Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 277 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32866 мың теңге:
салықтық түсімдер –8667мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24219 мың теңге;
2) шығындар – 33650,6мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -764,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 764,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 764,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.12.2023 № 97/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округі бюджетінің кірістері 52-1-бапқа сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі мынадай салық түсімдері есебінен:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделгені орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
2) ауылдық округ аумағындағы осы салыққа салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) ауылдар аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдар аумағында орналасқан жеке тұлғалардан; олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген орналасқан жері ауылдар аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;

Об утверждении бюджета Рощинский сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 277.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 29886 тысяч тенге:
налоговые поступления - 8667 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21219 тысяч тенге;
2) затраты - 29886 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2023 № 97/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Рощинского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии статьей 52-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
4) единый земельный налог
5) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел; с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;

6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін түсімдер.
3. 2023 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 8243 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2023 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде Рощинск ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 12976 мың теңге сомасында ескерілсін.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес, 2023 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдын басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.

6) поступление за использование земельных участков.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Рощинского сельского округа на 2023 год в сумме 8243 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов в бюджет Рощинского сельского округа в сумме 12976 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Рощинского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.12.2023 № 97/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы маслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 277 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2023 № 97/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 277
Бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год