Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 279 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24796,1 мың теңге:
салықтық түсімдер –3769 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 992 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20035,1 мың теңге;
2) шығындар – 24997,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -201,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 201,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.11.2023 № 82 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 98/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатын болып белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркелген кезде мынадай мәліметтері бар жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын табыстары бойынша жеке табыс салығы:
орналасқан жері – дара кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері – басқа жеке тұлғалар үшін;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан осы салық салынатын объектілер бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік салығы:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жерді пайдаланғаны үшін төлем.

Об утверждении бюджета Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 279.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 24796,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3769 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 992 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20035,1 тысяч тенге;
2) затраты – 24997,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 201,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 201,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.12.2023 № 98/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
плата за пользование земельными участками.

3. Аудандық бюджеттен Тихоокеан ауылдық округінің бюджетіне 2023 жылға берілетін бюджеттік субвенция 9279 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2023 жылға арналған Тихоокеан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Тихоокеан ауылдық округінің бюджетіне 9331 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес, 2023 жылға арналған Тихоокеан ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.12.2023 № 98/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 279 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округінің бюджеті

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Тихоокеанского сельского округа на 2023 год в сумме 9279 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Тихоокеанского сельского округа на 2023 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Тихоокеанского сельского округа в сумме 9331 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Тихоокеанского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2023 № 98/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 279
Бюджет Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год