Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 2-13 с "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 наурыздағы № 2-17 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 2-13 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 355 008 мың теңге:
салықтық түсімдер – 526 142,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 913 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 018 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 815 934,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 450 390,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 139 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 323 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 184 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 128 521,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 128 521,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 323 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 184 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 95 382,6 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға резерві 10 230 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
2) санаторлық-курорттық емделуге;
3) протездік-ортопедиялық құралдарға;
4) Қулыкөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
5) Қулыкөл ауылындағы клубты күрделі жөндеуге;
6) Ақбұлақ, Телжан, Жас Ұлан, Ақтүйесай, Бидайық, Көбенсай ауылдарының тұрғын үйлеріне су өткізу үшін су айдауыш мұнара құрылысына жобалау сметалық құжаттаманы ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 2-13 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2022 года № 2-17 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 2-13 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 355 008 тысяч тенге:
налоговые поступления — 526 142,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 7 913 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 5 018 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 3 815 934,5 тысяч тенге;
2) затраты — 4 450 390,6тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 33 139 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 323 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 184 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -128 521,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
128 521,6 тысяч тенге:
поступление займов – 64 323 тысяч тенге;
погашение займов – 31 184 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 95 382,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 10 230 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
2) санаторно-курортное лечение;
3) протезно-ортопедические средства;
4) на средний ремонт дорог в селе Кулыколь;
5) на капитальный ремонт клуба в селе Кулыколь;
6) на проведение комплексной вневедомственной экспертизыпроектно-сметной документации на строительство водонапорных башен в населенных пунктах для подвода воды в жилые дома в селах Акбулак, Тельжан, Жас Улан, Актуесай, Бидайык, Кобенсай.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы";

келесі мазмұндағы 14-1-тармағымен толықтырылсын:
"14-1. 6-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 95 382,6 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының хатшысы М. Абдулов
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2022 жылғы 31 наурыздағы
№ 2-17 с шешіміне 2-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 2-13 c шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 95382,6 тысяч тенге, согласно приложению 6.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Cекретарь Уалихановского районного маслихата М. Абдулов
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 31 марта 2022 года№ 2-17 c
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 24 декабря 2021 года№ 2-13 c
БюджетУалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
98888
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
61433
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46433
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163267
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51223
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
112044
02
Қорғаныс
25928
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
7885
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7885
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
18043
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7618
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10425
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2233
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2233
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2233
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
449299
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40692
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40692
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348499
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
166237
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7566
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
20929
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
910
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70038
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
98888
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
61433
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
46433
003
Капитальные расходы государственного органа
15000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163267
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51223
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
112044
02
Оборона
25928
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7885
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7885
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18043
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7618
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10425
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2233
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2233
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2233
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
449299
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40692
005
Государственная адресная социальная помощь
40692
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348499
002
Программа занятости
166237
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7566
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20929
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
910
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70038
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида