Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Мироновка ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 276 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Мироновка ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49740 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5647 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 556 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43537 мың теңге;
2) шығындар – 53757,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -4017,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4017,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4017,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.07.2023 № 51 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Мироновка ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген жеке тұлғалардың өзін-өзі бағалауына жататын кірістерге салынатын жеке табыс салығы;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
бірыңғай жер салығы.

Об утверждении бюджета Мироновского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 276
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мироновского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –49740 тенге:
налоговые поступления –5647 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 556 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 43537 тысяч тенге;
2) затраты –53757,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - -4017,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –4017,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –4017,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.07.2023 № 51 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Мироновского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками;
единый земельный налог.

3. Мироновка ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
жер учаскілерін сатудан түсетін тусімдер.
4. Аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған Мироновка ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 16028 мың теңге сомасында белгіленсін.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған Мироновка ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдын басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.07.2023 № 51 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить, что доходы бюджета Мироновского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Мироновского сельского округа на 2022 год в сумме 16028 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Мироновского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.07.2023 № 51 (вводится в действие с 01.01.2023).

5. 2023 жылға арналған Мироновка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Мироновка ауылдық округінің бюджетіне 27509 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 276 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Мироновка ауылдық округінің бюджеті

5. Учесть в бюджете Мироновского сельского округа на 2023 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Мироновского сельского округа в сумме 27509 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 276
Бюджет Мироновского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год