Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 274 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –42064,8 мың теңге:
салықтық түсімдер –7720,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34344 мың теңге;
2) шығындар –43 084,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржыа ктивтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мыңтеңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1019,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1019,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1019,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 12 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2023 № 80 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Краснополян ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер телімдері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар:
тұрғылықты жері ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
олардың құрылтай құаттарында көрсетілген орналасқан жері ауыл аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер телімін пайдаланғаны үшін төлемдер.

Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 274
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы –42 064,8 тысяч тенге:
налоговые поступления –7 720,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –34 344 тысяч тенге;
2) затраты – 43 084,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1019,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1019,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1019,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 12 (вводится в действие с 01.01.2023); от 13.11.2023 № 80 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Краснополянского сельского округа формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

3. Аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 11426 мың теңге сомасында белгілесін.
4. 2023 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 22918 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.11.2023 № 80 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа на 2023 год в сумме 11426 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 22 918 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2023 № 80 (вводится в действие с 01.01.2023)
4-1. Предусмотреть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 12 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 274 шешіміне
1- қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 12 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 274
Бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год