1892 тысяч тенге.";
дополнить пунктами 4-1, 4-2 и 4-3 следующего содержания:
"4-1. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 1323 тысяч тенге.";
"4-2. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 10835 тысяч тенге.";

"4-3. 2022 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.".
5-тармақ жана редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 34672,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша
ауданды мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 16 қыркүйектен
№ 215 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 130 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

"4-3. Предусмотреть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа в сумме 34672,8 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 16 сентября 2022 года № 215
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года № 130
Бюджет Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс