Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 25 қарашадағы № 246 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162445 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12577161,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1550401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14694,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46370 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10965696,4 мың теңге;
2) шығындар – 12853465,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54635 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14283 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -330938,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 330938,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41285,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 303306,3 теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 25 қарашадағы
№ 246 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 108 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 ноября 2022 года № 246
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162445) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12577161,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1550401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14694,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46370 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10965696,4 тысяч тенге;
2) затраты – 12853465,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54635 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14283 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -330938,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 330938,8 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 41285,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 303306,3 тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 ноября 2022 года № 246
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 108
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

467613,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
232897
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4777
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
229939,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
91295
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84467
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1968
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
25
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4485
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
721236,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44964,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
366914,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
309357,1
02
Қорғаныс
16924
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16924
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13945
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1779
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4975,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4975,6
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4975,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
734640,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
734640,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51554
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
225059,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39650,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

467613,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
232897
003
Капитальные расходы государственного органа
4777
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
229939,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
91295
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
84467
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1968
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
25
015
Капитальные расходы государственного органа
350
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4485
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
721236,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44964,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
366914,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
309357,1
02
Оборона
16924
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16924
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13945
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1779
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4975,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4975,6
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4975,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
734640,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
734640,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51554
002
Программа занятости
225059,6
005
Государственная адресная социальная помощь
39650,8
006
Оказание жилищной помощи
745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

58790
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
205707,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87928
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63231
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
90
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3790636,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3790636,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8733
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85155
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
47040
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
318,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2380
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
300000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
341453,6
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
297
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19012,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2986246,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
436582,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
53952
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22800,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19199,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8952
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
302630,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

58790
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205707,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87928
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63231
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
90
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3790636,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3790636,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8733
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85155
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
47040
013
Развитие коммунального хозяйства
318,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2380
025
Освещение улиц в населенных пунктах
300000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
341453,6
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
297
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19012,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2986246,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
436582,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
53952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22800,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19199,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8952
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
302630,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта