Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 281 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Чкалов ауылдық округінің" 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай болып бекітілсін:
1) кірістер - 275755 мың теңге:
салық түсімдері – 20798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 254951 мың теңге;
2) шығындар - 280067,3 мың теңге:
3) Таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -4312,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4312,3 мың теңге:
қарыздар түсімі-0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4312,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 100/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 52-1-бабына сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделгені орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
2) ауылдық округ аумағындағы осы салыққа салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) ауылдық округ аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы;

Об утверждении бюджета Чкаловского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 281.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1,75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы, согласно приложений 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
"1) доходы – 275755 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20798 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 254951 тысяч тенге;
2) затраты – 280067,3 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4312,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4312,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4312,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 14 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 12.12.2023 № 100/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сельского округа;

4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық;
тұрғылықты жері ауылдық округ аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген заңды тұлғалардан ауылдық округ аумағында орналасады.
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Чкалов ауылдық округі бюджетінің кірістері жер учаскелерін жалға беру құқығын сату бойынша төлем есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Чкалов ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 17653 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2023 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Чкалов ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 158019 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2023 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Чкалов ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 55064 мың теңге сомасында ескерілсін.
6-1. Чкалов ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджет шығыстары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2023 жылға 1 қаңтарға калыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен көзделсін.

4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа.
6) плата за пользование земельными участками;
3. Установить, что доходы бюджета Чкаловского сельского округа формируются за счет оплаты за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Чкаловского сельского округа на 2023 год в сумме 17653тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Чкаловского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Чкаловского сельского округа в сумме 158019 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Чкаловского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Чкаловского сельского округа в сумме 55064 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть расходы бюджета Чкаловского сельского округа на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года, согласно приложения 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 281 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 14 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С.Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 281
Бюджет Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год