Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №2-13с "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 17 қарашадағы № 2-23 c шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 2-13 с шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 4 387 941,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 658 155,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 554,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 692,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 693 539,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 452 784,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 286,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 323 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 036,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 99 129,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 99 129,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 323 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 576,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 95 382,6 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға резерві 9 430 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын арттыру;
2) санаторлық-курорттық емделуге;
3) протездік-ортопедиялық құралдарға;
4) Қулыкөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге;
5) Қулыкөл ауылындағы клубты күрделі жөндеуге;
6) Ақбұлақ, Телжан, Жас Ұлан, Ақтүйесай, Бидайық, Көбенсай ауылдарындағы тұрғын үйлерді сумен қамтамасыз ету үшін елді мекендердегі су мұнараларын салуға жобалау сметалық құжаттарға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге;

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 2-13 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17 ноября 2022 года № 2-23 c
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 2-13 с следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 387 941,7 тысяч тенге:
налоговые поступления — 658 155,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 22 554,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 13 692,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 3 693 539,4 тысяч тенге;
2) затраты — 4 452 784,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 34 286,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 323 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 036,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 99 129,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 99 129,2 тысяч тенге:
поступление займов – 64 323 тысяч тенге;
погашение займов – 60 576,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 95 382,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 9 430 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
2) санаторно-курортное лечение;
3) протезно-ортопедические средства;
4) на средний ремонт дорог в селе Кулыкол;
5) на капитальный ремонт клуба в селе Кулыколь;
6) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации на строительство водонапорных башен в населенных пунктах для подвода воды в жилые дома в селах Акбулак, Тельжан, Жас Улан, Актуесай, Бидайык, Кобенсай;

7) Қулыкөл-Қаратал ауылдарында топтық сумен жабдықтау көздерінің мембраналарын ауыстыруға;
8) ауылдық округтер әкімдерінің оқуына.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";

7) на замену мембран на кустовом источнике водоснабжения в селах Кулыколь - Каратал;
8) на обучение акимов сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы";

2) Шығындар
4452784,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
778337,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42479
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40303
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
200923
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
182049,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18273,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
983
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
633
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
350
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
210163,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58575,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
151587,5
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
63542
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51892
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11650
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260247,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52223
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
208024,2
02
Қорғаныс
26614
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
6993
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6993
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
19621
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9328
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10293
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2797,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2) Затраты
4452784,8
01
Государственные услуги общего характера
778337,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42479
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
40303
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
200923
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
182049,5
003
Капитальные расходы государственного органа
600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18273,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
983
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
633
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
350
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
210163,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58575,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
151587,5
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
63542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
51892
003
Капитальные расходы государственного органа
11650
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260247,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
52223
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
208024,2
02
Оборона
26614
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6993
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6993
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19621
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9328
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10293
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2797,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2797,3
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2797,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
448847,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36503
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36503
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338976,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
160366,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5664
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
27955
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
478
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63678
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30276
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50509
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73368,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73368,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
90059
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64890
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
990
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
57900
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23169
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12953
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10216
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2797,3
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2797,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
448847,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36503
005
Государственная адресная социальная помощь
36503
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338976,2
002
Программа занятости
160366,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5664
006
Оказание жилищной помощи
50
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27955
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
478
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63678
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
30276
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50509
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73368,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73368,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
90059
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64890
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
990
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
57900
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23169
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12953
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10216
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)